Резултати от 1 до 7 от общо 7

Daikin Ururu Sarara или SKVP2 Super Daiseikai VI

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    7
    #1

    Daikin Ururu Sarara или SKVP2 Super Daiseikai VI

    Ще си купувам един от двата климатика, интересува ме само кой има по-добър филтър?

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #2

    Re:Daikin Ururu Sarara или SKVP2 Super Daiseikai VI

    Цитат Първоначално публикувано от prodan1234
    Ще си купувам един от двата климатика, интересува ме само кой има по-добър филтър?
    SKVP2 Super Daiseikai VI


    защото:

    https://forum.setcombg.com/index.php...739.0/all.html

    Цитат Първоначално публикувано от Access
    Имам два Дайкина Уруру Сарара вкъщи - 28 и 42.

    Добри са като климатици, но от допълнителните им екстри голяма полза не намирам.

    Взех точно този модел понеже живея на изключително натоварена улица - има много прах и изгорели газове. Надявах се че чрез вградената вентилация и филтриране на въздуха ще мога спокойно да проветрявам с пречистен въздух помещението, без да отварям прозорците.
    Оказа се, че не става.
    Реално външният въздух се пречиства от климатика само чрез едно миниатюрно хартиено филтърче - колкото да задържи най-грубия прах.
    Химически миризми не чисти изобщо - проверил съм го многократно.
    Отделно при включена вентилация шумът от климатика се увеличава значително.
    Явно причината не е в тръбния път, понеже единият ми климатик е с 50 см. тръби до външното тяло (на гърба на същата стена е), а другият има около 4 метра тръби.
    Шумът при вентилация е еднакъв и за двата климатика.

    В климатика освен стандартните мрежести филтри има и стриймър и обезмерисител, чийто ефект аз не усещам особено.
    Може и да го има - просто аз не усещам значима разлика дали е включен стриймъра и е сложен обезмирисителя.

    Изсушаването го пробвах лятото - работи, но това го може всеки климатик.
    Може би предимство е възможността да пуснеш само изсушаване на въздуха, без температурен режим на климатика.
    Но пак духа леко от вътрешното тяло.

    Овлажняването го включих веднъж по погрешка и излязох от апартамента.
    За няколко часа стана като парник и почнаха да се усещат наченки на мухъл - предполагам, това значи че работи.

    Въпреки че климатикът има функция за предпазване от мухъл на вътрешното тяло, аз усещам наченките му при издухвания въздух и в двете стай.
    Няма запушени дренажни тръби, чистя редовно мрежестите филтри, но въпреки това усещам лек намек за мухлясване.
    Може и да съм твърде чувствителен, но при други по-евтини климатици това го няма.

    Дразни ме, че на дистанционното няма изведени на лесно място бутони да регулиране на посоката и режима на духане на струята от вътрешното тяло. Нужно е да се отваря предния панел на дистанционното, за да има достъп до тези функции което е учудващо при положение че са често използвани.

    Досега май само негативни впечатления споделям - идеята ми не е да хуля една по принцип добра машина с добра концепция.
    Както казах - като климатик машината е добра, но за продажната си цена оставаше и да не е.
    Възможно е някои от споделените проблеми да не е характерен за модела като цяло, а да се проявява само при мен поради недобър монтаж, настройка, разположение, дефектна бройка и т.н.
    Но пък фирмата, от която го закупих е надеждна (и друг път съм купувал климатици от там) и монтажниците работиха читаво, доколкото разбирам от това.

    Това е личен опит целящ да покаже и някой недостатъци на този превъзнасян модел на Дайкин.

    В заключение бих казал, че ако парите не са проблем - вземайте го.
    Колкото и ненужни и неефективни да са му екстрите - какво значение има.
    По-добре с тях, отколкото без.

    Ако обаче някой ще си дава многогодшините спестявания или ще тегли кредит, за да вземе точно Уруру-Сарара, понеже това едва ли не е извънземна машина, в пъти по-добра от всичко друго - ще остане разочарован според мен.

  4. Novice
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    7
    #3

    Re:Daikin Ururu Sarara или SKVP2 Super Daiseikai VI

    Мерси за отговора : )
    Някакви други мнения?

  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #4

    Re:Daikin Ururu Sarara или SKVP2 Super Daiseikai VI

    Цитат Първоначално публикувано от prodan1234
    Мерси за отговора : )
    Някакви други мнения?
    Сигурно ще има.

    Ако потърсиш във форума имаше един разочарован от уруру, защото и двата му флаш стрийм филтъра на 2-те уруру са се развалили и дори от вносителя не са могли да го отремонтират.Та затова пиша това.Ако се разровиш повече ще намериш точно какво е писал, мисля че са 2-ма собственици във форума с развалени такива филтри.

  6. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #5

    Re:Daikin Ururu Sarara или SKVP2 Super Daiseikai VI

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    SKVP2 Super Daiseikai VI
    +1

  7. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #6

    Re:Daikin Ururu Sarara или SKVP2 Super Daiseikai VI

    Цитат Първоначално публикувано от prodan1234
    ...интересува ме само кой има по-добър филтър?
    Ей този има много филтри


    Цитат Първоначално публикувано от justify
    SKVP2 Super Daiseikai VI
    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    +1
    +1

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #7

    Re:Daikin Ururu Sarara или SKVP2 Super Daiseikai VI

    VІ серия.Модела вече има и йонизатор освен подобрения сребърен плазмен филтър и IAQ филтрите.VІ е с уникални показатели за Европейско изпълнение.Но все още май го няма в България, из Европата го подават от месе-два.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 63
    Последно: 28-01-14, 11:35
  2. SKVP2 Super Daiseikai 6 кога?
    От prodan1234 във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 176
    Последно: 01-10-12, 09:42
  3. Super Daiseikai VI SKVP2 оцифиален дистрибутор
    От prodan1234 във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 11
    Последно: 19-07-11, 19:33
  4. SKVP2 Super Daiseikai VI или Daikin Ururu Sarara
    От prodan1234 във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 0
    Последно: 18-07-11, 23:25
  5. Daiseikai vs. Ururu Sarara - моля за Вашето конструктивно мнение
    От aivanov във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 46
    Последно: 25-04-09, 20:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе