Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 74
Like Tree22Одобрявам

Daikin FTXN50L

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member Аватара на emil5koff
    Тук е от
    Nov 2013
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    36
    #31

    Отговор: Daikin FTXN50L

    Цитат Първоначално публикувано от Вакарелски Виж публикацията
    Предстои ми покупка на климатик за помещение 35 м2. От 18-ките които гледах, Daikin FTXN50L е с най-добра цена - 1690 лв. Не открих никъде във форума мнения от ползващите го, реални впечатления. Doaiena сподели твоите впечатления, други колеги също. Най-вероятно доста хора са пред същата дилема като мен и искат да чуят такива впечатления.
    Има споделени впечатления, при това от първа ръка:
    https://forum.setcombg.com/%D0%BA%D0...%D1%82-39.html
    Ако те интересува нещо конкретно питай!Каквото съм установил за около месец експлоатация, съм готов да го споделя!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    34
    #32

    Отговор: Daikin FTXN50L

    Valen, хитачито има интересни екстри, също е добър вариант. Благодаря за съвета и мнението ти за твоя daikin.
    Emil, изчетох с интерес личните ти впечатления от модела. Моето помещение е хол с обем от 85 м3, не се спи там, но въпреки това ме притесни описанието ти за шумно вътрешно тяло. Имаш ли данни за разхода му на електроенергия, макар, че това е твърде субективен фактор и различен за различните помещения. Не робувам на марки, макар в подписа ми да се виждат само фуджита, важното е да топли.
    Всяко мнение е важно при вземането на решение за покупка на техника. Благодаря.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #33

    Отговор: Daikin FTXN50L

    С тия LDC-та в подписа, не ми е ясно как ще преглътнеш този китайски Дайкин. Отнасяй една Нокрия, докато още можеш да я намериш някъде!
    bobovo, VeleV.Klima, DUNDURMA и 3 други харесват това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Живее в
    Бургас, кв.Сарафово
    Мнения
    86
    #34

    Отговор: Daikin FTXN50L

    Вакарелски, Хитачито е значително по - тихо и топлещо от този Дайкин, с много по-голям номинал! Не си вземай този инвертор, за да не си доволен после, както бях аз! Вслучая аз се доверих на монтажникът - търговец, който ми каза: "Няма нито един оплакал се от тази машина, нали после мен ще викаш!" Ще го викна дези дни да ми погледне машината, защото през последните дни не може да докара повече от 21 гр., на колкото и да го наглася.

  6. Junior Member Аватара на emil5koff
    Тук е от
    Nov 2013
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    36
    #35

    Отговор: Daikin FTXN50L

    Цитат Първоначално публикувано от Вакарелски Виж публикацията
    .................
    Emil, изчетох с интерес личните ти впечатления от модела. Моето помещение е хол с обем от 85 м3, не се спи там, но въпреки това ме притесни описанието ти за шумно вътрешно тяло. Имаш ли данни за разхода му на електроенергия, макар, че това е твърде субективен фактор и различен за различните помещения. Не робувам на марки, макар в подписа ми да се виждат само фуджита, важното е да топли.
    Всяко мнение е важно при вземането на решение за покупка на техника. Благодаря.
    Не, все още нямам пълен месец с климатика и съответно, не е дошла сметка...За шума на вътрешното тяло, сравнението беше със старата 14-ка...иначе, в никакъв случай не е по шумен, например от FTX50GV/RX50GV чешка сглобка . Сравнявам го с него защото имам преки впечатления от работата на такъв, тъй като брат ми го ползва за същите помещения, но един етаж над моя.Ясно е, че климатикът не е топ модел, няма екстри, но и няма нещо което да дразни, поне мен. Специалистите във форума, явно са на друго мнение и сигурно имат някакви съображения за това. За мен като обикновен потребител, най-важното е че топли (все още не знам на каква цена) и за момента нямам някакви съществени забележки.
    П.П. Впрочем, FTXN50L не е китайски, а е произведен в Малайзия, но това едва ли е съществено

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    34
    #36

    Отговор: Daikin FTXN50L

    Цитат Първоначално публикувано от [B
    tony34al[/B];657768] С тия LDC-та в подписа, не ми е ясно как ще преглътнеш този китайски Дайкин.
    Ясно е, че за тези пари не може да се очаква много, но нали уж наричали Daikin "мерцедеса на климатиците".

    До тук две различни мнения - valen не е доволен от машината, emil е доволен. За да взема правилното решение са ми необходими поне още 1-2 мнения на собственици на Daikin FTXN50L. Може би doaiena който е пуснал темата.

    Може да използвате темата и за предложения или сравнения и за други марки 18-ки. Благодаря.

  8.  
     
  9. Junior Member Аватара на emil5koff
    Тук е от
    Nov 2013
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    36
    #37

    Отговор: Daikin FTXN50L

    Още малко впечатления за работата на климатика.Дойде сметката за първия пълен месеца от както го имам-125 лв., много прилично при положение, че влизат и празниците.Може да е странно, но в сравнение с FTX50GV/RX50GV който е на горния етаж и уж се води по-висок клас, дефроства в пъти по-малко. Например, миналата неделя при мокър сняг и мъгла, за целия ден имаше само два дефроста.Кратки и нежни!При същите условия, горният течеше на всеки час и половина-два, направо си беше като Ниагарския водопад(преди да замръзне). До тук ме бройте към доволните клиенти
    estqwerty одобрява това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #38

    Отговор: Daikin FTXN50L

    ако 125 е за домакинство и само една клима-не е за хвалба.

  11. Junior Member Аватара на emil5koff
    Тук е от
    Nov 2013
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    36
    #39

    Отговор: Daikin FTXN50L

    Цитат Първоначално публикувано от DUNDURMA Виж публикацията
    ако 125 е за домакинство и само една клима-не е за хвалба.
    Да, за едно домакинство е...Казваш, че 125 лв. е много и сигурно си прав, не мога да преценя, все пак го водят бюджетен модел, но аз по-малка сметка за декември (вярно, че беше топъл) не съм плащал от години, а разликата в консуматорите е само климатика.Между другото, ако още не си го разбрал, не се хваля, а споделям впечатления. Стремя се да го правя максимално обективно, като не крия нито недостатъците, нито предимствата. Аз, така или иначе, съм го купил и от "хвалбите" няма да ми стане по-топло или ще ми върнат част от парите, ако това което пиша не е истина. Просто, на някой може да му е полезно, да чуе и такова мнение.
    Този пост е редактиран от emil5koff; 29-01-14 в 22:20.
    DUNDURMA и dmilkov харесват това.

  12. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #40

    Отговор: Daikin FTXN50L

    Напиши каква ти е била сметката от края на май(23-24 ги засичат) до края на юни 2013 година.През интернет можеш да си я провериш.Вече има архив.

    Сега колко "показва" Accuwether за Пазарджик ? :rolleyes:

  13. Junior Member Аватара на emil5koff
    Тук е от
    Nov 2013
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    36
    #41

    Отговор: Daikin FTXN50L

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Напиши каква ти е била сметката от края на май(23-24 ги засичат) до края на юни 2013 година.През интернет можеш да си я провериш.Вече има архив.

    Сега колко "показва" Accuwether за Пазарджик ? :rolleyes:
    За периода който питаш -38,86 лв., Accuwether показва -3, и....?
    Този пост е редактиран от emil5koff; 29-01-14 в 22:56.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    26
    #42

    Отговор: Daikin FTXN50L

    Цитат Първоначално публикувано от emil5koff Виж публикацията
    За мен като обикновен потребител, най-важното е че топли и за момента нямам някакви съществени забележки.
    Kолега,и аз съм такъв и също така мисля...от 14 месеца съм с FTX50GV,отоплявам панелни /изцяло външни/преходни хол и спалня /с външна изолация/ ,с обща кубатура 88 м3,изчетох много негативни мнения за този модел...е ,явно има и по-добри модели,съгласен съм...Когато го купувах имах само един основен въпрос -"Ще топли ли двете стаи?"...е сега знам,наистина топли и то яко...Ама имал много дефрости, шумно вътрешното тяло и не бил икономичен..добре,но аз никога до сега не съм плащал по-малко от 125 лв.за м.декември и 166 лв.за м.януари /включва бойлер,съдомиялна,пералня,2 компа и духалка в стаята на сина ми/...не знам дали това е малко,или много ,но за климатик от 2050 лв-толкоз.И никога не съм стоял по къс ръкав вътре в нас при -8 градуса например вън..та за сега съм доволен...дано да топли и да работи все така безпроблемно!И на всички това пожелавам !!!Преди си мислех ,че с климатик от 750 лв.ще постигна същото...да ,ама не стана-само плащах сметки и стоях на студено.Нямам опит и не хваля /или оплювам/ марки,просто споделям лични впечатления ...

  16. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #43

    Отговор: Daikin FTXN50L

    НЕОТОН,никой не казва,че ftx50gv e лош климатик-напротив.просто за тези пари има досаден начин на работа,а можеш и да купиш нещо в пъти по-добро,ако не робуваш на предрасъдъци и станеш КЛОШАР.иначе като беше 1500лв. бе без конкуренция цена-качество.

  17. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #44

    Отговор: Daikin FTXN50L

    50gv.jpg
    ето една снимчица на 50GV хубавец
    smqnab одобрява това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #45

    Отговор: Daikin FTXN50L

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    50gv.jpg
    ето една снимчица на 50GV хубавец
    В ИНТЕРЕС НА ИСТИНАТА,моя никога не е изглеждал така.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор между Daikin Nexura FVXG или Daikin FVXS
    От solar77 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 110
    Последно: 24-10-19, 07:52
  2. Daikin FTXN50L или FTXN50K - кой от двата?
    От djega във форум Климатици Daikin
    Отговори: 13
    Последно: 13-10-12, 18:16
  3. Daikin FTX35JV или Daikin FTXS35J
    От nrjize във форум Климатици Daikin
    Отговори: 45
    Последно: 20-04-12, 22:49
  4. Отговори: 16
    Последно: 19-07-11, 23:05
  5. Daikin FTXS25GT и Daikin FTXS25G2V1B един и същ модел ли е?
    От IlianaAn във форум Климатици Daikin
    Отговори: 3
    Последно: 06-10-09, 20:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе