Страница 28 от 38 ПърваПърва ... 182627282930 ... ПоследноПоследно
Резултати от 406 до 420 от общо 569
Like Tree402Одобрявам

Видяхте ли новия FTXB-C

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #406

    Отговор: Видяхте ли новия FTXB-C

    Цитат Първоначално публикувано от malena Виж публикацията
    Здравейте,тази зима ще сменяме стария климатик (Fujitsu General 12),който е малък за стаята,която е 35 квадрата.Бюджета ни е до 2000 лв. и за тези пари ме насочиха към два модела,единия е Daikin-ftx50 и Mitsubishi msz-sf 50.Мой познат каза,че и двата са що годе едни и същи,ще се ползва основно за отопление,стаята е с много прозорци,под нас не живее никой,имаме изолация само на тавана,абе хладничко си е през зимата
    По-добре вдигнете бюджета ,в противен случай догодина пак ще питате за климатик и ще имате чувството ,че около 2000 лв. сте хвърлили на вятъра.

    - - - - - - - - - -

    Предполагам,че Daikin-ftx50 е FTX50GV, а не FTX50KV.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Aug 2016
    Мнения
    6
    #407

    Отговор: Видяхте ли новия FTXB-C

    [QUOTE=emil vasilev;783403]По-добре вдигнете бюджета ,в противен случай догодина пак ще питате за климатик и ще имате чувството ,че около 2000 лв. сте хвърлили на вятъра.

    - - - - - - - - - -

    Бихте ли казали защо мислите така,не одобрявате тези два модела ли?За съжаление дори това е много над допустимия бюджет,за 5 години някак си успявахме да се отопляваме с 12-ката ,естествено в най-студените дни не,та затова си мислех,че с по-голям климатик няма да е такъв проблем.

  4. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #408

    Отговор: Видяхте ли новия FTXB-C

    С Митдубишито може да останете на студено. Няма добри мнения за модела. Дайкина FTX50GV би трябвало да се справя, но Тошиба 16 Сузуми вероятно ще работи по-добре. .
    Този пост е редактиран от kokovox; 30-08-16 в 00:18.

  5. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #409

    Отговор: Видяхте ли новия FTXB-C

    malenа, за Вашето помещение, предвид условията които споменавате, може да погледнете следните модели:
    General Fujitsu ASHG18LFCA
    Toshiba RAS-B16N3KV2-E Suzumi Plus
    Gree GWH18UC-K3DNA4F U-Crown
    Samsung AR18HSFNCWKNEU Classic+
    Само, че нещата отиват в друг ценови диапазон (не е драстично, но все пак са над 2000 лв.) Покупката на подобна техника е дългосрочна инвестиция, така че не правете компромиси, за да не се получава
    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    че около 2000 лв. сте хвърлили на вятъра.

  6. Novice
    Тук е от
    Aug 2016
    Мнения
    6
    #410

    Отговор: Видяхте ли новия FTXB-C

    Благодаря за съветите,аз май пак не съм разбрала,модела който съм написала (дайкина) е по-евтин от този който ми предложиха,този излиза около 1600,а модела който ми предложиха е около 1900 .

  7. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #411

    Отговор: Видяхте ли новия FTXB-C

    МАЛЛЕНА,във филма мацката беше БЕЛЛА.........не сси купувай ДАЙКИН

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #412

    Отговор: Видяхте ли новия FTXB-C

    Цитат Първоначално публикувано от malena Виж публикацията
    Благодаря за съветите,аз май пак не съм разбрала,модела който съм написала (дайкина) е по-евтин от този който ми предложиха,този излиза около 1600,а модела който ми предложиха е около 1900 .
    Ето ти още едно предложение за климатик, който със сигурност ще ви свърши работа и се вписва в бюджета:
    Климатик Panasonic CS/CU-UE18QKE - цена, снимки, характеристики - Brosbg.com

    На вас ви трябват около 4 киловата отоплителна мощност в 35 квадрата. Този Панасоник е със сравнително нисък минимум, с двойно-роторен компресор и отдава 4,8 киловата при -7 градуса, т.е. напълно достатъчно. Ще има и запас от мощност при по-големи студове.
    necata2 и ronnie72 харесват това.

  10. Novice
    Тук е от
    Aug 2016
    Мнения
    6
    #413

    Отговор: Видяхте ли новия FTXB-C

    Много ме учудихте,очаквах само добри отзиви особено за Дайкин,ще запиша предложените от вас модели и ще видим кой е най-удачния вариант

  11. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #414

    Отговор: Видяхте ли новия FTXB-C

    Всяка марка си има евтин, среден и висок клас машини. Няма как да ви препоръчваме Дайкин FTXB50, защото е най-ниския клас на марката и няма да ви свърши работа. Има дайкин, който би ви свършил работа във вашия бюджет и го написах по-горе - дайкин ftx50gv. Разбира се в средния клас Тошиба Сузуми 16 и въпросния Панасоник би трябвало да са добре също. Александър ви написа повечето модели, които ще ви свършат работа. Някои от тях влизат с монтажа във вашия бюджет.
    Ако е до Дайкин аз веднага бих ви препоръчал Дайкин FTXZ50, какъвто използвам, но цената няма да ви хареса.
    Този пост е редактиран от kokovox; 31-08-16 в 04:18.

  12. Novice
    Тук е от
    Aug 2016
    Мнения
    6
    #415

    Отговор: Видяхте ли новия FTXB-C

    Записвам си моделите,дано мъжа ми да одобри някой от тях,той държи да е японски.Във всички стаи сме с такива,но там нямаше проблеми с цена-качество,защото стаите са доста по-малки,а сега ще е голямо чудене

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #416

    Отговор: Видяхте ли новия FTXB-C

    Като марки, всички са японски, като производство никоя. Не знам какви са ви останалите машини, но най вероятно нито една не е японско производство.
    Aleksandars и P.Hristov харесват това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    116
    #417

    Отговор: Видяхте ли новия FTXB-C

    С този бюджет от 2000 лв е невъзможно да закупите нов климатик, произведен в Япония. Не знам дали за Вас е вариант употребяван климатик , внос от Япония.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    14
    #418

    Отговор: Видяхте ли новия FTXB-C

    Нещо странно относно Daikin FTXB25C който имам монтиран. Имам поставен уред за измерване на текущата консумация и забелязах следната ситуация вчера, на около -2 градуса, зададен вентилатор на максимум:
    - При зададени 18 градуса, консумацията се върти средно около 800 W/h и температурата в помещението отива над 21 градуса (общо взето през цялото време машината се форсира като достига и максимални стойности от 1000 и отгоре вата)
    - При зададени 20 градуса, средната консумация е около 600 W и си поддържа градусите;
    На какво ли може да се дължи това?

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #419

    Отговор: Видяхте ли новия FTXB-C

    Изкючи машината,изчисти и филтрите и пусни Авто вентилатор.Ако имаш такава консумация в стаята трябва да е много над 25гр.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    14
    #420

    Отговор: Видяхте ли новия FTXB-C

    Цитат Първоначално публикувано от necata2 Виж публикацията
    Изкючи машината,изчисти и филтрите и пусни Авто вентилатор.Ако имаш такава консумация в стаята трябва да е много над 25гр.
    Филтрите са изчистени през уикенда. На авто вентилатор харчи дори повече (пробвано). А помещението е с три външни стени, в неизолирана къща до София, в подножието на Витоша и консумацията на машините си е доста висока като цяло.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 28 от 38 ПърваПърва ... 182627282930 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Новия флагман на LG - H09/12MW
    От cooler във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 225
    Последно: 07-01-17, 23:26
  2. Отговори: 24
    Последно: 19-08-16, 00:26
  3. Видяхте ли новите Bi-Metal тръби?
    От Mega във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 12
    Последно: 21-05-11, 05:42
  4. Видяхте ли това безумие? :))))
    От RadoD във форум Мрежи
    Отговори: 6
    Последно: 15-12-04, 17:11
  5. Видяхте ли новия eng-bg преводач
    От Kico във форум Общ - софтуер
    Отговори: 7
    Последно: 17-10-03, 01:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе