Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 63
Like Tree1Одобрявам

Daikin FTX50GV / RX50GV - мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    118
    #46

    Re:Daikin FTX50GV / RX50GV - мнения

    Аз си взех от въпросния модел само външното тяло RX50GV, а за вътрешно сложих FTXG35. Засега съм го пробвал само за охлаждане. Помещението е 33кв.м. Работи много добре и е изключително тих. Цената с монтажа е 1600лв.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #47

    Re:Daikin FTX50GV / RX50GV - мнения

    Защо така.

  4. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #48

    Re:Daikin FTX50GV / RX50GV - мнения

    за красота предполагам - емурата доста реклама и направиха а и си е хубаво тялото. значи може би ще работи и с малката 50-ка на FTXS ?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    118
    #49

    Re:Daikin FTX50GV / RX50GV - мнения

    Тялото не е Емура,а по-стария модел - Престиж. Като размери е доста по-компактно тяло в сравнение с FTX50. И както казах е изключително тихо. Притеснявах се дали няма да има проблем в комуникацията на външното и вътрешното тяло, но FTXG има код за грешка, ако има конфликт между двете тела и след като стартирах самодиагностиката нямаше никакви регистрирани грешки. А и цената ме устройва - 1600лв. Иначе офертата за FTX50GV / RX50GV беше 1800лв.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #50

    Re:Daikin FTX50GV / RX50GV - мнения

    Нали се сещаш, че с това вътрешно не можеш да използваш цялата мощност на 50-ката?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    118
    #51

    Re:Daikin FTX50GV / RX50GV - мнения

    На отопление още не съм го ползвал, но предполагам, че няма да има проблем. Мой познат си сложи в магазин 37кв.м. FTX50/RX50. Ефекта беше - зъзнеща магазинерка. Смени само външното тяло с RX60, а вътрешното си остана 50-ката. След една седмица замени и RX60-ката със 71-ца, а вътрешното си остана 50-ка. Магазинерката беше много доволна

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #52

    Re:Daikin FTX50GV / RX50GV - мнения

    Цитат Първоначално публикувано от tokata
    Смени само външното тяло с RX60, а вътрешното си остана 50-ката. След една седмица замени и RX60-ката със 71-ца, а вътрешното си остана 50-ка. Магазинерката беше много доволна
    Да ,ама на тези вътрешните тела са еднакви.

  10. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #53

    Re:Daikin FTX50GV / RX50GV - мнения

    Цитат Първоначално публикувано от diksanal
    Да ,ама на тези вътрешните тела са еднакви.


  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    118
    #54

    Re:Daikin FTX50GV / RX50GV - мнения

    Да еднакви са! Ама само по размери... Погледнете техн. данни на всяко тяло по отделно. Дебитите са им в пъти различни...

  12. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #55

    Re:Daikin FTX50GV / RX50GV - мнения

    Цитат Първоначално публикувано от tokata
    Да еднакви са! Ама само по размери... Погледнете техн. данни на всяко тяло по отделно. Дебитите са им в пъти различни...
    Защото помпата отвън лашка повече мат-рял вътре - простичко съм си го обяснил като за мен - не съм твърдял че ги разбирам климатиците моля не се хващайте за това.

    Ето виж техническите данни, а не какво ти рекламират в ценовата листа.

    Прикачени файлове Прикачени файлове

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    531
    #56

    Re:Daikin FTX50GV / RX50GV - мнения

    мнения след 23:00 чеса - моля не ги вземайте сериозно.
    FTX50GV

    estqwerty, сега ти видях подписа . Да използвам темата, как се представи Дайкина през зимата, аз съм много много доволен. Аз нямам забележки за моя, но още не съм го пускал на охлаждане. Пробва ли го вече твоя?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    118
    #57

    Re:Daikin FTX50GV / RX50GV - мнения

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty
    Защото помпата отвън лашка повече мат-рял вътре - простичко съм си го обяснил като за мен - не съм твърдял че ги разбирам климатиците моля не се хващайте за това.

    Ето виж техническите данни, а не какво ти рекламират в ценовата листа.

    Аз също не претендирам, че разбирам от климатици. Вече съм го купил... за добро или лошо. Ще чакам студеното време - тогава ще си покаже най-добре, макар, че ще го ползвам за отопление в преходния сезон, освен ако цената на природния газ скочи драстично...



  16. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #58

    Re:Daikin FTX50GV / RX50GV - мнения

    Цитат Първоначално публикувано от tokata
    Аз също не претендирам, че разбирам от климатици. Вече съм го купил... за добро или лошо. Ще чакам студеното време - тогава ще си покаже най-добре, макар, че ще го ползвам за отопление в преходния сезон, освен ако цената на природния газ скочи драстично...


    Ако не е фирмена тайна(фирмена/служебна/държавна), какъв е размера на фреоновите тръби между външно-вътрешно тяло???
    По специално на тръбата за газова фаза???

  17. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #59

    Re:Daikin FTX50GV / RX50GV - мнения

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    Ако не е фирмена тайна(фирмена/служебна/държавна), какъв е размера на фреоновите тръби между външно-вътрешно тяло???
    По специално на тръбата за газова фаза???
    има ги в пдф-а постнат по-горе.
    не е тайна такава колекция с документация съм събрал че се бъркам вече.
    ето картинка за 50-60 е 12,7 за 71 е 15,9

    ops5 : доволен съм много - хола коридора и спалнята беше отворено нонстоп - в спалнята не можеше да топли но не падна под 15 градуса.
    много глупави дефрости - правен е точно за силистренски климат януари беше само мъгла и -8 -12 градуса, на 44 минути точно за по 10 мин спираше. но като се стопли на от 0 до -5 пак така си размразяваше което е глупавата част. тялото е чисто но си спира пак.
    само това. иначе тих, пластмасата пука но може да е напънато самото тяло.
    и големия ПЛЮС сега го ползвам като масичка тялото на терасата - за подложка за бира за 1500 лева
    минуса е че смениха модела и дигнаха цените - няма документация за новото да видим дефроста на колко минути ще е. на новата цена по-добре друго - GV не си струва новата цена.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  18. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #60

    Re:Daikin FTX50GV / RX50GV - мнения

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty
    има ги в пдф-а постнат по-горе.
    не е тайна такава колекция с документация съм събрал че се бъркам вече.
    ето картинка за 50-60 е 12,7 за 71 е 15,9

    ops5 : доволен съм много - хола коридора и спалнята беше отворено нонстоп - в спалнята не можеше да топли но не падна под 15 градуса.
    много глупави дефрости - правен е точно за силистренски климат януари беше само мъгла и -8 -12 градуса, на 44 минути точно за по 10 мин спираше. но като се стопли на от 0 до -5 пак така си размразяваше което е глупавата част. тялото е чисто но си спира пак.
    само това. иначе тих, пластмасата пука но може да е напънато самото тяло.
    и големия ПЛЮС сега го ползвам като масичка тялото на терасата - за подложка за бира за 1500 лева
    минуса е че смениха модела и дигнаха цените - няма документация за новото да видим дефроста на колко минути ще е. на новата цена по-добре друго - GV не си струва новата цена.
    Въпроса не е към теб.
    Целта е да си зададе въпроса какъв е размера на FTXG Emura 35-ца и какъв на FTX 50-ka и защо това е така.
    Важно е да можеш да отговориш, но по-важно е да зададеш точния въпрос който да провокира мисъл.


    Има ли въпрос рано или късно ще има и отговор.Без въпрос може изобщо да няма отговор...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. мнения за Daikin FTX50GV/RX50GV COMFORT
    От tiksi във форум Климатици Daikin
    Отговори: 1
    Последно: 06-11-14, 17:49
  2. Климатици DAIKIN /Дайкин/FTX50GV/RX50GV
    От geri_68 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 18
    Последно: 19-01-11, 13:12
  3. Климатици DAIKIN /Дайкин/FTX50GV/RX50GV
    От geri_68 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 18-01-11, 09:41
  4. Daikin FTX50GV/RX50GV - бил направен за температури до -7°С ?
    От Arn0ld Tomas във форум Климатици Daikin
    Отговори: 8
    Последно: 28-09-10, 08:25
  5. Добър избор ли е Daikin FTX50GV/RX50GV?
    От todesto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 16
    Последно: 28-09-10, 07:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе