Страница 4 от 8 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 120
Like Tree43Одобрявам

Смяна на лагерите на ел.мотора на вътрешното тяло на FVXS серията на дайкин

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #46

    Отговор: Смяна на лагерите на ел.мотора на вътрешното тяло на FVXS серията на дайкин

    Лагерите са SKF, по-нагоре в темата има снимка на опаковката и лично necata2 ми ги даде. Възможно е да има проблем с мотора и за това да разбива лагери.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #47

    Отговор: Смяна на лагерите на ел.мотора на вътрешното тяло на FVXS серията на дайкин

    С какво набиваш лагерите.Пробвай с лагери NSK, но с нормална хлабина, клас С3 са с хлабина, по-голяма от нормалната.
    Този пост е редактиран от edi1; 01-02-18 в 14:20.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #48

    Отговор: Смяна на лагерите на ел.мотора на вътрешното тяло на FVXS серията на дайкин

    С ръка вкарвам

  5. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #49

    Отговор: Смяна на лагерите на ел.мотора на вътрешното тяло на FVXS серията на дайкин

    Дори и да са с хлабина С3 лагерите, пак не трябва да влизат на ръка, освен ако не са нагрети до 900С.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #50

    Отговор: Смяна на лагерите на ел.мотора на вътрешното тяло на FVXS серията на дайкин

    Е малко смазка на оста и влизат.

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #51

    Отговор: Смяна на лагерите на ел.мотора на вътрешното тяло на FVXS серията на дайкин

    Ако влизат МНОГО хлабаво, сложи малко анаеробно лепило с висока якост (син локтаид) на оста. Не слагай на външната черупка.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #52

    Отговор: Смяна на лагерите на ел.мотора на вътрешното тяло на FVXS серията на дайкин

    Намираш си някакъв "уплътнител за лагери", не лепило. Мисля, че има на "Локтайт", но има и други. Почистваш оста от всичко мазно с корисилин или ацетон. Капваш една капка и я размазваш по оста, където ще лежи лагера, след което го монтираш на място, като внимаваш от уплътнителя да не попадне върху сепаратора или външната черупка. Ако от течността излезе извън мястото, където лежи вътрешната гривна, внимателно забърсваш. Сглобяваш мотора след пълното изсъхване на уплътнителя, според инструкцията му.

  10. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #53

    Отговор: Смяна на лагерите на ел.мотора на вътрешното тяло на FVXS серията на дайкин

    Ас залагам на лош баланс на турбината. Фабрично са много зле.[emoji41] Иначе с уплътнитела е по-правилно от лепило.

    Изпратено от моят MI 5s с помощта на Tapatalk

  11. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #54

    Отговор: Смяна на лагерите на ел.мотора на вътрешното тяло на FVXS серията на дайкин

    Интересно е друго, това са проблеми от години и никакви напъни за решение? Преди, като продавах доста Дайкини, направих пътеки до клиентите за лагери и тракащи решетки.
    Kasap одобрява това.

  12. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #55

    Отговор: Смяна на лагерите на ел.мотора на вътрешното тяло на FVXS серията на дайкин

    Е, га ти!!!

    И това на продукт на който пише "Made in Japan" ...

    На мен това ми прилича по-скоро на тракане на перка на вентилатор/турбина задиряща леко в нещо пластмасово, ама знам ли...

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #56

    Отговор: Смяна на лагерите на ел.мотора на вътрешното тяло на FVXS серията на дайкин

    точно лагер е .. и то в начална фаза .. първо е цъкане ,после става виене ..

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    597
    #57

    Отговор: Смяна на лагерите на ел.мотора на вътрешното тяло на FVXS серията на дайкин

    Японските лагери ако въобще са монтирани такива не се славят с голяма здравина . Най- здрави са SKF Швеция всичко произведено по ГОСТ и колко невероятно да звучи на някой лагерите на ВМЗ . Иначе проблема на повечето нови лагери е че стоят дълго по складовете и греста в тях изсъхва , аз им свалям задължително капсуловката и слагам прясна грес . Ако искате да вярвате в някои не е имало въобще грес само консервационна смазка да не дрънчат . Да не остана не разбран , след слагането на грес пак си поставям капсуловката на мястото
    Този пост е редактиран от gerhar; 01-02-18 в 23:00.

  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #58

    Отговор: Смяна на лагерите на ел.мотора на вътрешното тяло на FVXS серията на дайкин

    БГ лагерите не са лоши .. но не стават за вътрешно тяло на климатик .. питай ме откъде знам

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    597
    #59

    Отговор: Смяна на лагерите на ел.мотора на вътрешното тяло на FVXS серията на дайкин

    Ами кажи, човек винаги може да научи нещо . Аз ВМЗ ги слагам наравно с другите два които споменах . На Пасоника сложих нарочно ВМЗ да видя колко ще изкарат защото на какво ли не се начетох , еми четвърта година си е тишина . Мнението ми не е ангажиращо.

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #60

    Отговор: Смяна на лагерите на ел.мотора на вътрешното тяло на FVXS серията на дайкин

    аз сложих и махнах .. фабрично си имат някакъв шум който ме дразнеше

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 8 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 12-05-11, 12:25
  2. Отговори: 0
    Последно: 10-05-11, 07:46
  3. Продавам подов климатик Дайкин FVXS 35
    От vanko68 във форум Продава
    Отговори: 3
    Последно: 06-04-11, 16:53
  4. Отговори: 25
    Последно: 12-04-10, 10:43
  5. Теч от вътрешното тяло на Samsung
    От xybar555 във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 2
    Последно: 20-05-08, 17:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе