Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 74
Like Tree22Одобрявам

Daikin FTXN50L

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member Аватара на emil5koff
    Тук е от
    Nov 2013
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    36
    #46

    Отговор: Daikin FTXN50L

    Аз ли нещо се обърках или темата беше за Daikin FTXN50L !?
    estqwerty одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #47

    Отговор: Daikin FTXN50L

    Цитат Първоначално публикувано от DUNDURMA Виж публикацията
    В ИНТЕРЕС НА ИСТИНАТА,моя никога не е изглеждал така.
    защото си в южна българия , а и на морето щастливец такъв. ела тук до дунава да видиш каква колекция от подобни снимки ще си направиш само за час
    DUNDURMA и Mega харесват това.

  4. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #48

    Отговор: Daikin FTXN50L

    estqwerty, точно так изглеждащ Daikin сме имали и познай какво стана? Имаше спукани тръби в кондензатора от лед.

  5. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #49

    Отговор: Daikin FTXN50L

    3 50gv имаше само в моя вход - и трите са сгънати но не са спрели. познати имат още 4 техните не съм ги гледал, но си бачкат безпроблемно, като едната е в спалничка...
    трябва да е текло нещо отгоре му...

    каквото такова - айде да не цапаме темата на за новия модел - ге-ве-тата сме ги обсъдили и им знаем кусурите. читава машина е спор няма.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    52
    #50

    Отговор: Daikin FTXN50L

    На мен пък ми се е случвало трупане на лед и спукване на топлообменник при Mitsubishi Electric
    Mega одобрява това.

  7. Banned
    Тук е от
    Sep 2008
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    38
    #51

    Отговор: Daikin FTXN50L

    Моля Ви дайте ми бърз, кратък и ясен отговор на въпроса който ме мъчи, DAIKIN FTXN50L или TOSHIBA RAS-167SKV-E5 да купя.
    Притиснат съм от време, така че трябва да реша бързо. Интересувам се предимно от минимума на консумация който могат да достигнат двата климатика(реално обаче) в режим отопление. И естествено всички други плюсове и минуси за които се сетите. Помещението е 16кв. но наистина адски студено, да не изпадам в подробности защо, та все пак бързо ще достига зададената температура, за това ме интересуваше и минимума на консумация който могат да постигнат двата.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #52

    Отговор: Daikin FTXN50L

    Тези 16 квадрата да не би да са без една стена, че ще слагаш 5 киловата климатик?

    Да не изпадам и аз в подробности, Тошибата е по-добрия избор.
    mirandi одобрява това.

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #53

    Отговор: Daikin FTXN50L

    Интересно - слагаш 18ка в 16м2 и се интересуваш от минимума. Ако наистина стаята е толкова студена, че трябва 18ка за да я стопля, минимума е без значение защото никога машината няма да работи на минимум.
    Иначе от точно тези две машини аз категорично предпочитам Дайкина - компресор, фреон, външно тяло.

  11. tgn
    tgn е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    126
    #54

    Отговор: Daikin FTXN50L

    Цитат Първоначално публикувано от qwsd Виж публикацията
    Моля Ви дайте ми бърз, кратък и ясен отговор на въпроса който ме мъчи, DAIKIN FTXN50L или TOSHIBA RAS-167SKV-E5 да купя.
    Притиснат съм от време, така че трябва да реша бързо. Интересувам се предимно от минимума на консумация който могат да достигнат двата климатика(реално обаче) в режим отопление. И естествено всички други плюсове и минуси за които се сетите. Помещението е 16кв. но наистина адски студено, да не изпадам в подробности защо, та все пак бързо ще достига зададената температура, за това ме интересуваше и минимума на консумация който могат да постигнат двата.
    Ако държиш на минимумa, можеш да погледнеш също 10-ка тошиба дайсекай-6 или LG H-09MW.

  12. Banned
    Тук е от
    Sep 2008
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    38
    #55

    Отговор: Daikin FTXN50L

    Всепак да внеса малко яснота защо 18ка- знам че запаса е супер голям, във въпросната стая имаше 12ка панасоник,който се справяше на ръба и то при плюс 7 градуса, като в стаята правеше 20-21макс градуса. Стаята е обитавана от двама старци които са болни и непрекъснато им е студено, панелка, стара дограма огромен прозорец почти цяла една стена, втората стена е външна ,третата граничи със стълбище, над тях и под тях не живее никой, тоест абсолютно никакво отопление от никъде. Та се зарекох че следващия ще е минимум 14ка. За 1600лв. с монтажа за дайкина и 1500лв за тошибата - просто нищо друго не видях, което да си струва. За това се спрях на тия двата климатика. Интересувам се от минимумите, защото след време предстои да правя пълна топлоизолация вътрешна и външна, а и апартъмените над и под този едва ли ще са вечно празни така да го кажа, все ще има минимално отопление и от тяхна страна. В чужди сайтове на дайкина едни му дават 320 вата минимум други 230 вероятно е заигравка нарочно с цифрите - за това питам, може някой да го е замервал. Той и сега съм 100% сигурен че, ще работи на on/off поради големия запас по мощност, но след вереме планирам избиване на стени и т.н. преустройства. Надявам се ме разбрахте защо съм се спрял на 18-ка. Не знам защо дайкина е много обсъждан навсякъде за тошибата няма много мнения по-форумите май (за конкретните модели говоря).

  13. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #56

    Отговор: Daikin FTXN50L

    Кой модел е.бил Панасоника? Това е безумно презапасяване с тия модели ще правят голям въздушен поток.

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Sep 2008
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    38
    #57

    Отговор: Daikin FTXN50L

    CS-UE12HKE ако не бъркам беше стария. За момента наистина въздушният поток ще е неприятен, в бъдеще след като бутна едната стена ще трябва да отоплява около 30кв. Иначе към момента, се надявах при работа непрекъснато на тих режим или какъвто там му е минималния да успея да озъптя течението което ще прави така да го кажа + жалузите вирнати на макс. на горе и в страни от хората.

  16. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #58

    Отговор: Daikin FTXN50L

    Дайкинът е обсъждан, защото е един най-обикновен евтин китайски климатик с лепенка и цена дайкин.

    Какъв е бил Панасоника?
    DUNDURMA и Mega харесват това.

  17. Banned
    Тук е от
    Sep 2008
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    38
    #59

    Отговор: Daikin FTXN50L

    CS-UE12HKE беше панасоника.

  18. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #60

    Отговор: Daikin FTXN50L

    Ми то тоя панасоник си не е за отопление бил. А как на панелка ще бутнеш стена е

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор между Daikin Nexura FVXG или Daikin FVXS
    От solar77 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 110
    Последно: 24-10-19, 07:52
  2. Daikin FTXN50L или FTXN50K - кой от двата?
    От djega във форум Климатици Daikin
    Отговори: 13
    Последно: 13-10-12, 18:16
  3. Daikin FTX35JV или Daikin FTXS35J
    От nrjize във форум Климатици Daikin
    Отговори: 45
    Последно: 20-04-12, 22:49
  4. Отговори: 16
    Последно: 19-07-11, 23:05
  5. Daikin FTXS25GT и Daikin FTXS25G2V1B един и същ модел ли е?
    От IlianaAn във форум Климатици Daikin
    Отговори: 3
    Последно: 06-10-09, 20:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе