Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 24

Избор на климатик/ци за новодомец :)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    111
    #1

    Избор на климатик/ци за новодомец :)

    Здравейте, нека ви поздравя първо за страхотния форум, от който последните дни научих доста полезни неща.
    Нека минем направо към въпроса ми, понеже ми предстои нанасяне в ново жилище което не е още много готово, но искам да си реша въпроса с отоплението за следващата зима.
    По-принцип блока ще бъде захранен със газ но от нещата които изчетох и консултации с приятели ми стана ясно че за да се отоплявам на газ ще ми излезе солено според мен. Апартамента е с обща площ около 80 кв.м,етаж 2-ри над офиси, ИМА ЕДНА ОСОБЕНОСТ КОЯТО МИСЛЯ ЧЕ НЕ Е ЗА ПОДЦЕНЯВАНЕ, ВИСОЧИНАТА НА ЦЯЛОТО ЖИЛИЩЕ НЕ Е СТАНДАРТНА, ВИСОКО Е 2,30м.,изложение юг/изток и може би малко запад доста от стените са вътрешни (ще приложа схема по-долу) за да стане ясно,изолация и алуминиева дограма, мисля да се поддържа температура между 20-24 градуса. Искам да знам за такова разположение и такава квадратура колко и какви климатици ще са ми нужни, защото ми е ясно че с един няма да стане. Доста гледах моделите на Даикин FTX50GV и FUJITSU ASYB-12LDC, ясно ми е че ще е най-добре да извикам в къщи човек който знае за какво става въпрос, да се измери и да ми каже какво да правя, но реших първо да се допитам до Вас. Ако може да ме насочите към фирма която продава и прави огледи на място ще е най-добре за мен.
    Благодаря предварително

    Жилището се намира в София в квартал Княжево.
    Сумата за климатици ако са 3 до към 4500лв.
    Може би и вариант с два климатика по мощни за хола и голямата спалня до към 3200лв.

    Ето схемата:


    В случай че не се вижда схемата давам линк за изтегляне:
    http://dox.bg/files/dw?a=1cd0194672

    [img width=800 height=484]http://store.picbg.net/pubpic/FF/E8/b15e88bbd5b5ffe8.jpg[/img]


  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2

    Re:Избор на климатик/ци за новодомец :)

    Здравей, mga1981! И добре дошъл!

    Наскоро дъвкахме подобна задачка. Та можеш да хвърлиш око на предложенията там...
    И още нещо - не си посочил бюджет, а за съжаление, той е един от основните фактори при избора. Ако пък споделиш и населено място, ще ти бъдем още по-полезни.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    111
    #3

    Re:Избор на климатик/ци за новодомец :)

    Да много се извинявам пропуснал съм тази информация, бюджета не-повече от 1600лв. за климатик и става въпрос за София. Прегледах доста подобни теми но исках да знам конкретно за моя случай, за това съм дал и схема понеже ситуацията със ниския таван и разположението на стаите е по различна та за това. Първоначално мислех за два климатика но се чудя дори за три, така или иначе инвестицията ми в едно котле на газ със радиатори няма да е по-малка от 4000-5000 лева и за това си мислех за три климатика, дори по малки за спалните.

  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #4

    Re:Избор на климатик/ци за новодомец :)

    До колко лева следва да е избора на климатик/ци???

    Иначе:

    1.Хол дайкин FTX50GV

    2.Спалня 16 кв.м.- фуджитсу/фуджи.дженерал 12 ЛДЦ;

    3. за спалня/детска 12кв.м. http://www.**********************/klim...9ghr-555.html# или може и едно фуджитсу 9 ЛДЦ или http://www.termo-klima.com/bul/full_info.php?recid=240 или http://www.termo-klima.com/bul/full_info.php?recid=147


    зависи от сумата с която си готов да се разделиш.ЗТова което съм посочил е ориентировъчно и ще свърши работа за това за което искаш дори си мисля, че ако желаеш 25 -26 градуса в 2-те спални(разбира се не п о време на сън) ще ги имаш дори при -7-8 навън.

    Не сиу писал в коя част на Бг се намира жилището, планина или равнина има ли река/воден басейн наблизо 1-2 до 3 км от жилището???

  6. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #5

    Re:Избор на климатик/ци за новодомец :)

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    планина или равнина има ли река/воден басейн наблизо 1-2 до 3 км от жилището???
    Джъсти, за едно си прав - с тия мощности, дето ги препоръчваш, поне ВЕЦ ще му трябва на човека...


  7. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #6

    Re:Избор на климатик/ци за новодомец :)

    Аз бих сложил в хола Daikin FTX50GV, а в двете спални по един Sharp AY-XP09GHR

  8.  
     
  9. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #7

    Re:Избор на климатик/ци за новодомец :)

    Здравей mga1981,

    За двете спални помещения по един от този климатизатор, а за хола ето този.
    Успех и късмет с климатизирането на жилището

  10. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #8

    Re:Избор на климатик/ци за новодомец :)

    В хола това би се чувствало чудесно. И за да се вместим в бюджета... 2 мънечки Тошибички секънд-хенд. Само да започват с 22 и да завършват на DR... Иначе никакви претенции...

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    111
    #9

    Re:Избор на климатик/ци за новодомец :)

    Много ти благодаря gnf наистина това ми се вижда много добър вариант и на цена идва доста разумно. Какво мислиш по въпроса да речем с два Даикина от тези които си дал в хола и голямата спалня. Дали ще е разумно решение?

  12. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #10

    Re:Избор на климатик/ци за новодомец :)

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    Джъсти, за едно си прав - с тия мощности, дето ги препоръчваш, поне ВЕЦ ще му трябва на човека...

    Ми той може да си има!

    Майтап си е майтап, но как ти се струва температура в коридор 7 градуса в момента(това в нова офис сграда с 4 заети офиса)?
    Да не говорим, че за първи път видях в моя апартамент конденз по вътрешни(към стълбището) стени, а по външните които са с изолация няма конденз.Такова "чудо" виждам за 1 път.Входа със стълбището се заключва, но просто е студено защото има малко обитатели и те едва успяват да си отоплят апаратментите, да не говорим, че един от тях позлва газ зимата за 2 стаи и то не повече от 45-50 дни.В останалото време пуска едно хитачи 14ЕH и доброзорно-доволно казва: "Топло ми е!".Какво да прави човека 3 жени+газ...=375 лева сметка за газ за миналия януари(85 кв.м.апартамент)...Тази зима хитачи "14-ка" + 2 елви и е доволен, поне плаща само за ток, а газа му е 30-40 лева .
    Каква мощност ще му е необходима в ново жилище?
    Едно е сигурно в началото по-голяма мощност, защото най-вероятно ще са по 1-2 апартамента на етаж първите 2-3, че може и пет години 6 години.Много хора "гласуваха с краката си" и виждам напоследък, че това настроението за такова "гласуване" обхваща все повече наши съграждани за съжаление.НЕ става въпрос за политика, а за живота ни.
    Има доста хора с имоти в Бг които работят в чужбина и не ги ползват с години, включително им стоят необзаведени на бетонна плоча или замазка.

    Климатиците които съм посочил, ще му свършат работа както с така и без съседи.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    111
    #11

    Re:Избор на климатик/ци за новодомец :)

    justify а какво мислиш за хола си остава Даикина но в спалните по едно Фуджицу само че 9LDC?

  14.  
     
  15. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #12

    Re:Избор на климатик/ци за новодомец :)

    Цитат Първоначално публикувано от mga1981
    Много ти благодаря gnf наистина това ми се вижда много добър вариант и на цена идва доста разумно. Какво мислиш по въпроса да речем с два Даикина от тези които си дал в хола и голямата спалня. Дали ще е разумно решение?
    Няма никакъв смисъл с втори такъв Дайкин в спалнята, това е огромна машина с много висок минимум и няма да е комфортно дори и да отваряш вратите навсякъде, това е мое мнение.
    Гледам вече избора ти става много богат и труден, затова че заложи на цена/качество/комфорт.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    111
    #13

    Re:Избор на климатик/ци за новодомец :)

    Да може би най-добрия вариант за сега остава това което ти ми предложи или вместо Тошибите в спалните по едно Фуджицу 9LDC. Но със Фуджицуто ми идват малко повечко пари. Защото трябва и монтажа да имам предвид.

  17. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #14

    Re:Избор на климатик/ци за новодомец :)

    Цитат Първоначално публикувано от mga1981
    justify а какво мислиш за хола си остава Даикина но в спалните по едно Фуджицу само че 9LDC?

    Става.

    хубаво е ако имаш познат с такива климатици да отидеш го помолиш да ги видиш в действие.За отопление няма да имаш проблеми с 9 ЛДЦ за спалните.Те жените и без това искат 24-26 градуса зимата.
    Задължително си купи гумени тампони и им го дай да ти ги сложат на външното тяло на фуджитсата/фуджи/дженерал при монтажа.По-добре да имаш и да не ти трябват, отколкото да са необходими и да нямаш. За дайкина няма да са необходими- в началото почти няма да чуваш външното тяло, но с времето (след 2-3 години) ще започне да се чува и въпреки това няма да му трябват тампони.

    Казвам да си купиш гумени тампони, защото при монтажа всико е много индивидуално и зависи кой ги монтора, на стена от каквъв материал е монтирано и има възможност при определенио обороти на компресора да се получи резонанс между материал на стената и компресора на климатика.Тампоните елиминират в 97% от случаите този евентуален риск.Останалите 3 % са поради некадърен монтаж и тогава и тампони може да не помогнат и за да се избегнат вибрации може да трябва наново монтаж.

    Има 2 фуджитса(дженерал и фуджи).Дженерал с 3.9 метра тръбен път, но стойки монтирани върху теракотени плочки-зимата имаше вибрации когато набираше при първоначално пускане(въпреки че ме увериха/излъгаха монтажниците, че няма такъв проблем).Сега е с тампони и е доста тихо външното тяло-вчера при -3 външна температура и зададена вътре 23 се чуваха климатиците на съседите, но не и моето тяло на дженерала.
    Фуджито е монтирано с 1.5 метра тръбен път и няма вибрации макар, че няма никакви тампони и според мен няма никога да са му необходими(тествах го на 28 градуса зададени вътре в офиса при -7 градуса навън и нямаше никави вибрации).
    Така, че огромно значение има и монтажа за това да ли ще има или не шумове/вибрации.
    Тампоните обаче ако ги купиш сам ще ти струват не повече от 20 лева за 2-та климатика иначе си приготви от 40 лева нагоре за 2-те фуджитса.

    Искам да попитам спиш ли ти съпругата/приятелката ти леко???
    Има един лек шум(не при всички фуджитса, само при някой ) като съвсем леко цъкане на стрелката на електронен часовник, който се чува рядко САМО при минимална сила на духане на турбината на вътрешното тяло(рядко се случва), но може и да те дразни.Когато спиш не се усеща.

    Мен лично не ме дразни, но има хора които искат да имат перфектен климатик.Такъв климатик близо до идеала им може да имат, но за не по -малко от 2300-2500 лева, а в един момент може да се окаже, че и от него на са доволни...

    За тези пари 9ЛДЦ е идеален и е с най-голяма мощност, иначе отиваш на 300 -800 лева нагоре в цената за 1 климатик.


    П.П. стават и тошибките които мисля gnf ти препоръча, но всеки има индивидуални изисквания-четох преди около месец и половина, че едно момче е по-доволно от фуджитсуто защото по- бързо затопля помещението както при първоначално пускане, така и след дефрост и поради това не му харесва тошибата и го дразни това по-бавно затопляне като коментара му беше за модела 10 SKV-E. и аз съм с препочитания към максималното бързо затопляне и поради това ми допада фуджитсу.Ако несе лъжа мисля, че някой спомена, че дори дайсекая "набират постепенно" за около 20-25 минути.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    111
    #15

    Re:Избор на климатик/ци за новодомец :)

    Тошибите също ме блазнят адски много понеже ми излизат и малко по-евтино(може би тях ще взема)+ Даикина за хола, защото Тошибите ще ми спестят толкова пари колкото за монтаж на трите климатика. За спането нямаме никакви притеснения, в момента имам в къщи едно коте което така вие че сме свикнали със всякакви шумове Ако можеш да ме посъветваш последно към коя фирма във София мога да се обърна за консултация, покупка и монтаж ще съм много благодарен

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на климатик?
    От glin4o във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 18-12-14, 17:15
  2. Избор на климатик
    От leo34 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 29
    Последно: 12-11-14, 20:23
  3. Избор на климатик
    От rrd във форум Климатици Midea
    Отговори: 18
    Последно: 03-03-11, 17:27
  4. избор на климатик
    От stiliyan77 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 0
    Последно: 01-12-10, 10:54
  5. Избор за климатик ?
    От blqk във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 28
    Последно: 25-02-10, 12:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе