Страница 6 от 6 ПърваПърва ... 456
Резултати от 76 до 89 от общо 89

Изключих го! Благодаря, но не става!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #76

    Re:Изключих го! Благодаря, но не става!

    Истината за мен е че ако е качествена машина (каквато е този дайкин) и дърпа доста киловати това реално е добре за теб - защото значи че спестяваш повече пари и ще си избиеш машината по бързо...Има разлика дали ще плащаш 300 лв за ток с духалката и само 100 лв с климатика (спестяваш 200лв) или духалката ти гори 100 лв а с климатика плащаш 30лв сметка (и спестяваш 70лв)

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    531
    #77

    Re:Изключих го! Благодаря, но не става!

    Цитат Първоначално публикувано от sunmanbg
    Истината за мен е че ако е качествена машина (каквато е този дайкин) и дърпа доста киловати това реално е добре за теб - защото значи че спестяваш повече пари и ще си избиеш машината по бързо...Има разлика дали ще плащаш 300 лв за ток с духалката и само 100 лв с климатика (спестяваш 200лв) или духалката ти гори 100 лв а с климатика плащаш 30лв сметка (и спестяваш 70лв)
    Не ми се мисли, ако трябваше с някакви радиатори или конвектори, то за моята стая щяха да трябват 3 броя по 2 Kw какви пари щях да давам за ток.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #78

    Re:Изключих го! Благодаря, но не става!

    Цитат Първоначално публикувано от ops5
    Не ми се мисли, ако трябваше с някакви радиатори или конвектори, то за моята стая щяха да трябват 3 броя по 2 Kw какви пари щях да давам за ток.
    Кво и липсва на стаята-стени или таван...

  5. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #79

    Re:Изключих го! Благодаря, но не става!

    Цитат Първоначално публикувано от KonanVarvarina
    Кво и липсва на стаята-стени или таван...
    Форумен Трол - за да прави вятър...

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    251
    #80

    Re:Изключих го! Благодаря, но не става!

    Както и да ги хвалите климатиците, за мен за отопление по добро от акумулираща няма. За климатика мога да напиша сигурно повече от 5 недостатъка. За печката при мен(Изгрев- Пловдивската) двата недостатъка са- заема място и температурната разлика сутрин-вечер. Ако някой каже че харчи прекалено много ток, при мен не е чак толкова много- месечно около 350 кw нощна в стая 40 м3 средна темп. 18 гр.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,701
    #81

    Re:Изключих го! Благодаря, но не става!

    Цитат Първоначално публикувано от IVO-1977
    Както и да ги хвалите климатиците, за мен за отопление по добро от акумулираща няма. За климатика мога да напиша сигурно повече от 5 недостатъка. За печката при мен(Изгрев- Пловдивската) двата недостатъка са- заема място и температурната разлика сутрин-вечер. Ако някой каже че харчи прекалено много ток, при мен не е чак толкова много- месечно около 350 кw нощна в стая 40 м3 средна темп. 18 гр.
    Е как да не е много ток това? Ти ако се топлиш наистина на 23-24 градуса както правя аз ще плащаш по 800kwh за тая печка.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #82

    Re:Изключих го! Благодаря, но не става!

    Цитат Първоначално публикувано от IVO-1977
    Както и да ги хвалите климатиците, за мен за отопление по добро от акумулираща няма. За климатика мога да напиша сигурно повече от 5 недостатъка. За печката при мен(Изгрев- Пловдивската) двата недостатъка са- заема място и температурната разлика сутрин-вечер. Ако някой каже че харчи прекалено много ток, при мен не е чак толкова много- месечно около 350 кw нощна в стая 40 м3 средна темп. 18 гр.
    Ех, спомени, спомени. И аз имах същата печка до 2003г., ако не се лъжа. Жената много обичаше да седи на нея. Щото само там и беше топло в цялата стая. Още си спомням с омиление, как я изхвърлих с кеф от апартамента на едни цигани. Та от тази печка само за около 2-3 години бях доволен, когато се правеха мушунгии с разни магнити по електромерите, някъде през 90-те години на миналия век. Тогава я включвах в 7 часа сутринта и я изключвах в 22 часа. Наистина успяваше да стопли хол 53 кубика.
    Та колега, не знам ти как въобще успяваш да се стоплиш зимата на 18 градуса. Ако бях и аз като теб, под пари щях да остана.

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    251
    #83

    Re:Изключих го! Благодаря, но не става!

    Ами аз по принцип не обичам много топло, но е имало периоди когато е правила 24-22 гр. с разход около 650 кw- 75 лв. Ти ми кажи колко лева ти харчи климатика за да поддържа 23-24 гр. И ако е примерно 50 лв. какво са 25 лв. повече за 4 месеца. Ама няма течение, бучене, дефрости .........

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,701
    #84

    Re:Изключих го! Благодаря, но не става!

    Цитат Първоначално публикувано от IVO-1977
    Ами аз по принцип не обичам много топло, но е имало периоди когато е правила 24-22 гр. с разход около 650 кw- 75 лв. Ти ми кажи колко лева ти харчи климатика за да поддържа 23-24 гр. И ако е примерно 50 лв. какво са 25 лв. повече за 4 месеца. Ама няма течение, бучене, дефрости .........
    Според уредчето в контакта подовия в най-студените дни около 450 вата средно или 324kwh за 30 дни тоест на половина, но в тази консумация има форсирания до 26-28 градуса. Само че аз отоплявам 3 стаи и коридор общо 53м2 , ако имах 3 акумулиращи печки във всяка стая не ми се мисли и за сметките и за свободното пространство Иначе като цяло сметката ми за ток януари беше 238лв имам 2 климатика и 1 радиатор адакс.

  12. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #85

    Re:Изключих го! Благодаря, но не става!

    Цитат Първоначално публикувано от IVO-1977
    ...Ти ми кажи колко лева ти харчи климатика за да поддържа 23-24 гр. И ако е примерно 50 лв. какво са 25 лв. повече за 4 месеца. Ама няма течение, бучене, дефрости .........
    Ако става въпрос за стая с подобни размери (моята е 53 кубика) излиза към 30-40 лв. Но ако го остава на 18 градуса, сигурно ще е наполовина. Но това няма кой знае какво значение. Въпросът е, че отоплението с акумулираща печка е супер некомфортно. Само като си представя как в зимен студен ден се връщам от работа и в къщи вече е хладно и за да се стопля, трябва да прегръщам печката... Не, мерси.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,701
    #86

    Re:Изключих го! Благодаря, но не става!

    Аз предположих, че идеята на ИВО е да държи акумулиращата включена 24 часа. Ми тя ако ще харчи 21.6квч (650 / 30) само за 8 часа на нощна те на това му се вика МЕГА ламя.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #87

    Re:Изключих го! Благодаря, но не става!

    Е, аз моите 4 печки ги махнах преди 5 години, когато си направих изолацията, смених дограмите и сложих климатиците в къщата.Разликата от този комплексен ремонт е в пъти по-ниска сметка за ток и в пъти по-голям комфорт.Между другото, тухлите си ги запазих и с половината си иззидах едно огнище, на което се пекат мръвки и се лее вино, а другата половина са за подобно мероприятие на вилата, когато им дойде реда.Така, че въпроса е комплексен - добре изолирана къща и акумулиращите вършат работа, докато при големи загуби и климатик и парно не могат да ти помогнат много.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    43
    #88

    Re:Изключих го! Благодаря, но не става!

    Моето наблюдение е следното

    Къща в Бояна с изолация и нова дограма.До миналата готина частично се топлих с 2 климатика, като комбинирах с локално парно на въглища или ток.Сега вече имам и 3-ти климатик.Къщата е около 150квадрата и сметките за целият ток на къщата са ми в порядъка на 270лв за декември и януари.Принципно лятото плащам около 70-90лв ток, което прави среден разход на всеки климатик по около 60 лева на месец.Малко по-викокия разход при климатиците идва от това, че 2 от тях отопляват + помещенията където са те самите ,коридор и кухня, като температурата в цялата къща е средно 20-21 градуса

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    531
    #89

    Re:Изключих го! Благодаря, но не става!

    Аз, като чета стигам до извода, че винаги ще има хора, които са недоволни или предоволни от някой начин на отопление . Май всеки трябва да поопита различните методи и да прецени за себе си.

    Цитат Първоначално публикувано от KonanVarvarina
    Кво и липсва на стаята-стени или таван...
    На акт 14 моя апартамент е единствения обитаем в сградата, сякаш топля целия блок. Гледам други твои коментари по други теми - създаваш представа за голям шегаджия .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 6 ПърваПърва ... 456

Подобни теми

  1. Голямо благодаря на Техномаркет - Варна
    От Chefo77 във форум Бял списък
    Отговори: 26
    Последно: 11-04-12, 22:31
  2. Помощ за избор на климатик - Благодаря Ви предварително
    От nikopanov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 8
    Последно: 13-05-11, 14:03
  3. благодаря предварително
    От lili88 във форум Купува
    Отговори: 1
    Последно: 02-03-11, 19:18
  4. Темата е за триене-благодаря
    От set007 във форум Продава
    Отговори: 8
    Последно: 16-02-11, 20:23
  5. Сбогом и благодаря за рибките
    От Ghost във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 0
    Последно: 08-07-07, 17:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе