Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 22 от общо 22
Like Tree1Одобрявам

Daikin FTXS20K/25K vs Mitsubishi MSZ-GE25VA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    201
    #16

    Отговор: Daikin FTXS20K/25K vs Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Подовия , и на 1 метър от него да спиш , няма да го усетиш. Клапата праща въздуха нагоре и не се усеща течение дори.А долната духа долу в пода и прави струя на 20 см от него. Все едно го няма в стаята.Явно телата на тези в хотела са духали хоризонтално , на нивото на леглото.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #17

    Отговор: Daikin FTXS20K/25K vs Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Цитат Първоначално публикувано от maddog9 Виж публикацията
    не ти ли блъска в главата когато си в легото подовия, и още нещо се сетих съпоставими ли са сериятa FTXS и MSZ-GE ? и
    Daikin FTXS20K - не е ли много малък за стя 15кв ?
    Климатикът духа напречно пред долната част на леглото - един вид ми топли краката и тези на жената, а не духа към главите ни.
    Сега направих един тест къде духа като е на двете клапи зададени 21 градуса и 21.6 в стаята на АУТО. Използвах към 50см. тоалетна хартия. Пред климатика хартията се отклонява до към 2м. от климатика. Обаче ако си на около 60-70см. в страни почти няма течение.

    При теб може би се е получило следното - стаята не е била отоплявана. Преди да си отишъл са го жегнали климатика на МАКС за да стопли и вероятно ако не се е справил е продължил яко да духа. Ако е бил поставен и срещу главата ти ...

    Според мен проблема е бил в местоположението на климатика и изстиналата стая. Общо взето и стенен да е бил на същото място положението щяло да бъде същото.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    177
    #18

    Отговор: Daikin FTXS20K/25K vs Mitsubishi MSZ-GE25VA

    да възможно е , ако сложа такъв то той ще стига до началото на спалнята т.е. няма да срещу нея, виждам че @kokovich и @tweeg имате Daikin FVXS25F - доволни ли сте от тях и как са рзположени ? Мерси

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #19

    Отговор: Daikin FTXS20K/25K vs Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Аз ти обясних горе долу как е при мен. Стаята е дълга около 4.20. Спалнята е 2м. има още 80 см. празно и после е климатика. Ламелите са леко насочени към спалнята. Климатика стои на 21 градуса постоянно на АУТО на вентилатора. Срещу климатика има врата врата, която е постоянно отворена. Стаята е с външна изолация и ПВЦ дограма. Подът е много студен, т.к. в апартамента под мен няма никой. С климатика нямам проблеми освен стърженето на долната клапа. Затова като е по-топло го държа само на горна клапа, а като падне под 0 включвам и долната.

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    201
    #20

    Отговор: Daikin FTXS20K/25K vs Mitsubishi MSZ-GE25VA

    @tweeg , Долната клапа можеш да я изключиш от копчето и леко с нещо като молив да си я отвориш колкото искаш. Така няма да те дразни докато спиш и ще ти е комфортно.Ще се затори сама ако го изключиш от копчето или спре тока.При мен 25 цата в детската е направен така и е отворена долната около 20-30% защото леглото е на земята и прави течение. Ако леглото е нормално и повдигнато на поне 40 см от пода няма да усетиш течение.Преди в същата стая със стенен се усещаше много повече течение.
    @maddog9 и напречно на спалнята да е и срещу нея , няма да усещаш течение. Лятото с 35 цата в хола масата е до него на 1.5 метра и със стола стоя гол до кръста пред него на 1 метър. Ако духаше напред няма да можеш да стоиш, а аз изкарвам по 2-3-4 часа така.духа нагоре горната а долната напред ниско по пода.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #21

    Отговор: Daikin FTXS20K/25K vs Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Номера с моливчето е ясен ама виж какво казва biro:
    https://forum.setcombg.com/%D0%BA%D0...tml#post603126
    Не ми пречи да я спирам и пускам.

    За отопление не знам дали е добра идея горната да е нагоре. Аз на крайно долно я слагам.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    177
    #22

    Отговор: Daikin FTXS20K/25K vs Mitsubishi MSZ-GE25VA

    благодаря на всички за помоща, ето така мисля да го сложаspalnq.jpg и дано да не духа

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Отговори: 8
    Последно: 24-05-13, 17:01
  2. Fujitsu ASYG 09LE или Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA/MUZ-GE25VA
    От kurdamon във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 6
    Последно: 18-12-12, 21:22
  3. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48
  4. Daikin FTX35JV или Mitsubishi MSZ-GE25VA
    От Gost 1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 01-06-12, 14:43
  5. Daikin FTXS25J или Mitsubishi MSZ-GE25VA
    От kaki във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 15
    Последно: 06-11-11, 09:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе