Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 32
Like Tree3Одобрявам

285 NDR - скрибуцаща турбина

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на Synthy
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    153
    #1

    285 NDR - скрибуцаща турбина

    След миенето на вътрешното тяло (с найлон, меглио и много вода) турбината започна леко да скрибуца. Предполагам, че съм отмил смазката и. Мога ли да я смажа по някакъв начин без да я разгобявам, или трябва да се свали, почисти втулката (предполагам е на втулка, а не истински лагер) и сложи нова смазка в разглобено състояние? И каква смазка да сложа, специална за пластмасови съединения или може и обикновена графитена грес?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #2

    Отговор: 285 NDR - скрибуцаща турбина

    Може без да се сваля турбината. В ляво турбината има втулка в гумен пръстен .Той се вади без да се сваля турбината и трябва да се смаже с техническа грез подобна на вазелин е. Не слагай обикновенна грес защото тя е агресивна към втулката и гумата.
    За да се измие тутбината добре обаче трябва да се свали и добре да се измие с топла вода силна струя и препарат. След частично почистване турбината може да се разбалансира и да бие съответно да издава парзитни звуци.
    SPSt одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #3

    Отговор: 285 NDR - скрибуцаща турбина

    Ей сега няколко човека/в т.ч. специалисти/ ще ти предложат клипчета как се мие турбина на място и ще те уверят, че може да стане страшно ако я свалиш.

  5. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #4

    Отговор: 285 NDR - скрибуцаща турбина

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Ей сега няколко човека/в т.ч. специалисти/ ще ти предложат клипчета как се мие турбина на място и ще те уверят, че може да стане страшно ако я свалиш.
    Тая турбина я изкарахте, че се чисти толкова трудно като че ли с блажна боя е намазана.Клипче съм пускал вече ,сега ще ти покажа снимка преди да е изчистена и след като е изчистена НА МЯСТО:
    И това с разбалансирането на турбина с изчистване на място може да стане ако човека не знае как се прави.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от bobovo; 06-01-13 в 16:59.

  6. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #5

    Отговор: 285 NDR - скрибуцаща турбина

    Ако си успял да направиш това без да я сваляш-само адмирации!

  7. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #6

    Отговор: 285 NDR - скрибуцаща турбина

    Втулката и да я смаже-се тая,почне ли да скърца,ще се разтропа.Аз първо ги обръщам (втулката),ако не помогне,понеже такава не се намира лесно-има разни бронзови,които пасват по размер,но ги райберовам 0.1,че ако са плътни-тежи на мотора.
    пп Материала на втулката трябва да е по-мек от оста на турбината,за да не надере оста,а самата втулка да се износва.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от johny01; 06-01-13 в 17:26.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #7

    Отговор: 285 NDR - скрибуцаща турбина

    Мисля ,че сме големи хора и няма да се лъжем само за браво.И да не си мислите че това е само в България с чистене на място :
    https://www.youtube.com/watch?NR=1&v=yHNyZNR_Yf0&feature=endscreen

    https://www.youtube.com/watch?v=yDqqlUSW7Bk
    Този пост е редактиран от bobovo; 06-01-13 в 17:39.
    SPSt одобрява това.

  10. Member Аватара на Synthy
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    153
    #8

    Отговор: 285 NDR - скрибуцаща турбина

    Хъм, значи ще сваля турбината за да видя как е втулката и дали ще успея да я обърна. За какво трябва да внимавам като разглобявам, и може ли да махна само аспирацията за да сменя/обърна втулката, или има и други неща да се разглобяват?

  11. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #9

    Отговор: 285 NDR - скрибуцаща турбина

    Хм,по-добре не се захващай,за да не оризелиш хубавата машина.Мисля,че по-горе бяха ти казали,че може да се свали без да пипаш турбината-като свалиш лицевия панел отляво трябва да имаш планка с два болта,която притиска тампон,в който е втулката и държи ваната.

  12. Member Аватара на Synthy
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    153
    #10

    Отговор: 285 NDR - скрибуцаща турбина

    ОК. Ще проверя - ако мога да направя процедурата без сваляне на турбината - много добре
    Ще пиша тук какво се случва.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #11

    Отговор: 285 NDR - скрибуцаща турбина

    За тая машина питай Александър,аз не съм отварял(пък и повечето от форума предполагам),ако обича да ти обясни подробно какво-как,че мен чак ще ме е яд,ако направиш някоя беля.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #12

    Отговор: 285 NDR - скрибуцаща турбина

    При този модел, втулката на турбината е разположена в модула за аспирацията. Ако не си разглобявал подобно нещо, рискуваш....

  16. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #13

    Отговор: 285 NDR - скрибуцаща турбина

    Да,миенето на место на турбината не е никакъв проблем и се измива много добре.А втулката като стигнеш до нея и ще прецениш дали изисква само смазка или подмяна-при фирмите вносителки има не е проблем,а и стават и от други модели.
    Както и Сашо ти каза,номера е да отделиш аспирацията,не е много сложно.

  17. Member Аватара на Synthy
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    153
    #14

    Отговор: 285 NDR - скрибуцаща турбина

    Не съм разглобявал подобно нещо. Ама за всичко си има първи път Стискайте палци да не омажа нещо. Ако видя, че нещо не става както очаквам - ще спра за да не счупя както казахте хубавата машина. До сега в разглобяването съм стигал до отварянето на плазменият моду (и затварянето, като след това работеше ).

  18. Member Аватара на Synthy
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    153
    #15

    Отговор: 285 NDR - скрибуцаща турбина

    Процедурата е завършена. Няма останали резервни части
    Сложих изцяло нова смазка за гумени и пластмасови съединения, почистих както трябва модула за аспирацията, и резултата е, че си имам (засега) работещ климатик без да скърца Да видим до кога ще се запази това му състояние. Втулката от вътре видимо няма износване (следи от надиране, неравномерна повърхност, гланц и т.н.), дано само да е била изсъхнала смазката. Беше станала подобно на засъхнал мармалад. Сега е свежичка и смазва. Благодаря за съветите

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Въпрос за турбина
    От loszetas във форум Климатици Daikin
    Отговори: 44
    Последно: 20-11-17, 23:02
  2. Турбина за sanyo sap-f28v6p
    От fotogaf във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 0
    Последно: 26-10-14, 08:48
  3. Сваляне на турбина на PDR
    От marian1 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 3
    Последно: 29-09-13, 13:38
  4. Моторче на турбина CS/CU-XE9-DKE
    От p_k_y_1 във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 17
    Последно: 08-07-13, 20:15
  5. Баланс на турбина
    От n1k0lai40 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 3
    Последно: 03-08-12, 13:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе