Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 46
Like Tree11Одобрявам

Проблем с Daikin FVXS35F

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member Аватара на bdjon
    Тук е от
    Sep 2007
    Живее в
    sofia
    Мнения
    27
    #16

    Отговор: Re: Проблем с Daikin FVXS35F

    Нещо му има на климатика - не би трябвало при тези температури да имаш проблем с отоплението.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    61
    #17

    Отговор: Re: Проблем с Daikin FVXS35F

    Цитат Първоначално публикувано от bdjon Виж публикацията
    Нещо му има на климатика - не би трябвало при тези температури да имаш проблем с отоплението.
    Ми и аз това мисля. Ама какво??????????????????

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    10
    #18

    Отговор: Re: Проблем с Daikin FVXS35F

    Цитат Първоначално публикувано от fbi_1 Виж публикацията
    Добре де обяснете ми тогава как, като беше - 15 в Банкя подържеше 22градуса. А сега на - 4 не.
    Ако преди това е работил в това помещение и е поддържал нормална температура, то в момента климатика явно има проблем. Само техник може да ти каже какво му е.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    61
    #19

    Отговор: Re: Проблем с Daikin FVXS35F

    Първия път като го направи това дойде техник и само го сложи на 2ри вентилатор и той тръгна. Но сега пак направи и няма оправия. На долния етаж имам един, който е FTXS35D, който в момента на - 8 духа на ауто 49градуса. Явно проблема не е в кубатурата и външната темп.

  6. Novice
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    8
    #20

    Отговор: Re: Проблем с Daikin FVXS35F

    моят FTX35 работи по 6-7 минути и почива по 3-4 при -4.1ºC когато се стабилизират условията. подава на 13 градуса по-топъл въздух при 400W консумация на Econo/Silent режим.

    Като е към 0.1 до 7.1ºC над нулата работи по 4-5 минути. А като отворих вратата към още 20 квадрата работи постоянно и не е спирал вече 15 минути.

    Видимо колкото по-голяма площ се добави за отопление или пада вътрешната температура толкова по-дълги стават периодите на непрекъсната работа. Външното тяло RX35 почва работа доста по-рано, вътрешното е на някаква 2 степени по-тиха от 1-ва степен (LLL). преди да се чуе как FTX35 усилва изведнъж до 1-ва степен минават 90-100 секунди. (докато почива вътрешното е на 3 степени по-тихо от 1-ва, но никога не спира)

    Нагнетяването на компресора трае известно време преди да почне да духа с 13 градуса по-топло. Това може би те обърква в преценката ти за това дали реално работи в този момент. Или при теб този процес трае много по-дълго поради някаква причина. Понеже машината ти е по-тиха вероятно не правиш разлика между тихата степен на вентилатора и тази която е усилена до зададената степен. Вентилатора на AUTO или на ръчно зададена степен е дефакто еквивалента на 1-ва степен. 2-ра ще се чуе само ако електрониката прецени че вътрешният изпарител е нагрят достатъчно за да има предпоставка. същото се отнася за 3-та и 4-та те няма да се чуят освен ако няма реална нужда за това. Даже не е толкова до предпоставка понякога и при 320 вата изведнъж може да даде на 2-ра степен точно преди да спре.
    Този пост е редактиран от nikiad; 28-01-13 в 08:09.
    estqwerty и fbi_1 харесват това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    126
    #21

    Отговор: Проблем с Daikin FVXS35F

    Преди колко време е монтиран

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    61
    #22

    Отговор: Проблем с Daikin FVXS35F

    есента 2012г.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    126
    #23

    Отговор: Проблем с Daikin FVXS35F

    Според мен е загуба на фреон.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    61
    #24

    Отговор: Проблем с Daikin FVXS35F

    Цитат Първоначално публикувано от splitservice Виж публикацията
    Според мен е загуба на фреон.
    офф и аз не знам вече.

  12. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #25

    Отговор: Проблем с Daikin FVXS35F

    викни някой да премери налягане и температури в тестовия му режим. ако трябва да доливат и да разберат къде е фреона ако го няма, щото само с пълнене не става. фреон не се допълва, пиша просто ако не знаеш - изтегля се всичкия и се пълни определено грамове на кантарче, ако майстора ти само допълни търси друг майстор.
    а може просто съседа който се е топлел на дърви отдолу да е сложил климатик...

    успех и да напишеш какво е станало.

    off топ : никиад - ето сервизното за твоя да сравниш http://daikintech.co.uk/Data/Split-S...RX-JV1B_SM.pdf
    Този пост е редактиран от estqwerty; 27-01-13 в 08:50.
    nikiad и fbi_1 харесват това.

  13. Novice
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    8
    #26

    Отговор: Проблем с Daikin FVXS35F

    От manual-a разбрах за този Preheat етап след defrost който трае до достигане 22°C на радиатора и тръбният път. ребрата на радиатора никъде не измерих чак 90 градуса но 22 достига там. И тези дайкини имат явно тази особеност че ако се случи да работи 28 минути без прекъсване се пуска defrost до достигане на 22°C на външният радиатор. И preheat при тези условия на висока влажност и -6°C особено след defrost беше понякога 7 минути с 3 минути почивка включително. Сега прави preheat ми се струва даже между нормалните периоди на отопление които не надвишават 9 минути прави пак по 7 минути вместо 3. Нормално липсва такъв preheat, дори от началото на defrost-a при -10°C до възобновяване режима на отопление е било по 5 минути по-рано този месец. явно е комбинация от много неща и датчици.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    61
    #27

    Отговор: Проблем с Daikin FVXS35F

    И така сега да разкажа. Дойде един техник гледа го нещо и реши да му източи фреона и да сложи нов. След час интервенция и сменен фреон го стартира. В началото духаше хладко, но в един момент се отпуши и започна да бълва жега. За час покачи вътрешната температура с 5 градуса, а отвън беше - 8. Какво става сутринта…. Качвам се при баща ми той с яке вътре отново студ питата беше заскрежила само до половината и духаше 38 градуса. Размрази се и почна да грее, но този път духаше 50 градуса, а питата вече беше заскрежила цялата както на другия климатик. Не знам вече какво става….

  16. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #28

    Отговор: Проблем с Daikin FVXS35F

    а този техник вакумира ли го за да види дали не изпуска фреона от някъде, или само напълни нов?
    бях написал горе - ако изпуска няма значение колко пъти ще го пълниш.

    не ги разбирам но колко трябва да духа за да поддържа 20 градуса вътре, ако духа 50 градуса значи всичко е ок.

    проучи ли и въпроса със съседа отдолу?

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #29

    Отговор: Проблем с Daikin FVXS35F

    Отдолу си е той, какво да се проучва? Те нещата са си ясни отдавна, но на човека не му изнася да е така! Той е с идеята, че този климатик може да отоплява 90м3, а реално той може да справи с около 50м3. А и помещението е таванско - при всички положения с по големи загуби.
    Този пост е редактиран от tony34al; 28-01-13 в 10:19.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    61
    #30

    Отговор: Проблем с Daikin FVXS35F

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty Виж публикацията
    а този техник вакумира ли го за да види дали не изпуска фреона от някъде, или само напълни нов?
    бях написал горе - ако изпуска няма значение колко пъти ще го пълниш.

    не ги разбирам но колко трябва да духа за да поддържа 20 градуса вътре, ако духа 50 градуса значи всичко е ок.

    проучи ли и въпроса със съседа отдолу?
    Пуска някаква помпа да го вакуумира, а съседа от долу съм аз J Проблема е, че си духа нормално само когато той си иска и заскрежаването само на половината пита ме притеснява.

    - - - Обновено - - -

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Отдолу си е той, какво да се проучва? Те нещата са си ясни отдавна, но на човека не му изнася да е така!
    Добре де защо тогава тия мръсни к….ци ми го препоръчаха?????? Викат ми това е твоят.

    - - - Обновено - - -

    Днес пак идваха ръчкаха, мериха и накрая пустиняка тръгна. Сега вече е БАНЯЯЯЯЯЯЯЯ.Питам ги какво му е било те мрънкат нещо. Струва ми се, че и те не знаеха просто налучкаха поне знам, че втори път няма да ги викам. Благодаря на всички за вниманието.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Дилема - кой от двата FUJITSU AGYG-12LVCA или DAIKIN FVXS35F/RXS35K
    От chavdarr във форум Климатици Daikin
    Отговори: 6
    Последно: 08-11-13, 18:01
  2. Избор климатик - FVXS25F или FVXS35F???
    От Ice_breaker във форум Климатици Daikin
    Отговори: 9
    Последно: 24-07-12, 23:04
  3. Fujitsu ASYB12LDC plasma или Daikin FVXS35F ?
    От Georgi Penchev във форум Климатици Daikin
    Отговори: 1
    Последно: 15-09-10, 15:19
  4. FVXS35F/RXS35G - става ли за 45 m² ?
    От aruba_man във форум Климатици Daikin
    Отговори: 25
    Последно: 18-08-10, 10:54
  5. FTXS35G VS FVXS35F Кой е по-добрия ???
    От Georgi Penchev във форум Климатици Daikin
    Отговори: 1
    Последно: 13-08-10, 17:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе