Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 65

Daikin Ururu Sarara FTXR50EV1B9 - проблем с компресора или нещо друго?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #16

    Re:Daikin Ururu Sarara FTXR50EV1B9 - проблем с компресора или нещо друго?

    При панела е ясно - предаването на вибрацията е поради монолитността.А при сегашното строителство причината е кухите тухли и тънките стени.Моите стени в къщи са 48 см само зшидарията, с плътни единички от старите /преди 40-50 години /и няма грам вибрация или резонанс.Монтажите ми са в дватаварианта - едната ми машина /ХИТАЧИ/ е монтирана върху изолацията, а другите две са направо на тухлената стена.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #17

    Re:Daikin Ururu Sarara FTXR50EV1B9 - проблем с компресора или нещо друго?

    dimogochev ,може да пробваш с функцията "тихо външно тяло"от дистанционното.При мен действа и наистина не се чуват вибрации.
    dimon мерси успокои ме.

  4. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #18

    Re:Daikin Ururu Sarara FTXR50EV1B9 - проблем с компресора или нещо друго?

    Ако климатика става по-шумен само при спадане на външните температури може да се сложи подгряване на тавата на външното тяло, като нагревателят се навива по една навивка около всеки тампон на компресора. Тампоните от топлината омекват, а ледът под компресора се стапя.

    На компресора на моят климатик съм навил в дъното му две навивки от нагревателя за тавата, който топли и дренажната тръба и колкото е по-студено отвън толкова повече компресора не се усеща. С обща дължина на нагревателя 6 метра общо взето, каквито се сетиш глупости можеш да правиш.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    14
    #19

    Re:Daikin Ururu Sarara FTXR50EV1B9 - проблем с компресора или нещо друго?

    Здравейте,

    Благодаря на всички за изразените мнения. Категорично ми стана ясно, че и други хора имат този проблем и вероятно всичко е наистина до късмет къде и как е поставено външното тяло.

    Вероятно съвсем скоро ще се обядя в офиса на фирмата, виновни за монтажа на климатиците и ще ги повикам да направят корекции.

    Ако имате още нещо в предвид или някое друго предложение за оттърване от този проблем, ще съм ви много благодарен.

    Страхотни сте, много се радвам, че ставам част от този успешен форум.



    поздрави,
    Димо Гочев

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    31
    #20

    Re:Daikin Ururu Sarara FTXR50EV1B9 - проблем с компресора или нещо друго?

    Здравей Димо,

    Може ли да споделиш след корекциите дали има промяна и какво точно са направили. Мисля, че ще има полза и за остналите.
    Предварително благодаря

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #21

    Re:Daikin Ururu Sarara FTXR50EV1B9 - проблем с компресора или нещо друго?

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    Ако климатика става по-шумен само при спадане на външните температури може да се сложи подгряване на тавата на външното тяло, като нагревателят се навива по една навивка около всеки тампон на компресора. Тампоните от топлината омекват, а ледът под компресора се стапя.

    На компресора на моят климатик съм навил в дъното му две навивки от нагревателя за тавата, който топли и дренажната тръба и колкото е по-студено отвън толкова повече компресора не се усеща. С обща дължина на нагревателя 6 метра общо взето, каквито се сетиш глупости можеш да правиш.
    6 метра колко W са? И как го включваш?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #22

    Re:Daikin Ururu Sarara FTXR50EV1B9 - проблем с компресора или нещо друго?

    Нагревателните кабели на ДЕВИ се движат в общи линии от 10 до 20 вата на метър.Продават се и терморегулатори към тях.DTCE-30 например са 30 вата на метър.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #23

    Re:Daikin Ururu Sarara FTXR50EV1B9 - проблем с компресора или нещо друго?

    А тоя нагревател как се пуска? Има ли прекъсвач нещо? Аз ей до сега разледявах ATXS-а, че перката почна да чука в леда. Пуснах на режим охлаждане пауърфул и с духалка излъгах вътрешното тяло, че вътре е топло. Тавата се разледи идеално.

  11. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #24

    Re:Daikin Ururu Sarara FTXR50EV1B9 - проблем с компресора или нещо друго?

    Ето тук може да се прочете - http://devi.danfoss.com/Bulgaria/Con...+and+Eaves.htm , а това е ценова листа, но не знам дали няма промени в цените - http://www.iceguard.eu/price_list.pdf .Може да се намери оптимално решение и за климатик, като се ползват различните кабели, регулатори и сезори.Пък може и да се направи прост терморегулатор.И на ръка може да се направи да включва.

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    274
    #25

    Re:Daikin Ururu Sarara FTXR50EV1B9 - проблем с компресора или нещо друго?

    Същият проблем го имам и аз с ФТХС
    Закачен на стена от тухли четворки с 5 см стиропор върху тях.
    Като паднат температури е ужас,бучене в спалнята та се не трае..
    Ако се намери спасение да се казва,че ще полудеем..

  13. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #26

    Re:Daikin Ururu Sarara FTXR50EV1B9 - проблем с компресора или нещо друго?

    Ад спасението ви го виждам с подложна антивибрационна лента между конзолата и стената, както спомена един колега по-рано, но с допълнение по един тампон между главаите на видиите и конзолата.Така евентуално ще се избегне предаването на брума и по конзолата и по самата видия към стената.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #27

    Re:Daikin Ururu Sarara FTXR50EV1B9 - проблем с компресора или нещо друго?

    Като си купувах моят нагревател за тавата в магазина за хладилна техника ми предложиха 5 различни вида. Мощността за различните е различна, но е около 30W на метър.
    1, 2, 3, 4
    ---------------------------------------------------
    https://forum.setcombg.com/index.php...html#msg551122

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #28

    Re:Daikin Ururu Sarara FTXR50EV1B9 - проблем с компресора или нещо друго?

    Значи 180 W. Не каза кога сработва.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    31
    #29

    Re:Daikin Ururu Sarara FTXR50EV1B9 - проблем с компресора или нещо друго?

    Да наистина е интересно как сте направили да се пуска нагревателя? Ръчно(за колко време) или автоматично при достигане на някакви условия?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    14
    #30

    Re:Daikin Ururu Sarara FTXR50EV1B9 - проблем с компресора или нещо друго?

    Здравейте колеги,

    бих искал да Ви кажа, че след многото мнения, които чух от всички взели отношение по моя проблем в крайна сметка реших, че трябва да сменя местоположението на външното тяло и при първа възможност ще го преместя и монтирам на бетон (продължението на плочата, архитектурно решение и част от визията на сградата), вместо на тази глупав зид от тухли с изолация. Имам такава възможност и силно се надявам след това да спре това трептене и резониране по всички стени в целия апартамент. Причвам снимка за да видите къде в момента е монтиран климатика и къде искам да го сложа, няколко см. по-долу, но все пак на бетон. Все пак очаквам да споделите какво мислите по този въпрос?


    поздрави,
    Димо Гочев

    Прикачени изображения Прикачени изображения

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin ururu sarara FTXZ50N/RXZ50N
    От elite във форум Климатици Daikin
    Отговори: 710
    Последно: 14-06-23, 09:18
  2. Профилактика на Daikin URURU SARARA
    От kojchev във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 31
    Последно: 24-06-19, 20:39
  3. Има ли впечатления от Daikin Ururu Sarara
    От ayl във форум Климатици Daikin
    Отговори: 62
    Последно: 13-11-12, 18:20
  4. Daikin AN50GRP-W Ururu Sarara
    От TODORIN777 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 12
    Последно: 25-10-11, 19:12
  5. Daikin Ururu Sarara или SKVP2 Super Daiseikai VI
    От prodan1234 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 6
    Последно: 19-07-11, 08:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе