Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

Daikin ftxs60bvmb/RXS60bvmb на старо

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    81
    #1

    Daikin ftxs60bvmb/RXS60bvmb на старо

    Изпадна ми една оферта за Daikin ftxs60bvmb/RXS60bvmb на старо. По думите на собсвеника е монтиран/ползван от 2006г. не интензивно, тъй като е бил в допълнителна пристройка към къща. Сервизиран е и т.н. Маха го, защото маха и пристройката. Това всичкото е в Англия. По мои сметки цялата операция щеше да ми излезне с доставката около 700лв. и ми се стори добра оферта. Проблема е че съм недогледал една малка подробност която ми оскъпява транспорта с около 140лв.
    Въпроса ми е ако приемем, че с климатика всичко е ОК и той е бачкал 6г. от време на време тези 840лв. оправдани ли са или не?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #2

    Re:Daikin ftxs60bvmb/RXS60bvmb на старо

    Като параметри климатика е добре и ако работи нормално си заслужава парите.

    Гледам в български сайтове подобен на него модел Daikin 6kW на охлаждане, но с малко по-слаби параметри струва 2600 лева.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    81
    #3

    Re:Daikin ftxs60bvmb/RXS60bvmb на старо

    То това 2600лв. предполагам е нов климатик... Аз се закахърих за тези 140лв. дето ми дойдоха отгоре - ползвам куриерска фирма и грешно сметнах транспортните разходи. Реално транспорта е 285лв което приравнено към цената на самия климатик . От друга страна бях решен на подобна (800+) сума но успях да се докопам до по-добра оферта до момента в който реших отново да смятам транспорта...

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #4

    Re:Daikin ftxs60bvmb/RXS60bvmb на старо

    Цитат Първоначално публикувано от fancy
    Изпадна ми една оферта за Daikin ftxs60bvmb/RXS60bvmb на старо. По думите на собсвеника е монтиран/ползван от 2006г. не интензивно, тъй като е бил в допълнителна пристройка към къща. Сервизиран е и т.н. Маха го, защото маха и пристройката. Това всичкото е в Англия. По мои сметки цялата операция щеше да ми излезне с доставката около 700лв. и ми се стори добра оферта. Проблема е че съм недогледал една малка подробност която ми оскъпява транспорта с около 140лв.
    Въпроса ми е ако приемем, че с климатика всичко е ОК и той е бачкал 6г. от време на време тези 840лв. оправдани ли са или не?
    Климатика е много добър и ако е запазен и няма проблем - вземай го! Аз имам такъв, само че 50ка, от 9 години. Сегашните са доста по кофти, и като изпълнение и като показатели.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    81
    #5

    Re:Daikin ftxs60bvmb/RXS60bvmb на старо

    Някой друг?

  7. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #6

    Re:Daikin ftxs60bvmb/RXS60bvmb на старо

    Купуваш котка в чувал.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #7

    Re:Daikin ftxs60bvmb/RXS60bvmb на старо

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Купуваш котка в чувал.
    +1 От Англия то, ама гаранция - Франция.

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #8

    Re:Daikin ftxs60bvmb/RXS60bvmb на старо

    Месарски,мой клиент досега си е внесъл 4 климатика 125ци ( 16 Квт ) ,две ВРВта по 30 Квт,една канална 125ца и две касетни...Всички са внос от Англия и са безупречни в техническо отношение.Аз внесох миналата година 12 бр 50ки RXS с касетни вътр. тела и само 2-3 имаха леки козметични дефекти,които отдавам повече на БГ транспорта,отколкото на експлоатацията им в Амглия.
    Забравих - за някои от изброените имаше даже международна гаранция от Дайкин...

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    51
    #9

    Re:Daikin ftxs60bvmb/RXS60bvmb на старо

    Имах ftxs35b монтиран през 2004г. ползвах ме го само за отопление и при всякакви минусови температури не е спирал да ни топли. Това е в Добрич,след толкова години експлоатация мога да кажа,че е по-добър като качество от новите, понеже имам и подова 25ца с вибрации и паразитни шумове от външното тяло.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    81
    #10

    Re:Daikin ftxs60bvmb/RXS60bvmb на старо

    Климатика е монтиран вече. Интересувам се основно от това как ще се държи на отопление, като захладнее. Направи ми впечатление, че въздушната струя е доста силна дори на минимална степен, което не ми харесва. Също и турбината е по-шумна от това, което очаквах. Климатиците, които имам(все 12-ки), на минимална степен на турбината духат едва доловимо като полъх и чуваемост. Верно Дайкина има и режим за минимално "духане", което е що годе приемливо за мен ама... Това да е кусура...

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #11

    Re:Daikin ftxs60bvmb/RXS60bvmb на старо

    Нагласяваш градусите, които искаш да постигнеш и вентилатора на "ауто" и го забравяш.Това като позастудее де, преди това си го включваш, когато ти е студено. Не го дъни на някакви невероятно температури - настройвай температури които искаш да постига.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    81
    #12

    Re: Daikin ftxs60bvmb/RXS60bvmb на старо

    Засега съм много доволен от климатика. Времето е още топло и не мога да си правя крайни изводи. Климатика е на първия етаж с идеята да отоплява зимата около 150m3. Ето какво е до момента: Зададени 22 градуса, къща на 2 етажа с отворени врати навсякъде - 500m3. Климатика топли без проблеми навсякъде(500m3), като долу градусите на първия етаж са над или колкото зададените а на горния етаж е с около 3 градуса по-ниска температурата(19-20градуса). Климатика явно не се мъчи, защото работи/консумира 620W след първоначалното включване и постигане на желаната температура. Пак казвам, че сега е още топло и нещата ще се променят но съм доволен. Все пак говорим за отопление на 500 кубични метра.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    51
    #13

    Отговор: Re: Daikin ftxs60bvmb/RXS60bvmb на старо

    Със здраве да я ползваш машината, климатика е много- добър за отопление.
    Този пост е редактиран от julian7981; 26-11-12 в 20:45.

  17. igt
    igt е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    176
    #14

    Отговор: Daikin ftxs60bvmb/RXS60bvmb на старо

    Засечи седмичната консумация и сподели тук, ако можеш?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    81
    #15

    Re: Отговор: Daikin ftxs60bvmb/RXS60bvmb на старо

    От неделя съм с уреда и засичам. Може температурите да не са особено ниски но къщата е в полето и тия дни от верта до обяд е мъгла и температурата в малките часове нощем е около нулата. Разликата между температурата в града/Пловдив/ и при мен е обикновенно 3-5 градуса /надолу/...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор между Daikin Nexura FVXG или Daikin FVXS
    От solar77 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 110
    Последно: 24-10-19, 07:52
  2. Daikin FTX35JV или Daikin FTXS35J
    От nrjize във форум Климатици Daikin
    Отговори: 45
    Последно: 20-04-12, 22:49
  3. Отговори: 16
    Последно: 19-07-11, 23:05
  4. Daikin FTXS25GT и Daikin FTXS25G2V1B един и същ модел ли е?
    От IlianaAn във форум Климатици Daikin
    Отговори: 3
    Последно: 06-10-09, 20:13
  5. Старо Пц
    От artos във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 10-09-05, 15:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе