Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 65

Daikin Ururu Sarara FTXR50EV1B9 - проблем с компресора или нещо друго?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #31

    Re:Daikin Ururu Sarara FTXR50EV1B9 - проблем с компресора или нещо друго?

    То и сега естетически този климатик не се вписва в архитектурата и излъчването на сградата, а пък и какво остава да го изнесеш още напред да стърчи пред нея. Ще стане много грозно, но пак го снимай, след като го преместиш да се види колко.

    Иначе след като го сложиш на бетона вибрациите ще намалеят чувствително. Дилема какво да се предпочете: практичността или естетиката. Машините се развалят, имат нужда от поддръжка и ремонт в случая това вероятно ще става с автовишка.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    191
    #32

    Re:Daikin Ururu Sarara FTXR50EV1B9 - проблем с компресора или нещо друго?

    Абе пич , сложи една дебела гума около 1см. да обира вибрацйте и си гледай рахатлъка , не си усложнявай живота излишно .. на снимката ми се струва , че климатика е със лек наклон към стената , може и да греша ама сложи един нивел да провериш и ако е така , го коригирай ...Гумата да бъде между стената и стойката..и шайбите на болтовете да имат гума , да не се предава резона по тях..

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    44
    #33

    Re:Daikin Ururu Sarara FTXR50EV1B9 - проблем с компресора или нещо друго?

    Защо не опиташ първо с тампони?

  5. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #34

    Re:Daikin Ururu Sarara FTXR50EV1B9 - проблем с компресора или нещо друго?

    ... A никой ли не вижда, че на външното тяло е сложена "пишката" за отводняване и машината 100% прави лед през зимата. Дори и да не е сложена пак не може да се отводнява нормално с този трегер под нея.

  6. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #35

    Re:Daikin Ururu Sarara FTXR50EV1B9 - проблем с компресора или нещо друго?

    Здравейте г-н Гочев,

    Вие сигурен ли сте, че стената, на която е монтиран климатика е от тухли, защото тухлите са най-незвукопредаващия материал и за мен е доста странно това, което става при Вас
    Гарантирано стената под прозореца не е и от бетон и остава да е от газобетон, който е най-звукопредаващия материал на света, след това е бетона и най-накрая тухлите.
    Проблемите с газобетона са толкова големи, че в нашата фирма има ЗАБРАНА за монтаж на външни тела върху газоботон, а ако клиента настоява това става след попълване на декларация за невъзможност за претенции по отношение на предаване на шум и вибрации
    За съжаление клиента и най-скъпия климатик да си купи ако си купи и от най-нискокачествените монтажи става ужасно...Услугата монтаж е много специфична и изисква сериозна рутина и професионализъм и в последните години се меркантилизира от безброй младежи, които без какъвто и да е опит се втуранаха да монтират на всяка цена...
    Но на въпроса - как да подобрим съществуващото положение. Как да разберем дали стената е от газобетон - като я ударим силно с юмрук и чуем дали кънти силно, ако да и най-добрия климатик ще бучи и трябва да се търси друго място, а ако не е газобетон за мен ще е странно, Бургас, подветрена страна???

  7. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #36

    Re:Daikin Ururu Sarara FTXR50EV1B9 - проблем с компресора или нещо друго?

    Какъв е материала на стената в случая няма значение, защото се казва, че има проблем. Ако както правилно беше отбелязано проблема е само под 0° причината може да е в леда и ако се сложи нагревател минаващ през: тавата, около тампоните, под компресора и в кондензната тръба вероятно ще изчезне.

    Ако проблема е постоянен и не се подобрява с тампони под климатика и стойката, а също и гума между стената и стойката трябва ново място за монтаж. Гумата и тампоните при спадане на външните температури се втвърдяват и не се знае до колко ще вършат работа.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #37

    Re:Daikin Ururu Sarara FTXR50EV1B9 - проблем с компресора или нещо друго?

    При това отстояние на тавата на климатика от трегера под нея зимата гарантирано прави лед. Ако водата си намери път през малките дупки гарантирано замръзва и споява тавата и трегера с лед. От там шума е гарантиран. С тампони ще спечели още място, защото тялото ще се вдигне нагоре. Както казах по-горе, освен, че е сложена "пишката" за отводняване на външното тяло е сложена и с джоб, което си е гаранция за замръзване...

  10. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #38

    Re:Daikin Ururu Sarara FTXR50EV1B9 - проблем с компресора или нещо друго?

    лудост е да го местиш на бетон!
    при мен през един вход се чува защото е монтиран точно на такъв декоративен архитектурен детайл бетонен. ще те намразят съседите.
    сложи си го на терасата - ако ще го местиш но мисля че няма смисъл.
    ако не тампони и нагревател да топи леда за да може да се отича.
    наистина е много близо до пода и дори и да му махнат тръбата пак ще има лед - при мен над 10см под климатика - пълнеха се с лед за ден два , сега съм сложил пвц улук но и това не е решение, малак ми е наклона и водата замръзва преди да се е изтекла.

  11. Novice
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    1
    #39

    Re:Daikin Ururu Sarara FTXR50EV1B9 - проблем с компресора или нещо друго?

    че как няма да замразва тавата и да има вибрации по стената ,ми той зимния конденз прави корем и замразват тампоните на компресора,

  12. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    89
    #40

    Re:Daikin Ururu Sarara FTXR50EV1B9 - проблем с компресора или нещо друго?

    да не ти го монтираха от бургаската фирма омега?
    продай го и си купи един мощен конвенционален мицубиши електрик или хеви но не от омега
    1 избягвай инвертори
    2 избягвай дайкин
    3 избягвай омега

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #41

    Re:Daikin Ururu Sarara FTXR50EV1B9 - проблем с компресора или нещо друго?

    Т. 1 нали знаеш колко несериозно и смешно звучи. Все едно "избягвай климатиците".

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #42

    Re:Daikin Ururu Sarara FTXR50EV1B9 - проблем с компресора или нещо друго?

    Дайте да яхаме катъри! Поне кинти за окачване няма да даваме Аман от глупости..

  16. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #43

    Re:Daikin Ururu Sarara FTXR50EV1B9 - проблем с компресора или нещо друго?

    Точка първа на мен ми звучи, като: Избягвайте усложнените машини с висока първоначална цена и високи разходи за ремонт и поддръжка. Частите при усложнените машини са в пъти по-скъпи от тези при опростените машини. Докато разликата в икономията при ползване на двата типа машини не надхвърля 30% по данни от производителите.

    Усложнените машини са комплексни механизми и се развалят повече от опростените такива.

  17. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #44

    Re:Daikin Ururu Sarara FTXR50EV1B9 - проблем с компресора или нещо друго?

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    Усложнените машини са комплексни механизми и се развалят повече от опростените такива.
    Не мисля, че това е така. Темата се отклонява в друга посока и при подобно продължение, мисля че трябва да бъде затворена.

  18. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    89
    #45

    Re:Daikin Ururu Sarara FTXR50EV1B9 - проблем с компресора или нещо друго?

    добре де защо като се появи пост или постове които не се харесват на модераторите темата трябва да се заключи?
    това демонстрация на модераторска мощ ли е що ли??
    нали идеята на форумите е да се пишат различни мнения и да се спори
    само при социализъма или социализма изборите се печелеха със 100% ако си спомняте

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin ururu sarara FTXZ50N/RXZ50N
    От elite във форум Климатици Daikin
    Отговори: 710
    Последно: 14-06-23, 09:18
  2. Профилактика на Daikin URURU SARARA
    От kojchev във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 31
    Последно: 24-06-19, 20:39
  3. Има ли впечатления от Daikin Ururu Sarara
    От ayl във форум Климатици Daikin
    Отговори: 62
    Последно: 13-11-12, 18:20
  4. Daikin AN50GRP-W Ururu Sarara
    От TODORIN777 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 12
    Последно: 25-10-11, 19:12
  5. Daikin Ururu Sarara или SKVP2 Super Daiseikai VI
    От prodan1234 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 6
    Последно: 19-07-11, 08:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе