Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16
Like Tree8Одобрявам

Daikin F25PTES мнения?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    18
    #1

    Daikin F25PTES мнения?

    Здравейте,
    Моля за съвет относно този климатик модел Daikin F25PTES , не мога да намеря никаква информация за него. Климатика е на 110 V с дистанционно с йероглифи. Убеждават ме ,че е японски. Моля за съвет относно този климатик или Тошиба RAS-2513D DAISEIKAI.И двата са с COP 5,8 и са на добра цена. Моля за информация/ мнение от запознати с моделите.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #2

    Отговор: Daikin F25PTES мнения?

    И двата модела са почти еднакви откъм параметри. За какво помещение става въпрос?

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    298
    #3

    Отговор: Daikin F25PTES мнения?

    Цитат Първоначално публикувано от Fatalism Виж публикацията
    И двата са с COP 5,8
    А дано, ама надали

  5. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #4

    Отговор: Daikin F25PTES мнения?

    Троло-ло... ама нали...
    Отделиталната дейност може и на друго място.

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    298
    #5

    Отговор: Daikin F25PTES мнения?

    Не съм чувал базови модели да имат COP 5,8. Тези модели харчат 600 w, отдават 2800 w. Ти ми кажи какъв е COP-а.

  7. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #6

    Отговор: Daikin F25PTES мнения?

    И двата модела са с APF: 5.80 (целогодишна ефективност на енергийно потребление). Това, че потребителя е бил заблуден е друг въпрос. А колкото до г-н ivostoqnov77 - ако нямате с какво да помогнете относно питането на човека, по добре си замълчете.
    mirandi одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    18
    #7

    Отговор: Daikin F25PTES мнения?

    [QUOTE=Aleksandars;681679]И двата модела са почти еднакви откъм параметри. За какво помещение става въпрос?[/QUOTEО

    30м3 вътрешен апартамент с 1 външна стена изложение север с външна изолация и пвц.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от ivostoqnov77 Виж публикацията
    А дано, ама надали
    http://www.termo-klima.com/bul/full_info.php?recid=965
    http://www.termo-klima.com/bul/full_info.php?recid=779
    Не знам дали няма да се приеме като реклама , за това не поставих линк в първата публикация
    Това пише на страницата. Нямам в предвид ,че е толкова - напротив - такъв COP на такава цена ...Друг е въпроса за коректността на продаващия и за умишлено подвеждащия ( COP/APF/SCOP ) Ако всичко ми беше ясно нямаше да губя моето и вашето време.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от ivostoqnov77 Виж публикацията
    Не съм чувал базови модели да имат COP 5,8. Тези модели харчат 600 w, отдават 2800 w. Ти ми кажи какъв е COP-а.

    Аз не съм чувал кои са базовите модели и кои не. Не видях някъде да споря ,че COP е толкова - това беше въпрос.
    Този пост е редактиран от Fatalism; 29-05-14 в 22:54.

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    298
    #8

    Отговор: Daikin F25PTES мнения?

    Ако избираш от тези двата, Тошибата има по-добри параметри. Ако решиш машина на 220 V, Панасоник E9QKE.

  11. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #9

    Отговор: Daikin F25PTES мнения?

    Fatalism, ако си решил да се обзаведеш с машина работеща на 100V, наистина Toshiba-та която си гледал е добър избор за това помещение. Но ако го взимаш от цитираната от теб фирма, по-добре недей...
    Kasap и mirandi харесват това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    18
    #10

    Отговор: Daikin F25PTES мнения?

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Fatalism, ако си решил да се обзаведеш с машина работеща на 100V, наистина Toshiba-та която си гледал е добър избор за това помещение. Но ако го взимаш от цитираната от теб фирма, по-добре недей...
    Като гледам нямам голям избор на фирма точно с тези климатици.Намирам само Варна и Русе, аз съм от Стара Загора.Не ми стана ясно изобщо що за машини са , какъв им е реалния COP,заслужават ли си или има по-добри решения в този сегмент.Не държа на точно тези ,още по-малко на фирмата.. Ще съм благодарен на отзивите ви.Главните ми претенции са тиха работа и възможно най-малко усещане на въздушната струя(ще се ползва в малка стая с малки деца).Благодаря предварително.

  13. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #11

    Отговор: Daikin F25PTES мнения?

    Цитат Първоначално публикувано от Fatalism Виж публикацията
    аз съм от Стара Загора.Не ми стана ясно изобщо що за машини са , какъв им е реалния COP,заслужават ли си или има по-добри решения в този сегмент.Не държа на точно тези ,още по-малко на фирмата.. Ще съм благодарен на отзивите ви.Главните ми претенции са тиха работа и възможно най-малко усещане на въздушната струя(ще се ползва в малка стая с малки деца).Благодаря предварително.
    Като гледам така картата... Пловдив ти е най-близо. Намират се и по-добри покрития на претенциите ти, но или са леко ползвани или лекинко скъпи. Ако дефинираш бюджет, ще получиш конкретни предложения. Има поне двама души във форума, които бих препоръчал с чиста съвест.

    П.С. Предишния ми пост не бе адресиран към теб.
    Aleksandars и mirandi харесват това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    18
    #12

    Отговор: Daikin F25PTES мнения?

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Като гледам така картата... Пловдив ти е най-близо. Намират се и по-добри покрития на претенциите ти, но или са леко ползвани или лекинко скъпи. Ако дефинираш бюджет, ще получиш конкретни предложения. Има поне двама души във форума, които бих препоръчал с чиста съвест.

    П.С. Предишния ми пост не бе адресиран към теб.

    Бюджета е 1500 лв. -като на въпросните от запитването ми (освен ако наистина има за какво да дам още 100-200лв).

    П.С. Не съм разбрал правилно, съжалявам за което - поправил съм грешката си.

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    298
    #13

    Отговор: Daikin F25PTES мнения?

    Вдигни още малко бюджета и избирай от тези- Mitsubishi Heavy SRK/SRC 20 ZJX-S или Fujitsu AS-W22B. Хубави климатици с COP 5,8 (почти)

  17. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #14

    Отговор: Daikin F25PTES мнения?

    AS-W22B е прекалено мощна машина за 30m³ помещение.
    Kasap и mirandi харесват това.

  18. Novice
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    5
    #15

    Отговор: Daikin F25PTES мнения?

    А какво бихте препоръчали за стая 30куб.метра със външна изолация и пвц дограма?
    Този пост е редактиран от Desislava; 01-06-14 в 03:14.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin FTX50GV / RX50GV - мнения
    От nikopanov във форум Климатици Daikin
    Отговори: 62
    Последно: 01-01-12, 19:15
  2. Daikin FTX25J - мнения
    От svetlik във форум Климатици Daikin
    Отговори: 10
    Последно: 08-09-10, 12:52
  3. Daikin 28КTNV - мнения
    От Redasi във форум Климатици Daikin
    Отговори: 0
    Последно: 19-08-10, 10:02
  4. Daikin FTXS35D - мнения
    От NEDD във форум Климатици Daikin
    Отговори: 26
    Последно: 08-07-10, 10:56
  5. Daikin FTXS25D - мнения
    От biro във форум Климатици Daikin
    Отговори: 67
    Последно: 27-01-10, 11:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе