Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345
Резултати от 61 до 74 от общо 74

Daikin FTXN50L

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Sep 2008
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    38
    #61

    Отговор: Daikin FTXN50L

    Ми не е мисията не възможна, по скоро не е бутане правилният глагол а изрязване, има подобни изпълнения. Но за сега климатика ме вълнува повече, ако работи на тих режим ще успея ли да намаля въздушния поток достатъчно за да не е некомфортно.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #62

    Отговор: Daikin FTXN50L

    Колко квадрата и как би изглеждало новото помещение?

    На тих режим само Самсунг 18 евентуално ще е комфортен с 25дб

  4. Banned
    Тук е от
    Sep 2008
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    38
    #63

    Отговор: Daikin FTXN50L

    След преустройството да е най-много 25-30кв. , но това е нероден петко. Не съм имал вземане даване с толкова голям климатик, при тих режим ме интересува да е комфортно имам в предвид да не прави голямо течение, шума не ме притеснява.

    - - - - - - - - - -

    Ето на TOSHIBA RAS167SKV-E5 точните технически характеристики от сервизната документация - и какво излиза, че май е по-добре да си вземеш голям климатик, който след като достигне желаната температура (а това на 16 кв. площ ще е доста бързо) след това ще я поддържа без много зор като консумира мощност близка до минималната. Вижте таблицата. Що се отнася до въздушния поток вижте и тези графики на разстояние 2 метра скоростта е приблизително 2м/сек. което се равнява на слаб бриз.
    6.jpg7.jpg8.jpg
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    • Тип файл: jpg 5.jpg‎ (245.9 KB, 114 Прегледи)

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    192
    #64

    Отговор: Daikin FTXN50L

    За мен и двата модела са кошници. Не заслужават да се дадат 1500-1600 лв за тях.

  6. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #65

    Отговор: Daikin FTXN50L

    Добре сте се ориентирали към тошибата.Дайкина е с висок минимум и отделно най-вероятно ще прави дефрост на 60-70 минути.

    А според мен този sharp-ay-xp09ghr-ae-x09ghr е най-подходящ за това помещение.
    Има и плазмаклъстер/йони.

  7. Banned
    Тук е от
    Sep 2008
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    38
    #66

    Отговор: Daikin FTXN50L

    Ако взема все пак тошибата RAS167SKV-E5 и го ползвам в сегашните 16кв. да ли ще има проблем с дефроста като е толкова голям за тази площ. Имам в предвид че като работи на on/off това няма ли да предизвика нелогични дефрости, просто четох не помня за коя марка клима че ако в рамките на един час направи няколко on/off влиза в дефрост. Да ли тошиба са помислили за това в алгоритъма си за дефрост.

    И втория ми въпрос като разгледахsharp-ay-xp09ghr-ae-x09ghr и sharp-ay-xp12ghr-ae-x12ghr се питам как така и двата климатика по размери на телата са еднакви и по количество на фреона (1000гр.), а пък 12-ката е сноминал 4,2 с 1 киловат повече от 9ката е тва вече е меджик, моля някой да ми поясни защото по принцип искам да взема нещо по-мощно, но тия параметри ме озадачиха. Данните съм ги гледал от сервизната документация.

    - - - - - - - - - -

    Е няма ли да се намери кой да ми отоговори, на горните два въпроса ?
    И друго чета из форума за така нареченото "заспиване". Както аз го схващам под това се има в предвид да му е нужна по-голяма темепратурна разлика между зададената температура и тази в помещението за да се включи отново, от тук идва и по-големия времеви интервал между включванията. Да ли с тошибата ще го има този проблем.
    И все пак ми се струва много нелогично да заспива, защото по тази логика все трябва да си взимаш по-малък и или точния размер клима за да работи постоянно, тоест мощността му няма да е достатачна и ще си рабити почти непрекъснато стремейки се да постигне желаната температура,и рядко ще се изключва. Е да ама къв е смисъла ако не може да си достигне зададената температура лесно, ами трябва цялата система да се набримчва на макс. при много студено време. Искам да кажа на кратко къв е проблема да си работи на он/офф режим - според мен само ако алгоритъма на работа е измислен тъпо ще го има ,,заспиването" .
    Този пост е редактиран от qwsd; 14-06-14 в 12:33.

  8.  
     
  9. igt
    igt е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    176
    #67

    Отговор: Daikin FTXN50L

    По първия въпрос - чел съм подобно твърдение за мицубиши хеви, което впоследствие беше оборено.
    По втория въпрос - без да имам нещо общо с тази материя, доколкото знам това е софтуерно ограничение.

    Съветвам те да се отнесеш към сериозен човек за мнение, оглед и пр., като му споделиш въпросите, които те вълнуват и представил тук.

  10. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #68

    Отговор: Daikin FTXN50L

    Ако си от София и околностите, Мега е твоя човек!

  11. Banned
    Тук е от
    Sep 2008
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    38
    #69

    Отговор: Daikin FTXN50L

    Да де и аз затова пиша тук, за да може някой по-запознат с устройството да ми отговори. По образование съм маг. инж. по Електроника, не съм монтажист на климатици от 10г. като някой хора от форума, които добре са запознати кой климатик горе долу как се държи, ама на мълчат си хората, не споделят мнение и това е. Знам, че RAS167SKV-E5 не е кой знае какво като ефективност, но за тези пари толкова. Някой сподели че бил ,,кошница" ама не предложи нищо на среща дето да има такъв запас по мощност и същевременно толкова нисък минимум 190 вата при отдавана 1000вата (при +7гр. както по принцип ги правят тестовете). Не обичам да филосовствам обичам да работя с тестови резултати, както се сещате обаче на хартия всеки може да си напише каквото си иска, за това се интересувам от мнението на хора които го използват и може би са направили някакви измервания.

    Аз от всичко което видях като сервизна документация на тошибата и е най-пълна, другите марки като са толкова голяма работа що не си представят и те толкова подробна информация, а не всеки да търси някави си тестове от не знам си къде, редно е производителя да ги представи първо и после да се проверят от други хора, и съответно да ги ,,хванеш в крачка" или пък да ги похвалиш евентуално.
    Този пост е редактиран от qwsd; 15-06-14 в 01:41.

  12. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #70

    Отговор: Daikin FTXN50L

    qwsd, вземете си тошибата. Модела си е добър за параметрите които предлага, както и за цената. Определено е в пъти по добрия избор от дайкина. А подобни изказвания кое е "кошник" и кое не е, едва ли могат да бъдат потвърдени с разумни доводи, за да им вярвате.

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    192
    #71

    Отговор: Daikin FTXN50L

    Напротив, много лесно се доказва - тази 16-ка на Тошиба си е чиста 12-ка от среден клас - примерно Е12PKEW или E12QKEW, дори и цената е сходна. Аз лично климатик за 1600 лв с ЕЕР 2.80 и ЦОП 3.40 не бих взел никога, още по-малко за монтаж в такова помещение.
    Иначе за сервизните на Тошиба съм съгласен и много харесвам марката, но Е5 серията на Авант си е кошник и няма как да го отрека.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #72

    Отговор: Daikin FTXN50L

    Кошник са изказванията ти.

    Е5 серията има разлика в 137, 167 е същия като преди.

    ЕЕР и КОП отговарят на цената на климатика.

    Не съм отварял да гледам дали има едно и също външно като 137-Е3, но верояно е така.

    Тошиба не са първата марка, която продава един климатик с различни лепенки и софуери...

  16. Banned
    Тук е от
    Sep 2008
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    38
    #73

    Отговор: Daikin FTXN50L

    За шарпа проверих, но на всякъде в моя град ми казват че бил стар модел и трудно можел да се намери и дрън, дрън може би защото имат FUJITSU ASYG12LUCA/AOYG12LUC в наличност всичките, който си е сходен модел по параметри. Вие какво мислите ако все пак взема 12-ка да ли фуджицуто е добър избор от към качество.

    И все пак някой може ли да потвърди този минимум от 190 вата, (айде 250 вата да са ) за RAS167SKV-E5, и не разбирам по принцип защо един инверторен като цяло трябва да изключва, какво като е голям за тия 15кв. защо ще работи на он/офф. Би трябвало елементарната стара широчинно-импулсна модулация да си свърши работата да намали честотата от там и оборотите на всичко и да не изключва климата, естествено че след определено време при минимални топлинни загуби минималната отдавана мощност от климатика ще ги навакса и климата ще изключи, но да кажем на 1час едно он/офф не примерно 2, както тук чета по постовe на други хора. Защото реално ако ги държи тия 190 вата това си е КОП 5,26. Какво Ви е мнението.
    Този пост е редактиран от qwsd; 18-06-14 в 20:28.

  17. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #74

    Отговор: Daikin FTXN50L

    RAS167SKV E5 няма нищо общо със RAS137 нито като размер нито като параметри съвсем различна машина е. А относно работа на 190вата няма как да ти кажем може само собственик на такава машина да даде инфо.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345

Подобни теми

  1. Избор между Daikin Nexura FVXG или Daikin FVXS
    От solar77 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 110
    Последно: 24-10-19, 08:52
  2. Daikin FTXN50L или FTXN50K - кой от двата?
    От djega във форум Климатици Daikin
    Отговори: 13
    Последно: 13-10-12, 19:16
  3. Daikin FTX35JV или Daikin FTXS35J
    От nrjize във форум Климатици Daikin
    Отговори: 45
    Последно: 20-04-12, 23:49
  4. Отговори: 16
    Последно: 20-07-11, 00:05
  5. Daikin FTXS25GT и Daikin FTXS25G2V1B един и същ модел ли е?
    От IlianaAn във форум Климатици Daikin
    Отговори: 3
    Последно: 06-10-09, 21:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе