Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 65

Daikin Ururu Sarara FTXR50EV1B9 - проблем с компресора или нещо друго?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    14
    #1

    Daikin Ururu Sarara FTXR50EV1B9 - проблем с компресора или нещо друго?

    Здравейте,

    Това е първата тема, която отварям във Вашия форум. Струва ми се, че е единственото място, където ще получа качествен и компетентен отговор. Предварително се извинявам, в случай, че съм объркал разделите.

    Става въпрос за климатик Daikin Ururu Sarara FTXR50EV1B9, закупен преди по-малко от една година (10.05.2011г.). Климатика се ползва в помощение от 40м2 и като цяло се справя чудесно и според очакванията. От няколко седмици (по време на големите студове), външното тяло стана по-шумно, което вероятно е нормално, но..

    Климатика, заедно с неговата "Г" образна стойка са захванати директно на зид от тухли с външна изолация. Тук може би е добре да спомена, че става въпрос за гр. Бургас, а сградата е нова жилищна кооперация. От сега искам да кажа, че м/у стойката и външното тяло няма тампони или други механизми за обиране на вибрации. Проблемът при мен е следния: когато навън стане -7, -8, -10 и т.н., външното тяло на климатика започва да работи по-шумно. Отбелязвам, че не го спирам през зимата и съм го настроил на 24 градуса и сила на духане (2-ра или 3-та) от общо 6. От по-шумната работа на външното тяло се случва нещо наистина ужасно, за което въобще не съм и подозирал. Вибрациите от климатика се предават по тухления зид и в последствие поемат по цялото протежение на апартамента (стомано бетон стени, стомано бетон шайби и т.н.). Където и да се отиде в апартамента, може ясно да се чуе бученето, което се предава от климатика в целия апартамент. Разбира се, този шум достига и до спалнята, а от там следва безсънна нощ. Всъщност това е и най-големия проблем, който се случва, а именно - вибрациите и шума се предават кристално ясно по всички зидове и носещи стени и колони и така в крайна сметка обикаля безпроблемно цялото жилище. Ужасно е!

    В момент, в който времето омекне малко, съответно външното тяло става по-тихо, тогава и вибрациите намаляват вероятно до поносима степен, тъй като не ми правят особено впечатление. Бих искал да отбележа също, че когато отворя прозореца и застана над външното тяло, изглежда, че работи нормално и тихо, но това, което се случва по стените създава впечатление, че едва ли не мотор на автомобил ръмжи в отсрещния край. Това, което ми идва на ум е по някакъв начин да редуцирам шума и вибрациите от външното тяло съм стената, защото попаднат ли там тръгват по цялото трасе и става сценария, който съм описал по-горе.


    Моля за съвет, препоръки, критики, становища и някакви ясни методи за справяне с този отвратителен проблем.



    П.П. Климатика се ползва за отопление и в режим отопление, без никакви други екстри включени - свеж въздух, овлажняване и т.н.



    Предварително благодаря на отзовалите се!

    Поздрави,
    Димо Гочев


  2.  
     
  3. Member Аватара на ceco.bojkov
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    327
    #2

    Re:Daikin Ururu Sarara FTXR50EV1B9 - проблем с компресора или нещо друго?

    Намираш къде в Бургас продават ето такива тампони и вземаш 4 бр. поставяш ги и стискаш палци шумовете да поутихнат.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  4. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #3

    Re:Daikin Ururu Sarara FTXR50EV1B9 - проблем с компресора или нещо друго?

    Това, което си описал (когато си до климатика не е шумен, а вътре се чува) е резонанс. Обикновенно ефекта се усилва от изолацията. Борил съм се точно с този ефект и тампоните не те спасяват. Те спасяват ако като си до климатика има същия шум. Ако го няма а се чува само вътре забрави. Провери дали нямаш лед в тавата ако има го махни.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    385
    #4

    Re:Daikin Ururu Sarara FTXR50EV1B9 - проблем с компресора или нещо друго?

    Преместване на външното тяло на около един метър в ляво или дясно, накъдето позволява мястото и въпроса е решен.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    191
    #5

    Re:Daikin Ururu Sarara FTXR50EV1B9 - проблем с компресора или нещо друго?

    един съвет и от мен , ако можеш да вземеш от някой вулканизатор две ленти дебели около 1 см. гума или от суровия каучук дето използват , та слагаш го между стената и стойките и завиваш болтовете да ги стегнеш , мисля това да ти помогне спреш резона от вибрацийте..

  7. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #6

    Re:Daikin Ururu Sarara FTXR50EV1B9 - проблем с компресора или нещо друго?

    На първо време настроите вентилатора на автоматичен(AUTO) имаше една перка се появява мисля и може и да не се наложи да правиште гореописаните "манипулации" .

    Възможно е резонанса да е само в определни обороти на компресора( и настроени градуси вътре) като чрез поставяне на вентилатора на определна степен предопределяте компресора при определена външна температура да влиза в тези обороти и това да води до появата на тези вибрации.
    Възможно е вибрациите да останат, но едва ли ще са при определна външна температура, а по-скоро при определени обороти на компресора които при автоматичен вентилатор варират повече отколкото при настроен на 3-та или 4-та степен.

  8.  
     
  9. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #7

    Re:Daikin Ururu Sarara FTXR50EV1B9 - проблем с компресора или нещо друго?


  10. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,273
    #8

    Re:Daikin Ururu Sarara FTXR50EV1B9 - проблем с компресора или нещо друго?

    Аз имам 2 дайсекая 5, единия без тампони, другия в спалнята с тампони и точно този с тампоните прави резонанс както е описал колегата при температури под -5. Така че тампоните едва ли ще спасят положението, проблемът е между стойките и стената.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    51
    #9

    Re:Daikin Ururu Sarara FTXR50EV1B9 - проблем с компресора или нещо друго?

    При мен случая е много подобен ФТХС монтиран на тухлен парапет на тераса с изолация и остъклена мога да ти кажа ,че преди няколко месеца монтирах тампони и резултата беше нищожен.
    Може би решението е преместване на тялото,другото което правя е промяна на настройките за да излезе от резонанс.
    .

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    31
    #10

    Re:Daikin Ururu Sarara FTXR50EV1B9 - проблем с компресора или нещо друго?

    Включвам се и аз със същия проблем. На всичкото отгоре климите са 2 на тухлен зид с изолация. Резонанса е ужасен и се предава навсякъде. Аз също мислех да пробвам с тампони. Ако на мястото на стойките се изреже изолацията дали ще помогне?

  13. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #11

    Re:Daikin Ururu Sarara FTXR50EV1B9 - проблем с компресора или нещо друго?

    Мдам... Идинствения минус на инверторите, но пък отвратителен! И аз го установих, и при мен се получава този тътен. Въпрос на късмет е според мен да се нацели правилното място за монтаж, така че да няма резонансни трептения. При мен става и при много ниски обороти и при много високи обороти понякога. При конвенционалката MHI това нещо го няма. На вилата при конвенционалката (Panasonic )също го няма. При Fujitsu 12UB пак в панелен блок също го няма. Затова се замислям дали и вторият климатик за вилата да не е он/оф система...

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,273
    #12

    Re:Daikin Ururu Sarara FTXR50EV1B9 - проблем с компресора или нещо друго?

    Май всички сме на тухла с изолация и може би там се крие проблема. Болтовете се бият под наклон и стойките не държат здраво към вертикалната ос... Заради изолацията климатика стои по-скоро като закачен на няколко см от стената.

  16. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #13

    Re:Daikin Ururu Sarara FTXR50EV1B9 - проблем с компресора или нещо друго?

    Цитат Първоначално публикувано от dwrbudr
    Май всички сме на тухла с изолация и може би там се крие проблема. Болтовете се бият под наклон и стойките не държат здраво към вертикалната ос... Заради изолацията климатика стои по-скоро като закачен на няколко см от стената.
    Sharp 12LSR в панел ми ги прави тия неща, без топлоизолация съм

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #14

    Re:Daikin Ururu Sarara FTXR50EV1B9 - проблем с компресора или нещо другl

    Цитат Първоначално публикувано от babati
    Мдам... Идинствения минус на инверторите, но пък отвратителен! И аз го установих, и при мен се получава този тътен. Въпрос на късмет е според мен да се нацели правилното място за монтаж, така че да няма резонансни трептения. При мен става и при много ниски обороти и при много високи обороти понякога. При конвенционалката MHI това нещо го няма. На вилата при конвенционалката (Panasonic )също го няма. При Fujitsu 12UB пак в панелен блок също го няма. Затова се замислям дали и вторият климатик за вилата да не е он/оф система...
    Много точно си осетил проблема.При мен Дайкина е сложен на старите стойки от Мидеята и ако щеш вярвай ама 5-години никакви дразнещи звуци не съм чувал.Сега Дайкина като стане -5 и надоло започвам даго чувам все едно пералня центруфогира(не дразни но се чува).Преди студовете не беше така макар ,че и тогава имаше -10гр. в тавата лед няма единствено ако е влезнала под компресора и от там да бучи.Преди малко му сложих тампони ама разкиката е нищожна.Остава варианта за лед под компресора.

    п.п.Лед под компресора няма, след наместване на ватата и притягане на стойките към стената май вече няма шум.Но забелязах,че на външната платка мига зелен диод през интервал 1секунда това проблем ли е?

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #15

    Re:Daikin Ururu Sarara FTXR50EV1B9 - проблем с компресора или нещо друго?

    Диодът мига по този начин когато всичко е наред .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin ururu sarara FTXZ50N/RXZ50N
    От elite във форум Климатици Daikin
    Отговори: 710
    Последно: 14-06-23, 09:18
  2. Профилактика на Daikin URURU SARARA
    От kojchev във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 31
    Последно: 24-06-19, 20:39
  3. Има ли впечатления от Daikin Ururu Sarara
    От ayl във форум Климатици Daikin
    Отговори: 62
    Последно: 13-11-12, 18:20
  4. Daikin AN50GRP-W Ururu Sarara
    От TODORIN777 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 12
    Последно: 25-10-11, 19:12
  5. Daikin Ururu Sarara или SKVP2 Super Daiseikai VI
    От prodan1234 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 6
    Последно: 19-07-11, 08:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе