Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 89

Изключих го! Благодаря, но не става!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. tevtonec
    Guest
    #46

    Re:Изключих го! Благодаря, но не става!

    Май заприлича на HOME SHOPING и се опитваш да набутваш на хората халогенни "лампи" и да ги убеждаваш,че греят и са по-икономични от климатиците...

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #47

    Re:Изключих го! Благодаря, но не става!

    Това което знам за лъчистото отопление е че не си е работа...от страната от която те грее усещаш една приятна топлина а от "сенчестата" страна си е хладно. През деня някак се изтрайва - човек се движи и някак балансира тоя недостатък...обаче вечер става страшно, заспиваш и почва едно въртене в леглото на сън поради горните причини. Незнам как си решил проблема при теб и ми е интересно да разбера.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #48

    Re:Изключих го! Благодаря, но не става!

    Как се запазва усещането за топлина 1 час след спиране на инфрата? Нали отоплението при инфрачервените излъчватели е изкуствено понятие - усещаш топло докато те облъчва, но всъщност въздуха е с няколко градуса по-хладен. Ще покажеш ли линк към модела който ползваш да го разгледам?

  5. tevtonec
    Guest
    #49

    Re:Изключих го! Благодаря, но не става!

    Неговият е специален модел...през лятото прави хладно и почти не се включва

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #50

    Re:Изключих го! Благодаря, но не става!

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    Какви са тези сметки за ток бре пич???
    Ами пича,явно си се топли нормално...а не симулира процеса топлене,като повечето тук...

  7. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #51

    Re:Изключих го! Благодаря, но не става!

    Цитат Първоначално публикувано от svetlik
    ...
    Какво става да речем, като си спреш климатика за 30 мин. - веднага се усеща хлад в стаята, поради простата причина, че климатика е въртял и топлил само един кух въздух, който за броени минути изстива и усещането на тялото е много по-осезаемо при тази температурна промяна. С този затоплен въздух трудно ще ме убеди някой, че топли и стените, които в такъв момент ще акумулират топлината и фактически няма да се усети това спиране за 30 мин...
    Е, то е ясно, че ако изключваш климатика, няма как да затоплиш стените. Аз не ги изключвам и стените са топли на допир. А относно това твойто ново увлечение в отоплителната техника, нямам нищо против. Щом ти харесва, не вижда проблем. Но, след като аз съм експериментирал с достатъчно много отоплителни електроуреди, мога смело да заявя, че едва ли повече бих се набутал с такива подобни. Едва ли ще се чувствам по-комфортно с тях, а пък за сметки на ток да не говорим. Въобще ако си говорим за отопление, пред климатиците слагам само отоплението с централно парно, ама от едно време.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    134
    #52

    Re:Изключих го! Благодаря, но не става!

    Цитат Първоначално публикувано от svetlik
    Да, прав си. Двата месеца отопление с климатик бяха за експеримент и за собствено убеждение в правотата ми. Хубаво, че се случиха и достатъчно студени за да видя че все пак съм си взел добра машинка - нито заскрежи, нито забуча в студовете, за разлика от останалите накачулени клими по балконите.
    И съм два пъти по-щастлив, че не сглупих да сложа външното тяло на стената на стаята в която спя - о, ужас!!! Тия хора, които го правят трябва наистина да са глухи. Не ме убеждавайте, че не се чува - дори и при най-ниски обороти, ако си в стаята, където е външното тяло, винаги се чува едно монтонно бучене.
    Нека си представя, че съм с по-мощен климатик - и какво променя това?
    Както казах и сегашния ме топли дори и при -10. Около 0 гр. върти на минимум. Хубаво. Е, ако имам по-мощен от този, дали няма да е същото? Мощният ще включва и изключва защото ще е преоразмерен, или ще трябва да го сложа на тих режим на вентилатора, за да не му усещам духането - защото мощният климатик НЯМА да духа по-слабо, ще духа може би по-топло (в което се съмнявам - повечето такива уреди започват само да обръщат въздуха без да вкарват топъл, с една дума, пак си духат НЕкомфортно). И по технически данни никъде не видях 35 или 50-тица да са с по-нисък шум децибели. Сигурно ще се втурнат сега някой да ми показват някакви екзотични модели на 100 волта - да, може. Но повечето които са тук у нас,са си шумни.
    В крайна сметка какво излиза - българинът отново е решил че е най-хитрият, че е прецакал някого! Ето това е за мен обяснението на клима-манията.
    Познавайки народопсихологията ни, каква е едничката идея - "Ето, сега ще си купя най-модерното, климатик. След което ще плащам жълти стотинки за ток (за разлика от комшията, балъка). Значи пак прецаках всички и аз съм на далавера. Ама кои всички?
    Не, българинът прецаква природата - той е толкова хитър, че взима от нея топлинката и си я вкарва вкъщи - и това му струва стотинки. А балъците нека плащат луди пари за какво ли не друго отопление..." Смях, колко забавно ми беше да чета и да си представям, как сума ти народ се е надвесил над Уреда с апарати и електромери от всякакъв вид, за да си легне спокойно за поредна нощ, виждайки, как бавничко консумира скъпоценния ток.
    Коментар не е нужен. Това обяснява доволните и предоволни потребители тук, от форума, които си умират от щастие със скъпите си климатици. Същата ситуация с накатерените преди 20-тина години сателитни антени - ооо, ама това е супер модерно, ама кой ти знае и пита ли те някой, че не разбираш и бъкел чужд език, но ти гледаш сателитна телевизия. Същото и тука с климите.
    Пич подкрепих мнението ти в началото на темата, обаче негативизма започва да става твърде силен и преувеличен. Аз се разграничавам от това тенденциозно отхвърляне на тезата "климатик за отопление". В живота няма толкова бели и черни страни. С последните си изказвания сам се вкарваш вкарваш в групата на описаната от теб "Българска народопсихология". Ама какво се чудя...нали си българин все пак???

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    54
    #53

    Re:Изключих го! Благодаря, но не става!

    Изключвам го за да изчистя филтрите! Благодаря, става за мен!

    Разбира се има си както плюсове така и минуси. Както и с всичко останало на този свят. Ако svetlik до сега не го е разбрал....

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    177
    #54

    Re:Изключих го! Благодаря, но не става!

    След почти 7г.търговия с топло и хидроизолаций,съм стигнал ЗА СЕБЕ СИ до следният извод;
    Всеки човек си има собствена ИСТИНА.
    Българинът е ПЕНКИЛЕР.
    Тежко преживява някоя отрицателна ситуация-тип пре.бавка.

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #55

    Re:Изключих го! Благодаря, но не става!

    Цитат Първоначално публикувано от ferdi
    Тежко преживява някоя отрицателна ситуация-тип пре.бавка.
    Е то незнам някой да се хили като го пре.бават... Задай си въпроса ако търговеца те убеди че 9-ката дето ти дава ще стопли 40 квадрата...как ще се чувстваш? Едва ли ще си от най-веселите че те е ограбил (щото реално нищо не си получил за парите си)

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    80
    #56

    Re:Изключих го! Благодаря, но не става!

    Цитат Първоначално публикувано от sunmanbg
    Това което знам за лъчистото отопление е че не си е работа...от страната от която те грее усещаш една приятна топлина а от "сенчестата" страна си е хладно. През деня някак се изтрайва - човек се движи и някак балансира тоя недостатък...обаче вечер става страшно, заспиваш и почва едно въртене в леглото на сън поради горните причини. Незнам как си решил проблема при теб и ми е интересно да разбера.

    Колко показателно - още един пример как незнанието или непознаването на дадено нещо е причина за отричането му.
    Не, няма да дам линк, за да не подскочи някой като ужилен, че коментирам нещо в неправилния форум. В секцията отопление на SetComBG има достатъчно описания и коментари за инфрачервения конвектор. Само ще уточня, че няма нито "сенчеста" нито "слънчева" страна.
    А мнението си написах тук, не за да отричам или да се заяждам със "спецовете", а да допълня картинката от мнения, които биха били полезни на такива заблудени родители, които от време на време реват тук и молят: "Препоръчайте ми, за спалня, за новородено, какъв климатик....?" Пази Боже!
    Фактите говорят - липаста на мнения за даден уред, говори че хората или не го познават или са доволни и няма какво повече да коментират.
    А форума е пълен с коментари относно климатиците - що ли?

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #57

    Re:Изключих го! Благодаря, но не става!

    Да ти кажа, че по-често е обратното. Клиента държи на неговто, че с 9-ка ще сгрее 40 квадрата! Просто така му изнася цената! След това почва да плаче по форумите!

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #58

    Re:Изключих го! Благодаря, но не става!

    Цитат Първоначално публикувано от dimkaraganchev
    Щом ти харесва, не вижда проблем. Но, след като аз съм експериментирал с достатъчно много отоплителни електроуреди, мога смело да заявя, че едва ли повече бих се набутал с такива подобни. Едва ли ще се чувствам по-комфортно с тях, а пък за сметки на ток да не говорим. Въобще ако си говорим за отопление, пред климатиците слагам само отоплението с централно парно, ама от едно време.
    dimkaraganchev,от това което си показал аз не виждам сметките ти спрямо 2004 да са паднали,дори напротив.Говорим като изразходвана енергия,а не цена.От 2005 насам са си почти еднакви и зависещи от климатините условия т.е. климатиците ти не са довели до икономия.Единствената разлика наверно е в усещането...а виждам и в манипулацията...
    Като манипулираш поне го прави по грамотно:
    01.2009г. -2010 КВт=306,47 лв
    01.2010г. -2200 КВт=172,53 лв

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    177
    #59

    Re:Изключих го! Благодаря, но не става!

    sunmanbg,Къде видя да се коментира ,че климатика НЕ ТОПЛИ.
    Просто вече се пишат всякакви глупости.
    Човекът толкова си може,толкова си пише.

  18. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #60

    Re:Изключих го! Благодаря, но не става!

    Цитат Първоначално публикувано от ferdi
    sunmanbg,Къде видя да се коментира ,че климатика НЕ ТОПЛИ.
    Просто вече се пишат всякакви глупости.
    Човекът толкова си може,толкова си пише.
    предполагам че коментара ти с пре.баването беше по принцип (а не за конкретния случай който се дискутира тук) - затова и отговора ми беше че "по принцип е нормално човек да не се радва като го пре.бават" - просто дадох пример.

    @svetlik - не се дърпай сега бе човек, обясни с 2 думи какъв е твоя лъчист конвектор за който няма "светла" и "тъмна" страна - дай поне име на модел, да се образоваме от чичо гугъл ако не ти се пише.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Голямо благодаря на Техномаркет - Варна
    От Chefo77 във форум Бял списък
    Отговори: 26
    Последно: 11-04-12, 22:31
  2. Помощ за избор на климатик - Благодаря Ви предварително
    От nikopanov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 8
    Последно: 13-05-11, 14:03
  3. благодаря предварително
    От lili88 във форум Купува
    Отговори: 1
    Последно: 02-03-11, 19:18
  4. Темата е за триене-благодаря
    От set007 във форум Продава
    Отговори: 8
    Последно: 16-02-11, 20:23
  5. Сбогом и благодаря за рибките
    От Ghost във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 0
    Последно: 08-07-07, 17:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе