Страница 3 от 8 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 120

Смяна на лагерите на ел.мотора на вътрешното тяло на FVXS серията на дайкин

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #31

    Отговор: Смяна на лагерите на ел.мотора на вътрешното тяло на FVXS серията на дайкин

    Сложете си гумени лагери! Много са тихи.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #32
    Цитат Първоначално публикувано от necata2 Виж публикацията
    Биро дай кординати на лични да ти изпратя от тези,тъй и тъй ще ги сменяш поне да е с нещо доказано.
    Пуснах лично от телефона, но не ми даде статус изпратено. Не знам дали се е изпратило.

    Миланов, ще направя снимки.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #33

    Отговор: Смяна на лагерите на ел.мотора на вътрешното тяло на FVXS серията на дайкин

    Не нямам съобщение.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #34

    Отговор: Смяна на лагерите на ел.мотора на вътрешното тяло на FVXS серията на дайкин

    Получих 2 броя лагери тази сутрин, благодаря Неца.
    Малко по-късно през деня се заех със смяната на лагера и профилактика на климатика.
    Направих клипчета на звука от лагера преди и след смяната. Разхождах степента на вентилатора от ауто до максимум и пак на ауто. Най-отчетливо се чува шума при намаляне на оборотите.
    Преди:


    След:


    Снимки от процедурата:

    Климатикът е работил на охлаждане преди да започна и за това се виждат мокри петна по питата


    Натрупал е малко прах между ламелите от последното почистване преди 2 години


    Пластмасовият панел е свален



    Горната клапа е свалена


    Откопчавам питата от щипките


    Вижда се перката, по-чиста е от очакваното


    С помоща на малка хладилна чанта закрепвам питата. Лигена отдолу е за събиране на водата от изплакването. Ще използвам Meglio с марсилски сапун и чиста вода в другата бутилка за изплакване. Подложил съм старо покривало, за да не цапам пода. Предварително съм свалил кутията с електроника и съм разкачил заземяващите проводници от питата.


    Кондензната вана заедно с долната клапа преди измиване.


    Перката е свалена, преди измиване макар да няма нужда.



    Моторчето



    Отваряно е два пъти и няма нужа от рязане на пластмасата, върху която е залепен металният капак.



    Това е под капака на моторчето, старият лагер е изваден.


    Монтаж на нов лагер




    Измиване на топлообменника


    Частите са почти сухи на терасата


    Всичко е сглобено и чисто



    Цялата работа отне 2.5 часа. Най-трудното е демонтиране и монтиране на кондензната вана. Резултатът е задоволителен, отивам да пия едно-две
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #35

    Отговор: Смяна на лагерите на ел.мотора на вътрешното тяло на FVXS серията на дайкин

    Оказа се, че съм сменил само 1 от общо 2 лагера. Скоро ще разглобявам отново за подмяна на предния лагер.

  7. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #36

    Отговор: Смяна на лагерите на ел.мотора на вътрешното тяло на FVXS серията на дайкин

    Как само един? Не ги ли сменяш в комплект?

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #37

    Отговор: Смяна на лагерите на ел.мотора на вътрешното тяло на FVXS серията на дайкин

    Не знаех, че са два. Но се замислих как ли лагерува само с един лагер и що Нецата ми прати 2бр

  10. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #38

    Отговор: Смяна на лагерите на ел.мотора на вътрешното тяло на FVXS серията на дайкин

    ... Нали сваляш ротора?

  11. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #39

    Отговор: Смяна на лагерите на ел.мотора на вътрешното тяло на FVXS серията на дайкин

    Цитат Първоначално публикувано от biro Виж публикацията
    Не знаех, че са два. Но се замислих как ли лагерува само с един лагер и що Нецата ми прати 2бр
    Останх с впечатление, че вече няколко пъти си сменил лагерите на тоя мотор.
    Или и до сега си му сменял само по 1 лагер?

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #40

    Отговор: Смяна на лагерите на ел.мотора на вътрешното тяло на FVXS серията на дайкин

    Ротор не съм свалял.

    Няколко пъти сменям само 1 лагер. То явно за това съм "сменял" няколко пъти.
    Само първия път ми го смени един климатичар, но той взе мотора, забави се 2 часа и го донесе. Не съм го гледал в ръцете кво е сменял.

    Ей сега ще отворя да видя какво става, че не ми дава мира.

  13. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #41

    Отговор: Смяна на лагерите на ел.мотора на вътрешното тяло на FVXS серията на дайкин

    Внимавай да не прецакаш платката като я вадиш.
    Изгледай този клип:
    https://youtu.be/dthIZdf4ROs?t=1

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #42

    Отговор: Смяна на лагерите на ел.мотора на вътрешното тяло на FVXS серията на дайкин

    Готов съм, сега е още по-безшумен

    Jack, мерси за клипа, видях го след като сглобих климатика. Тоя има интересна скоба за вадене на лагерите, аз на ръка ги вадих и не беше лесно.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    12
    #43

    Отговор: Смяна на лагерите на ел.мотора на вътрешното тяло на FVXS серията на дайкин

    Здравейте и при мен на вътрешното тялона FVXS25FV1B се чува шум и лагерите най вероятно са тръгнали. Може ли да ми препоръчате човек или фирма за тази дейност. Благодаря предварително

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #44

    Отговор: Смяна на лагерите на ел.мотора на вътрешното тяло на FVXS серията на дайкин

    Отново шум от вътрешното тяло


    Явно няма да стане със смяна на лагерите два пъти годишно.

  18. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #45

    Отговор: Смяна на лагерите на ел.мотора на вътрешното тяло на FVXS серията на дайкин

    Сигурен ли си, че са лагерите? Това звучи като крайно разбити лагери, което за няколко месеца е невъзможно. Каква марка му сложихте?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 8 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 12-05-11, 13:25
  2. Отговори: 0
    Последно: 10-05-11, 08:46
  3. Продавам подов климатик Дайкин FVXS 35
    От vanko68 във форум Продава
    Отговори: 3
    Последно: 06-04-11, 17:53
  4. Отговори: 25
    Последно: 12-04-10, 11:43
  5. Теч от вътрешното тяло на Samsung
    От xybar555 във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 2
    Последно: 20-05-08, 18:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе