Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 45
Like Tree1Одобрявам

Въпрос за турбина

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    183
    #1

    Въпрос за турбина

    Имам Dainik - FTXS25G. Вчера реших да разглобя вътрешното тяло за да сваля турбината и да я почистя, защото беше с много прахоляк по нея. Напръсках я с Meglio и я оставих за 10 мин. да попие препарата. След това я изплакнах хубаво - НО - докато я мих под подвижния душ я испуснах на земята и след това забелязах, че две от лопатките са наранени, т.е - полуотчупени. Сглобих всичко и климатика си работи без проблем. Въпроса ми е дали след време поради липсата на тези две лопатки ще се получи някакъв дебаланс на турбината и дали сега климатика работи в пълен обем ( капацитет ) без тях.? Благодаря Ви предварително.

  2.  
     
  3. Junior Member Аватара на b.shterev
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    144
    #2

    Re:Въпрос за турбина

    Цитат Първоначално публикувано от loszetas
    Имам Dainik - FTXS25G. Вчера реших да разглобя вътрешното тяло за да сваля турбината и да я почистя, защото беше с много прахоляк по нея. Напръсках я с Meglio и я оставих за 10 мин. да попие препарата. След това я изплакнах хубаво - НО - докато я мих под подвижния душ я испуснах на земята и след това забелязах, че две от лопатките са наранени, т.е - полуотчупени. Сглобих всичко и климатика си работи без проблем. Въпроса ми е дали след време поради липсата на тези две лопатки ще се получи някакъв дебаланс на турбината и дали сега климатика работи в пълен обем ( капацитет ) без тях.? Благодаря Ви предварително.
    Щом са полуотчупени се опитай по някакъв начин счупения край да го закрепиш леко с малко секундно лепило. Иначе наистина ще имаш проблеми - ще се дебалансира турбината и ще започне да ти трака, оттам се предава и на лагерите - става сложно. Аз наскоро точно така счупих 5 пластинки и ... 130лв. за нова турбина.
    Успех.

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    183
    #3

    Re:Въпрос за турбина

    Ами с канаколит не стана, и затова сега са отчупени, но засега няма никакви вибрации и си работи супер тихо. На теб след колко време ти се появиха вибрацийте след отчупването на пластинките?

  5. Junior Member Аватара на b.shterev
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    144
    #4

    Re:Въпрос за турбина

    При мен се появи веднага слабо тракане, което се усили само след 2мин работа. Надявам се да те изкара известно време, но от това което съм чувал дебалансираната турбина винаги води поне до разбити лагери.

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    183
    #5

    Re:Въпрос за турбина

    Аз вече повече от 24 часа съм така и няма абсолютно никакви шумове. Климатика не го спирам да работи. Имах предвид че само връхчетата са се отчупили не целите лопатки, т.е на всяка лопатка има 10 връхчета и две от тях са отчупени. При мен лопатките са назъбени и две от зъбчетата се счупиха. Мойта турбина не е от този вид, а е с назъбени лопатки.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #6

    Re:Въпрос за турбина

    Щом не си усетил вибрации веднага - няма да усетиш въобще. Просто са се отчупили малки парчета не оказващи влияние на баланса. И по-големи да се счупят пак може да не се повлияе . Споко !
    А относно назъбеността на лопатките - с цел обезшумяване на въздушния поток.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    183
    #7

    Re:Въпрос за турбина

    Цитат Първоначално публикувано от dimon
    Щом не си усетил вибрации веднага - няма да усетиш въобще. Просто са се отчупили малки парчета не оказващи влияние на баланса. И по-големи да се счупят пак може да не се повлияе . Споко !
    А относно назъбеността на лопатките - с цел обезшумяване на въздушния поток.
    Благодаря много, колега Димон.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #8

    Re:Въпрос за турбина

    Колега loszetas,
    сподели с няколко реда лесно ли се сваля турбината на FTXS ?

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    183
    #9

    Re:Въпрос за турбина

    Цитат Първоначално публикувано от dimon
    Колега loszetas,
    сподели с няколко реда лесно ли се сваля турбината на FTXS ?
    Ами да ти кажа, играчка е, но ако си решил да я сваляш, сваляй я заедно с мотора, и после отделяш мотора от самата турбина, след като ги свалиш от вътрешното тяло.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1319633041[/time]_________________________________________________

    Препоръчвам ти турбината да я напръскаш с Меглио, оставяш я 10 мин. да рамзмие всички гадорий, миеш на силна струя, и после повтаряш пак с Меглио-то. Резултата е впечатляващ. Само пази турбината да не се катурне като при мен на земята.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    127
    #10

    Re:Въпрос за турбина

    Някоя снимка при разглобяването нямаш ли?Аз нещо се запънах с тая турбина и накрая я измих както е на климатика

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    183
    #11

    Re:Въпрос за турбина

    Цитат Първоначално публикувано от smoky
    Някоя снимка при разглобяването нямаш ли?Аз нещо се запънах с тая турбина и накрая я измих както е на климатика
    За съжаление не съм правил снимки. Как я изми така както си е на климатика?

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #12

    Re:Въпрос за турбина

    Има по-добър обезмаслител от Меглиото,той е Български и се казва Блясък.Пробвайте и ще се убедите сами струва само 1.50лв.а измива два пъти по-добре от Меглиото което е 3.50лв.

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    183
    #13

    Re:Въпрос за турбина

    Цитат Първоначално публикувано от necata2
    Има по-добър обезмаслител от Меглиото,той е Български и се казва Блясък.Пробвайте и ще се убедите сами струва само 1.50лв.а измива два пъти по-добре от Меглиото което е 3.50лв.
    Ще го тествам и ще пиша отзиви.

  17. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #14

    Re:Въпрос за турбина

    За всички които се чудят как се чисти на място турбина на климатик.
    https://www.youtube.com/watch?v=RGSw8e8ljm0#

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #15

    Re:Въпрос за турбина

    ...само дето не се знае колко се е очистила

    На тая SC 123-ка пък толкова лесно и се сваля турбината , че не си струва да се рискува после с боядисване на стените.
    Моите ги чистя по следния начин- свалям турбините и отивам на автомивка . Пръскаме с обезмаслител, чакаме 10-на минути . След това двама души държат оста на турбината от двете страни , а трети пръска с високото налягане . Турбината се завърта ХY хил об/мин и след 1 мин е както майка я е родила .
    Не че не става по твоя начин , но е далеч от идеалното ! Браво за клипа !

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Сваляне на турбина на PDR
    От marian1 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 3
    Последно: 29-09-13, 13:38
  2. Моторче на турбина CS/CU-XE9-DKE
    От p_k_y_1 във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 17
    Последно: 08-07-13, 20:15
  3. 285 NDR - скрибуцаща турбина
    От Synthy във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 31
    Последно: 14-01-13, 16:38
  4. Баланс на турбина
    От n1k0lai40 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 3
    Последно: 03-08-12, 13:47
  5. Втулка за турбина, от къде?
    От divvakka във форум Климатици Daikin
    Отговори: 5
    Последно: 15-07-12, 23:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе