Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 89

Изключих го! Благодаря, но не става!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    80
    #61

    Re:Изключих го! Благодаря, но не става!

    @sunmanbg, ето това е модела: http://ritoni.com/products.php?paren...ion_r=technics

    а това е цитат отпреди няколко години:
    https://forum.setcombg.com/index.php...html#msg220259

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #62

    Re:Изключих го! Благодаря, но не става!

    Цитат Първоначално публикувано от KonanVarvarina
    dimkaraganchev,от това което си показал аз не виждам сметките ти спрямо 2004 да са паднали,дори напротив.Говорим като изразходвана енергия,а не цена.От 2005 насам са си почти еднакви и зависещи наверно от климатините условия т.е. климатиците ти не са довели до икономия.Единствената разлика наверно е в усещането...
    Като манипулираш поне го прави по грамотно:
    01.2009г. -2010 КВт=306,47 лв
    01.2010г. -2200 КВт=172,53 лв
    А ти къде пък прочете, че са ми намалели сметките за ток?
    Цитат Първоначално публикувано от dimkaraganchev
    ... За първи път зимата ми беше топло на всякъде в апартамента, без това да води до увеличение на сметките за ток.
    Голямата разлика е в това, че преди да сложа климатиците, в апартаментът ми беше хладно през зимата, а плащах ток, колкото с климатиците, ама вече при други температури. Ама това май е трудно за разбиране.
    Цитат Първоначално публикувано от dimkaraganchev
    ...По-интересното за мен е, какви са ми били сметките през 2004г., когато се отоплявах с акумулираща печка в хола и с маслени радиатори в другите стаи, при по-ниски цени на тока и какви са ми сметките след това, с климатиците. Трябва да се има пред вид и това, че преди да сложа климатиците, в целия ми апартамент си беше хладно през зимата, а след това наистина се разкарвам по боксерки...
    А относно манипулациите. Кого сметяш, че манипулирам? Това са данни, касаещи единствено мен. Това, че ги спеделям с вас, не означава, че трябва непременно да ми вярвате. Макар, че ако някой иска, може да се хванем на бас. Данните така или иначе се пазят в система на epay, чрез която плащам всички битови сметки от пролетта на 2004г. насам. Така че, ако има манипулации, то не са от мен, а най-вероятно от EVN.

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #63

    Re:Изключих го! Благодаря, но не става!

    Цитат Първоначално публикувано от svetlik
    @sunmanbg, ето това е модела: http://ritoni.com/products.php?paren...ion_r=technics

    а това е цитат отпреди няколко години:
    https://forum.setcombg.com/index.php...html#msg220259
    Мерси за информацията - значи това си е "стандартен" инфрачервен отоплителен уред. Тъкмо се зарадвах че са измислили начин да няма "тъмна и светла страна с тях ако тавана ти е на 2.60" но уви...Щом ти нямаш проблем с усещането за "светла и тъмна страна" с него - пали го и гаси климатика. Аз лично не желая да се отоплявам с такива - просто няма да ми е комфортно (както и в момента ми е терсене с "подухването" и "потракването" на климатика - но от двете за мен по-малкия дискомфорт е с климатика).

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #64

    Re:Изключих го! Благодаря, но не става!

    Цитат Първоначално публикувано от dimkaraganchev
    ... ако има манипулации, то не са от мен, а най-вероятно от EVN.
    Да бе да...те в EVN по-големи канарчета и от нас. Вместо да ти вземат 300 и кусур лева,ти вземат само 170...

    Цитат Първоначално публикувано от sunmanbg
    Тъкмо се зарадвах че са измислили начин да няма "тъмна и светла страна с тях ако тавана ти е на 2.60" но уви
    А каква точно е връзката между тъмната и светла страна с височината на тавана?

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #65

    Re:Изключих го! Благодаря, но не става!

    Нискотемпературните ИР радиатори доколкото знам не създават усещането че те нагряват с лампа, освен това се слагат по два в помещение на противоположни стени и няма никакъв дискомфорт от получаване на "сянка". Икономията идва от по-ниската поддържана температура с няколко градуса, въпреки че усещане за хлад няма.

  7. Member Аватара на ceco.bojkov
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    327
    #66

    Re:Изключих го! Благодаря, но не става!

    Цитат Първоначално публикувано от sunmanbg
    (както и в момента ми е терсене с "подухването" и "потракването" на климатика - но от двете за мен по-малкия дискомфорт е с климатика).
    Я сподели за дискомфорта,какво не му харесваш на Фуджицото.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #67

    Re:Изключих го! Благодаря, но не става!

    Цитат Първоначално публикувано от KonanVarvarina
    А каква точно е връзката между тъмната и светла страна с височината на тавана?
    Ако има голяма височина е възможен монтаж на личистото отопление на тавана. Но се препоръчва 4+ метра таван за целта
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1298464800[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от ceco.bojkov
    Я сподели за дискомфорта,какво не му харесваш на Фуджицото.
    по рано в темата писах но...
    1. аз и жена ми усещаме как подхва (дори и на най слаба степен) когато сме на 3 - 3.5 метра от климатика. Усещането не е много приятн все едно си оставил вратата открехната и усещаш течението
    2. вечер чувам шума от "духането" - в тих квартал съм и като си легна чувам как се разхождат хлебарките в кухнята
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1298465092[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от rist
    Нискотемпературните ИР радиатори доколкото знам не създават усещането че те нагряват с лампа, освен това се слагат по два в помещение на противоположни стени и няма никакъв дискомфорт от получаване на "сянка". Икономията идва от по-ниската поддържана температура с няколко градуса, въпреки че усещане за хлад няма.
    Това е вярно но ако в помещението няма мебели. С две думи при тях е валиндо правилото "ако го виждам значи ми е топло" (под виждам разбира се се има в предвид "часта която на която трябва да и е топло - т.е. ако краката ми нямат видимост към източника - ще им е студено)

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    80
    #68

    Re:Изключих го! Благодаря, но не става!

    Цитат Първоначално публикувано от rist
    Нискотемпературните ИР радиатори доколкото знам не създават усещането че те нагряват с лампа, освен това се слагат по два в помещение на противоположни стени и няма никакъв дискомфорт от получаване на "сянка". Икономията идва от по-ниската поддържана температура с няколко градуса, въпреки че усещане за хлад няма.
    Точно така

    Хора, не бъркайте оранжевите кварцови лампи, които светят и топлят само ако ги виждаш.

  11. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #69

    Re:Изключих го! Благодаря, но не става!

    Цитат Първоначално публикувано от KonanVarvarina
    Да бе да...те в EVN по-големи канарчета и от нас. Вместо да ти вземат 300 и кусур лева,ти вземат само 170...
    Колега, извинявай. Сега разбрах, какво имаш пред вид. След направена справка в системата epay, си разбрах грешката. Вече е коригирана. Декември 2009г. ми смениха електромера и от там се е получила грешка във формулите на екселската таблица. Както виждаш, сметката за декември 2009 е била 18,74 лв, а за януари 2010г. - 349,60 лв . Така че, още един път се извинявам.

  12. Member Аватара на ceco.bojkov
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    327
    #70

    Re:Изключих го! Благодаря, но не става!

    Я кажи сега как "06.2005г -4.86лв" и "07.2005г - 3.12лв" и това което гледам е на WORD а не на EXEL .

  13. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #71

    Re:Изключих го! Благодаря, но не става!

    Цитат Първоначално публикувано от svetlik
    Точно така

    Хора, не бъркайте оранжевите кварцови лампи, които светят и топлят само ако ги виждаш.
    Знам само, че като махнаха акумулиращата печка от моята стая когато бях ученик, се почувствах значително по-добре през нощта когато тока по реотаните предизвикваше някакво жужене и постоянно ел-магнитно лъчение о т което се чувствах напрегнат.

    1. /%D0%98%D0%BD%D1%84%D1%80%D0%B0%D1%87%D0%B5%D1%80%D0%B2%D0%B5%D0%BD%D0%BE_%D0%B8%D0%B7%D0%BB%D1%8A%D1%87%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5



    Лъчите на видимия спектър и инфрачервените лъчи от слънчев произход не предизвикват вредни ефекти върху живите организми
    Защо пък само от слънчев произход???

    http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%...BB%D0%BD%D0%B8

    Все пак границите между долната част на инфрачервената светлина, микровълните и УКВ радиовълните са условни и се приемат различно в различни области.

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #72

    Re:Изключих го! Благодаря, но не става!

    Цитат Първоначално публикувано от ceco.bojkov
    Я кажи сега как "06.2005г -4.86лв" и "07.2005г - 3.12лв" и това което гледам е на WORD а не на EXEL .
    Много просто, съпругата беше на мисия в Босна, а аз бях на мисия в Ирак и се разминахме с 2 месеца. Децата бяха при бабите. Иначе файлът е на word, защото аз го направих, за да мога да го кача. Сега ще опитам да си кача оригиналния файл, стига да мога. Връзката ми е малко слаба, защото в момента съм в Афганистан.
    П.П. Ей, разгеле. Успях да ги кача, след като ги архивирах. Ще ги закача и тук за всеки случай.
    Прикачени файлове Прикачени файлове

  16. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #73

    Re:Изключих го! Благодаря, но не става!

    ... Какво сте се вторачили в човека? Казва, че му е по-евтино. Може да има близки сметки, но с климите цялата къща му е топла. Ако преди е топлил една стая, сега топли всичко. Факт е, че е доволен. Както и много други. Има и недоволни разбира се, това е тяхно право. Всеки си има мнение.

  17. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #74

    Re:Изключих го! Благодаря, но не става!

    Аз съм си виновен. Като се дават такива данни, то те трябва да са коректни. Понеже не успях да кача файла на Exel, го направих на Word. Е, сега качих оригиналния файл и се надявам всичко да е точно.

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    531
    #75

    Re:Изключих го! Благодаря, но не става!

    Да споделя и аз - след съвет от съфорумци тук си взех ДАЙКИН FTX50G и от 05.01.2011 не е спирал. Ами, много съм благодарен на всички. Топли си машината, че шуми, шуми си, кой ли климатик не шуми, че духа - духа си, това на мен ми харесва. На охлаждане няма да е приятно сигурно, ама за това ще пиша лятото.
    От гледна точка на икономия - като гледам тук какви сметки плащат за ток си правя сметки, че моя си харчи доста - около 1,1 KW на на час. Това за тези дни. Ама и миналия месец толкова ми отидоха - към 130 лв ток само от климатика. Положението, в което се намира жилището ми е много сериозно и най-вероятно оттам се получава тази сметка. Мисля, че догодина и по-догодина сметките ще паднат наполовина.
    Мисля за догодина да взема пак климатик за едната спалня, а за другата един адакс, та все пак да видя и с него как ще е.
    Отново да благодаря на съфорумците, които ме посъветваха за моята машина, за 2 месеца съм много доволен от похарчените пари.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Голямо благодаря на Техномаркет - Варна
    От Chefo77 във форум Бял списък
    Отговори: 26
    Последно: 11-04-12, 22:31
  2. Помощ за избор на климатик - Благодаря Ви предварително
    От nikopanov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 8
    Последно: 13-05-11, 14:03
  3. благодаря предварително
    От lili88 във форум Купува
    Отговори: 1
    Последно: 02-03-11, 19:18
  4. Темата е за триене-благодаря
    От set007 във форум Продава
    Отговори: 8
    Последно: 16-02-11, 20:23
  5. Сбогом и благодаря за рибките
    От Ghost във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 0
    Последно: 08-07-07, 17:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе