Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 63
Like Tree84Одобрявам

DAIKIN - FVXS35FV1B/RXS35K2V1B изключва сам

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #16

    Отговор: DAIKIN - FVXS35FV1B/RXS35K2V1B изключва сам

    еее от понеделник ли бе?
    не си почвай така седмицата бе човек. живота е прекрасен! ходи яж, пий нещо хубаво, направи една разходка - подишай малко чист въздух...
    Този пост е редактиран от estqwerty; 14-10-13 в 10:00.
    smqnab одобрява това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #17

    Отговор: DAIKIN - FVXS35FV1B/RXS35K2V1B изключва сам

    Ами едно такова мрачно е в София.

    Сега по темата.
    Тази джаджа я дават според лепенката от 230V до 250V.
    Колко хора могат са се похвалят с такова напрежение 24/7?

    А какво става с джаджата под 230V?

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    542
    #18

    Отговор: DAIKIN - FVXS35FV1B/RXS35K2V1B изключва сам

    Такива са тези в офиса Euro style Energy Power Voltage Watt Electricity meter |Eco-worthy . До сега не сме имали проблеми с тях . Принципно други работи мерим с тях , но сега са на климатиците ( Мидеи , Хитачи и MHI ) всичките много ретро модели на 10 + години .

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    24
    #19

    Отговор: DAIKIN - FVXS35FV1B/RXS35K2V1B изключва сам

    Значи... какво значи не знам но се оказа друго уреда за имерване на консумираната мощност не внася никакви изменения в характеристиките на тока ,изпробван е с осцилоскоп.Това показва само едно че не уреда е причината както си мислех,но не доказва нищо друго.Говорих с фирмата която ми го постави казаха че ще дойдат да видят какъв е проблема. засега това.

    - - - - - - - - - -

    Нова поправка...правя го заради всички потребители и ползватели на климатици да знаят какво може да последва от неграмотни монтажници и техници.По нагоре обясних че проблема не е от уреда за мерене снощи прочетох дословно всички инструкции и стигнах до заключение че климатика не е повреден "дефектен" след солидно четене в български и чужди форуми стана ясно какво предизвиква това спиране,забиване на климатика.При монтажа едното човече ми е бутнало един от джъмперите на вътрешното тяло на OF а в упътването изрично пише че точно този джъмпер трябва да е на ON. Обърнах го и всичко тръгна,сега не показва и не отчита грешка а като се сетя как това човече ме заклинаше "в никакъв случай не пипай джъмперите както съм ти ги направил" ПАЗИ БОЖЕ ОТ ТАКИВА МАЙСТОРИ.за името на майстора отговарям на лични макар че мога да застана пряко лице в лице срещу него защото той И ми счупи вътрешното тяло за входа на тръбите а после се оказа че си има друг технологичен отвор за това.И сега си имам дупка от едната страна на климатика заради безхаберието на този майстор.Между другото той е ел. техник ама ПСЕВДО.

    Джъмпер.jpg
    Ето това е въпросния джъмпер който ми изкара нервите,все пак климатика струва половин кола по моите стандарти
    Този пост е редактиран от dzaro; 17-10-13 в 20:25.
    estqwerty и Eastern харесват това.

  6. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #20

    Отговор: DAIKIN - FVXS35FV1B/RXS35K2V1B изключва сам

    Продължавайте да се доверявате на некадърници, плащайте им за техните висококачествени монтажи, за да може като се приберат у тях с вашите пари да хапнат телешки салам с чесън, да легнат в леглото и да направят на жена си още един такъв некадърник...
    Продължавайте да оплювате фирмите с традиции и професионализъм, да ги наричате кожодери и т.н. по форуми и седянки, защото видите ли те не искали да правят монтажи за сто лева...
    root666, VeleV.Klima, Aleksandars и 4 други харесват това.

  7. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #21

    Отговор: DAIKIN - FVXS35FV1B/RXS35K2V1B изключва сам

    Цитат Първоначално публикувано от dzaro Виж публикацията
    той И ми счупи вътрешното тяло за входа на тръбите а после се оказа че си има друг технологичен отвор за това.И сега си имам дупка от едната страна на климатика заради безхаберието на този майстор.Между другото той е ел. техник ама ПСЕВДО.
    йе въййй!!! дай снимка на дупката на вътрешното и името на фирмата.
    mirandi одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    24
    #22

    Отговор: DAIKIN - FVXS35FV1B/RXS35K2V1B изключва сам

    Ето снимка на счупеното тяло ясно се вижда че под тялото минава канала с тръбите и кабелите за вътрешното тяло,а защо е счупено никой не знае. Фирмата като цяло е коректна шефа им също явно работници като този я дискредитират а от там подбиват авторитета на цялата фирма и на шефа естествено.IMG_0001 (2).jpg

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от climamarket Виж публикацията
    Продължавайте да се доверявате на некадърници, плащайте им за техните висококачествени монтажи, за да може като се приберат у тях с вашите пари да хапнат телешки салам с чесън, да легнат в леглото и да направят на жена си още един такъв некадърник...
    Продължавайте да оплювате фирмите с традиции и професионализъм, да ги наричате кожодери и т.н. по форуми и седянки, защото видите ли те не искали да правят монтажи за сто лева...
    Е колега как се разбират некадърниците?аз като нормален човек мисля че като си платя за нещо ще получа това за което съм платил кажи ми ти как да ги разбирам ( разбираме всички) тези некадърници че да не пипат повече никога през живота си техника а да си копат на нивата ако я имат разбира се щото такива като тях нямат и парче нива за два домата да сеят затова се правят на техници -майстори
    Този пост е редактиран от dzaro; 20-10-13 в 21:07.

  10. Member Аватара на mirandi
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    419
    #23

    Отговор: DAIKIN - FVXS35FV1B/RXS35K2V1B изключва сам

    аз лично бих се обадил на шефа на фирмата и бих поискал да ми се смени тялото за сметка на монтажника
    estqwerty, dzaro и Eastern харесват това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #24

    Отговор: DAIKIN - FVXS35FV1B/RXS35K2V1B изключва сам

    пишеш името на фирмата,за да знаят хората.
    estqwerty, Kasap и mirandi харесват това.

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #25

    Отговор: DAIKIN - FVXS35FV1B/RXS35K2V1B изключва сам

    мне това на мен примерно не може да ми се случи .. ще сменят вътрешното като стой та гледай ..
    dzaro и mirandi харесват това.

  13. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #26

    Отговор: DAIKIN - FVXS35FV1B/RXS35K2V1B изключва сам

    dzaro, До къде я докара с проблема? Дойдоха ли от фирмата и последно сега ще идват ли?

    Тези микроключета SW2 ги дават, че са за настройка на височината, до която да се вдигат клапите на вътрешното тяло, а това зависи от дали тялото е поставено върху стената или е вградено в стената.

    Проблемът E7 го дават, че се отнася за вентилатора на външното тяло и не би трябвало да се оправя, като пипаш нещо по вътрешното. Чакай ги да дойдат от фирмата. Лошото, е че проблема не е постоянен, а се проявява по различно време, което може да не съвпадне с това на идването на техниците и разликата между повторенията е часове. Отстраняването може да отнеме много време, ако не се сменят направо външният мотор и външната платка, а се започне конкретно търсене в кой елемент е проблема.
    Този пост е редактиран от valen1; 21-10-13 в 06:48.
    dzaro одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #27

    Отговор: DAIKIN - FVXS35FV1B/RXS35K2V1B изключва сам

    dzaro,Имам същия климатик и да ти кажа с тези контролери съм си играл много,правил съм всякакви комбинации и никога климатика не се е изключвал и да дава грешка(демек не е от тях).В упътването пише,че променят само ъгъла на горната клапа,но при мен промяна не забелязвам.Имам приятел,който е монтирал много подови мултита на Дайкин и според него само на мултито действал контролера.И как може да ги пуснеш да си идат тези педали след като са ти счупили толкова брутално вътрешното тяло.Отивай и се разправяй с шефа им ,ако не има и други начини, но настоявай и имаш право да ти го сменят.
    Този пост е редактиран от avenger; 28-10-13 в 17:51.
    estqwerty, dzaro и Eastern харесват това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    24
    #28

    Отговор: DAIKIN - FVXS35FV1B/RXS35K2V1B изключва сам

    Цитат Първоначално публикувано от necata2 Виж публикацията
    dzaro,Имам същия климатик и да ти кажа с тези контролери съм си играл много,правил съм всякакви комбинации и никога климатика не се е изключвал и да дава грешка(демек не е от тях).В упътванете пише,че променят само ъгъла на горната клапа но при мен промяна не забелязвам.Имам приятел който е монтирал много подови мултита на Дайкин и сопред него само на мултито дейсвал контролера.И как може да ги пуснеш да си идат тези педали след ккато са ти счупили толкова брутално вътрешното тяло.Утивай и се разправяй с шефа им ,ако не има и други начини но настоявай и имаш право да ти го сменят.
    Това което разбирам от поста е че тези "джъмпери" микроключета SW2 действат само при мулти сплит системи,едно външно и няколко вътрешни тела.Така ли е или не съм разбрал правилно? Но е факт че като включих копчето както пише в упътването нагоре климатика около 6-7 дена не е изключвал.Вчера го изключих аз защото и без него денем ства 21-22 градуса в стаята от слънцегреенето И друго как се трият грешките защото не мога да разбера дали тази глешка Е7 се повтаря или е старата но не изтрита.

  17. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #29

    Отговор: DAIKIN - FVXS35FV1B/RXS35K2V1B изключва сам

    Цитат Първоначално публикувано от dzaro Виж публикацията
    И друго как се трият грешките защото не мога да разбера дали тази глешка Е7 се повтаря или е старата но не изтрита.
    Не ти е работа да четеш грешки, както на мен не ми е да чета електрокардиограми и рентгенови снимки.
    Викай ги тия писюрани да си оправят поразиите.
    DUNDURMA и mirandi харесват това.

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #30

    Отговор: DAIKIN - FVXS35FV1B/RXS35K2V1B изключва сам

    Цитат Първоначално публикувано от dzaro Виж публикацията
    И друго как се трият грешките защото не мога да разбера дали тази глешка Е7 се повтаря или е старата но не изтрита.
    Изключваш от контакта и грешките се изтриват.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    както на мен не ми е да чета електрокардиограми
    Човек като прекараизвестно време пред осцилоскопа и ЕКГ-та почва да разчита
    mirandi одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор между Daikin Nexura FVXG или Daikin FVXS
    От solar77 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 110
    Последно: 24-10-19, 07:52
  2. Отговори: 16
    Последно: 19-07-11, 23:05
  3. Отговори: 6
    Последно: 01-11-10, 19:57
  4. Daikin FVXS35FV1B
    От niksun във форум Климатици Daikin
    Отговори: 36
    Последно: 04-02-10, 20:26
  5. Daikin FTXS25GT и Daikin FTXS25G2V1B един и същ модел ли е?
    От IlianaAn във форум Климатици Daikin
    Отговори: 3
    Последно: 06-10-09, 20:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе