Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 19

Избор на климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. rrd
    rrd е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    17
    #1

    Избор на климатик

    Здравейте.Не видях подходяща тема където да попитам, така че ще питам тук.Помещението за което ми трябва климатик е спалня със скромните 10 м2. Предполагам че 12 ще ми свърши работа.Марка не съм избрал още.Мога да си позволя да дам в момента 1200 лева за климатик.Давайте предложения.Поздрави!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    65
    #2

    Re:Избор на климатик

    12 е малко много за помещение от 10 кв.м., още повече спалня. Една 9-ка ще върши идеална работа и ще има запас от мощност. Не съм спец просто мнение на потребител.

  4. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #3

    Re:Избор на климатик

    12-ка ще е голям.Търси климатик с нисък минимал.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #4

    Re:Избор на климатик

    Daikin FTX25GV.

  6. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #5

    Re:Избор на климатик

    Бегай с тоя даикин тия малките машини само оплаквания от тях. Fudji RSA-9LGC според мен цена качество.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Живее в
    Pleven
    Мнения
    100
    #6

    Re:Избор на климатик

    Велев коя от инверторните мидеи е най-икономична и топли и незамръзва под -5г?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #7

    Re:Избор на климатик

    MSP2-09HRFN1 изключителна машина коп 4.87. 999лв с самопочистване на филтрите като при нокрията с вентилация плазама индикация за консумация.

  10. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #8

    Re:Избор на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    MSP2-09HRFN1 изключителна машина коп 4.87.
    Риба ама цаца...

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Живее в
    Pleven
    Мнения
    100
    #9

    Re:Избор на климатик

    миналата седмица взех 285udr монтиран е в хол 20квадрата с пвц дограма.невероятна машина за 3ч вдигна от 13.5 до 23.5градуса като консумацията е 380вт,при външна температура -5градуса.питах за мидеата щото в моята стая имам една дърта еолия от 93г,много ток лапа и искам да я сменям.

  12. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #10

    Re:Избор на климатик

    Да не е дето аз ти я монтирах тази тошиба? Защото също в другата стая имаше Национал на 200V.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Живее в
    Pleven
    Мнения
    100
    #11

    Re:Избор на климатик

    да

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #12

    Re:Избор на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от rrd
    Здравейте.Не видях подходяща тема където да попитам, така че ще питам тук.Помещението за което ми трябва климатик е спалня със скромните 10 м2. Предполагам че 12 ще ми свърши работа.Марка не съм избрал още.Мога да си позволя да дам в момента 1200 лева за климатик.Давайте предложения.Поздрави!

    1. 12-ка но с нисък минимум и запасна мощност до 4 кв номинал и 4.7 максимална мощност http://www.termo-klima.com/bul/full_info.php?recid=613 Пише, че е за отопелние за до -7 градуса, но 4-те киловата номинална мощност гарантират отоплението и до по-ниски температури, тоест климатика ще е преоразмерен и презапасен за тази стая.Има и йонизатор.

    2. http://www.varnaklima.com/index.php?...&product_id=92 това също би ти свършило работа.


    3. http://www.technomarket.bg/products/...ic-cs-cu-e9jke

    4. http://www.technomarket.bg/products/...025h-42nqv025g

    5. http://www.technomarket.bg/products/...-ay-ae-xpc09jr


    6. http://www.technopolis.bg/b2c/detail...-RAS-107SAV-E3 това го има колега от форума.хубавото е е клапата може да се настрои вертикално под него в режим отопление.

    Сигурно и 25-цата дайкин(FTX JV) ще ти свърши работа, но не съм очарован от този климатик(за разлика от 50-ката същата серия) с висок минум и нисък максимум на отопление.до моя офис има такава 25-ца дайкин "топли" 16 кв.м. и никога не спира да духа и никога не е топло и поради това колегите ускат в едния край и духалка(духалката когато са там).Та тази 25 -ца под 8 градуса не спира да духа дори когато е настроена на 16 градуса. В работно време я пънат на 24-26 градуса но няма никакъв ефект, щат или не -духалката е на ход.Изключително миниатюрно външно тяло и топлообменник.

    Това са възможостите, а избора е твой.

  16. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #13

    Re:Избор на климатик

    Аз като ви разпрявях, че за 1000 лева климатик, ако ще и Дайкин да е - едва ли ще е по-добър от моето топлещо Хитачи?! Е, поне се убедихте вече!

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    166
    #14

    Re:Избор на климатик

    И аз споделям мнението на колегата за Мидеята.Ако ти е много като цена виж другите модели.Само че там си вече на 12-ка.

  18. rrd
    rrd е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    17
    #15

    Re:Избор на климатик

    Благодаря за отговорите.По принцип знам че хубавите климатици са над 2000 лева, обаче като се загледах сега ми се видяха че цените са по-ниски и за около 1200 лева може да се взема някаква що годе добра машина.Явно обаче съм се лъгал.Работата е там че се нанасям в ново жилище и не трябва да се купува само климатик.Знам че не трябва да се правят компромиси с някой неща,но бюджета е точно определен.По принцип става въпрос за етаж от къща, ново строителство засега и без външна изолация.Предвидено е отопление с парно, но евентуално след 2 години ще имам финансова възможност за него.Така че смятам да сложа климатик в спалнята(северно изложение) за да охлажда лятото.За зимата ще закупя още един климатик който ще сложа в хола.Така че мисля че 12 е удачен вариант.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на климатик
    От leo34 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 29
    Последно: 12-11-14, 20:23
  2. Избор на климатик
    От dzatara във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 8
    Последно: 11-09-13, 23:34
  3. Избор на климатик за 21m²
    От Redasi във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 9
    Последно: 03-10-10, 18:34
  4. Избор на климатик
    От elmaira във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 18-09-09, 21:53
  5. Избор на климатик
    От rozeto във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 28-04-08, 19:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе