Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 45
Like Tree1Одобрявам

Въпрос за турбина

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #16

    Re:Въпрос за турбина

    За цапане на стени и дума не може да става.За всичко си има цака.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #17

    Re:Въпрос за турбина


  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    49
    #18

    Re:Въпрос за турбина

    Цитат Първоначално публикувано от bobovo
    За цапане на стени и дума не може да става.За всичко си има цака.


    Добро включване колега,ама не на място.
    loszetas,на моя климатик в офиса,един подобен философ като бобово,дойде да прави профилактика.Климатика не беше почистван откакто е сложен(12 години) и можеш да си представиш за какво става дума.От мръсотия бе напълно зазидан и дори не тръгваше при всяко включване,но въпреки всичко,когато тръгваше беше напълно безшумен. И след същата процедура описана от момчето той заработи отново и то с завидна сила ,но само 2 дни.На втория ден от климатика излизаше нечовешки шум,който беше нещо средно между виене на котка и песен на Кати.След консултация със специалист се оказа именно счупени лопатки на турбината с добавка изгорял Fan контролер,защото духаше слабо,сравнимо с първа степен на перката при предишната си безотказна работа.Сега трябва да си пъхам ръката при включване,да намествам и завъртам турбината, за да работи,климатика утихва,но след 3-4 минути отново безнадеждния стон,който описах.
    Дано нямаш проблеми,защото при мен в случая климатика стана неизползваем,заради това,че е невъзможно да се намерят части за него, и затоплям помощението с духалка

  5. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #19

    Re:Въпрос за турбина

    Един от моите скоро го къпах като bobovo. Светна и си работи нормално. За топлообменника използвах японския спрей. Сега мисля да си купя една такава парочистачка за топлообменниците:

    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...KARCHER-SC-952

    и почвам да правя профилактики по 70-80 лева!

  6. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #20

    Re:Въпрос за турбина

    MisHkaA аз поне не разбрах връзката и " философското" между почистването на климатика на место,предложен от бобово и счупването на перки от турбината и контролера.Всеки уважаващ себе си човек трябва да се погрижи за машината си на место или след демонтаж и последващо пълно разглобяване и измиване,за да се грижи и климатика за нас.Въздухът от него ния го дишаме.А и при отчупване и дебалансиране на турбината ще се усети веднага,а не след два дни,а и това наместване с ръка,пък и така добре е било уплътнено всичко от мърсотията,че климатикът е бил почти задушен.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    49
    #21

    Re:Въпрос за турбина

    Цитат Първоначално публикувано от aruba_man
    Един от моите скоро го къпах като bobovo. Светна и си работи нормално. За топлообменника използвах японския спрей. Сега мисля да си купя една такава парочистачка за топлообменниците:

    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...KARCHER-SC-952

    и почвам да правя профилактики по 70-80 лева!



    Ако имаш нужда от асистентка викай За този японския спрей има много добри отзиви и става лесно,а според мен нямаш нужда от парочистачка а от помпа,която като създадеш налягане изстрелва струя вода,водят се градински ако не бъркам,защото парочистачката ще се озори докато махне препарата.
    За жалост масовата неграмотност на хората по темата с профилактиките е голяма,но се надявам хората да си създадат навик и да се грижат за своите климатици за да се грижат и те за техния комфорт

  8.  
     
  9. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #22

    Re:Въпрос за турбина

    То ако се използва японския спрей, няма нужда от парочистачката. Мисълта ми беше, че като си взема парочистачката, няма да давам пари за спрей, който вече стана около 20 лева.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    49
    #23

    Re:Въпрос за турбина

    Цитат Първоначално публикувано от aruba_man
    То ако се използва японския спрей, няма нужда от парочистачката. Мисълта ми беше, че като си взема парочистачката, няма да давам пари за спрей, който вече стана около 20 лева.
    То може и с по евтиния вариант-обезмаслител

  11. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #24

    Re:Въпрос за турбина

    Може, ама с парочистачката при 60-80 градуса всички гадини ще са умрели.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #25

    Re:Въпрос за турбина

    Според мен по-добре да се свали турбината ако може,защото от лявата страна турбината лагерува на една втулка в гумен тампон която е намазана със смазка.И след като се измие смазката става лошо.За това като свалиш турбината си добавяш малко смазка запо-добро триене.

  13. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #26

    Re:Въпрос за турбина

    Цитат Първоначално публикувано от aruba_man
    То ако се използва японския спрей, няма нужда от парочистачката. Мисълта ми беше, че като си взема парочистачката, няма да давам пари за спрей, който вече стана около 20 лева.
    Аруба, има го още на 13лв. бе човек точно на теб ли да казвам къде да го търсиш?
    С парочистачката ще стане по-добре, но с нея ще почистиш само предната пита на вътрешното тяло

  14.  
     
  15. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #27

    Re:Въпрос за турбина

    На 13 лева има в магазина за "японски климатици", ама спрея от 19-20 лева е "мерцедеса на спрейовете", различни са. Аз точно за топлообменника съм написал, че ще чистя с парочистачката.

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    183
    #28

    Re:Въпрос за турбина

    Пак ще кажа за протокола - вибраций, никакви нямам. Вече друг е въпроса дали без тези 1-2 връхчета от лопатката ще работи с намален капацитет и по-голяма консумация. Но не ми се вярва.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1319747940[/time]_________________________________________________

    Ето я и турбината - забележете, че лопатките не са цели, а са с по 10-на връхчета.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  17. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #29

    Re:Въпрос за турбина

    Нищо и няма без няколко връхчета.Важното е, че нямаш вибрации.Няма да повлияе на дебита.

  18. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #30

    Re:Въпрос за турбина

    Че и моята турбина на FTX50GV е така, само, че и от двете страни. Фабрично си е така, ти видя ли парчетата по земята?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Сваляне на турбина на PDR
    От marian1 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 3
    Последно: 29-09-13, 13:38
  2. Моторче на турбина CS/CU-XE9-DKE
    От p_k_y_1 във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 17
    Последно: 08-07-13, 20:15
  3. 285 NDR - скрибуцаща турбина
    От Synthy във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 31
    Последно: 14-01-13, 16:38
  4. Баланс на турбина
    От n1k0lai40 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 3
    Последно: 03-08-12, 13:47
  5. Втулка за турбина, от къде?
    От divvakka във форум Климатици Daikin
    Отговори: 5
    Последно: 15-07-12, 23:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе