Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 70
Like Tree39Одобрявам

Модел климатик без "дефрости" по време под 0 градуса ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #1

    Модел климатик без "дефрости" по време под 0 градуса ?

    Питането ми е най-вече към професионалистите , но всички мнения ще са ми от полза.
    Кой модел климатик наличен на нашия пазар работи без ненужно размразяване под нулата ? В краен случай да не е толкова често поне. От прочетеното във форума и разпитването на мои познати не открих нужната информация. Голяма част от моделите се дават да работят до -15 градуса, но колко ефективни са те ?!
    Да започна с горчичвия си опит с дайкин FTX ,- при него под нулата дефростите са на 28 мин. като по часовник (без нужда). След 3 месеца го замених с FTXS, който е доста по-добре ,- ненужния дефрост е поне на 240 мин интервал под нулата , което не е чак толкова зле. По-старите панасоници , които имам издържат до около -8 градуса без излишни размразявания, но след това стават като конвенционалки = 40 мин. Явно са сметнати да са ефективни до -5... -8 градуса. Мой познат скоро се сдоби с 2 бр. МЕ FH...VE , 12ka и 9ка. При него под нулата "часовникът" е на 40 мин, дори без да е заскрежена питата.
    Чета във форума, че и новите панасоници PKE , QKE "издържали " само до -8 без "контролни" дефрости, а реално се предлагат до -15.
    Всяко едно излишно размразяване води до дискомфорт , загуба на излишна енергия , както и до ненужна амортизация на 4 пътния вентил и компресора.
    Ако трябва сега или в близко време да се сдобива човек с инверторен климатик на кой модел/марка трябва да заложи ? Има ли реален модел , който да е по-добър от FTXS... , там поне дефроста е на 240 мин ? Заради WI-FI -то пък , което му сложиха миналата година цената на 12-ката стана почти 2 бона .
    Всички мнения и препоръки ще са ми от полза.

  2.  
     
  3. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #2

    Отговор: Модел климатик без "дефрости" по време под 0 градуса ?

    Климатик без дефрост няма.Дефростът зависи от много неща.Тошиба размразяват прилично ,но поставен в лоши условия нещата се променят.Не съм професионалист.Изказвам мнение на потребител.

  4. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #3

    Отговор: Модел климатик без "дефрости" по време под 0 градуса ?

    Няма климатик без излишни дефрости. На някои марки са по - редки ,на други по - чести .
    Този пост е редактиран от avenger; 17-01-16 в 14:38.

  5. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #4

    Отговор: Модел климатик без "дефрости" по време под 0 градуса ?

    По принцип всички климатици размразяват по време. Няма климатик, който да не дефроства по време, просто при по-читавите има повече допълнителни условия, които трабва да се изпълнят преди да се включи таймера.

    На база от мненията на потребителите във форума, горе-долу можем да ги систематизираме така:

    I.Марки, които не размразяват често:
    - Тошиба
    - Шарп
    - Daikin FTXS
    - Самсунг
    - и може би Мицубиши Хеви
    и други...

    II.Марки, при които има доста чести дефрости:
    - Дайкин
    - Хитачи
    - и Панасоник при определени условия(под -5)

    Честотата на дефростите зависи предимно от конкретния модел. Но ако не ти харесват честите дефрости, насочи се към първата група.
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 17-01-16 в 16:28.

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #5

    Отговор: Модел климатик без "дефрости" по време под 0 градуса ?

    Ами аз като чета,Тошиба са най напред с дефроста.При тях би трябвало да няма дефрости по време на пита без скреж.Особено Daiseikai серията,сложена в подходящите помещения.Иначе и тя като е по натоварена,както гледам при колегата Popov,има ненужни дефрости.
    turankris одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #6

    Отговор: Модел климатик без "дефрости" по време под 0 градуса ?

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    няма климатик без излишни дефрости .. на някои марки са по редки ,на други по чести
    Отнася ли се и за японките ти? Моето Дайкинче не съм го хващал да размразява по време, но все пак досега само един ден температурите паднаха до -10/ -12 градуса и то сух студ.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #7

    Отговор: Модел климатик без "дефрости" по време под 0 градуса ?

    Здрасти Димон , радвам се, че се навърташ ...

    Оффтоп от мен : котел с пелети - скъпо е,неефективно, мръсно, тежат тъпите чували много кила, но не дефроства,и няма проблеми докато има матрял да се хвърля.
    Сега виждам какви глупости съм правил като изхвърлих една камара пари за климатици, изолации и дограми и простотии.
    Вярно двойно излиза , но и топля, и проветрявам двойно повече квадрати.
    Този пост е редактиран от avenger; 17-01-16 в 14:40.
    VanDan одобрява това.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #8

    Отговор: Модел климатик без "дефрости" по време под 0 градуса ?

    Това за пелетите е ясно...,но в апартамент няма как.

    Jack Krauser, имаш ли конкретни цифри за някой модел тошиба примерно при какви условия какво прави ?
    Примерно за FTXS при падане на температурата под нулата размразява само по нужда при заскрежена пита И по време без заскрежена пита на 240 мин. Поне до -10, -11 имам наблюдения. По-надолу не съм имал възможност ...засега .
    Ако тошибите правят същото при по-дълъг интервал съответно ще е по-добре.
    Прави ми впечатление напоследък , че МЕ и тошиба правят климатици с ниски КОП-ове ( поне не в най-високите класове) , докато при дайкин не е съвсем така.
    Всъщност питането си мога да конкретизирам така: дали в момента има по-добър модел на друга марка от FTXS ( коп- 4,7 ) в същия ценови клас?

  11. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #9

    Отговор: Модел климатик без "дефрости" по време под 0 градуса ?

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    По принцип всички климатици размразяват по време. Няма климатик, който да не дефроства по време, просто при по-читавите има повече допълнителни условия, които трабва да се изпълнят преди да се включи таймера.

    На база от мненията на потребителите във форума, горе-долу можем да ги систематизираме така:

    I.Марки, които не размразяват често:
    - Тошиба
    - Шарп
    - Самсунг
    - и може би Мицубиши Хеви

    II.Марки, при които има доста чести дефрости:
    - Дайкин
    - Хитачи
    - и Панасоник при определени условия(под -5)

    Честотата на дефростите зависи предимно от конкретния модел. Но ако не ти харесват честите дефрости, насочи се към първата група.

    Високия клас на Toshiba и MHI, гарантирано не размразяват по време.
    rosswen одобрява това.

  12. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #10

    Отговор: Модел климатик без "дефрости" по време под 0 градуса ?

    Дзен: Един ученик казал на гуруто си, че иска климатик без дефрости.
    “Бунак!” – рекъл учителят, – “А не щеш ли дефрости без климатик?”
    blue1, ivan74 и rosswen харесват това.

  13. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #11

    Отговор: Модел климатик без "дефрости" по време под 0 градуса ?

    Цитат Първоначално публикувано от dimon Виж публикацията
    Всъщност питането си мога да конкретизирам така: дали в момента има по-добър модел на друга марка от FTXS ( коп- 4,7 ) в същия ценови клас?
    Да, всички, или поне 90% от моделите.

  14.  
     
  15. Junior Member Аватара на untrue
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    33
    #12

    Отговор: Модел климатик без "дефрости" по време под 0 градуса ?

    Дори и ниския клас на MHI не прави дефрост по време при суха питка. Контролен дефрост следва след всеки 10 on - off цикъла траещ 3 - 5 мин (наблюденията са до - 10/15). Надолу вероятно пуска таймера.
    rosswen одобрява това.

  16. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,763
    #13

    Отговор: Модел климатик без "дефрости" по време под 0 градуса ?

    Усещам, как темата ще се превърне в поредния "бълвоч" с който е залят форума в последно време. Нищо лично към никой от пишещите, но се дискутират неща които са напълно безсмислени.
    spas.slavchev, mirandi и Slusatel харесват това.

  17. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #14

    Отговор: Модел климатик без "дефрости" по време под 0 градуса ?

    Цитат Първоначално публикувано от dimon Виж публикацията
    Да започна с горчичвия си опит с дайкин FTX ,- при него под нулата дефростите са на 28 мин. като по часовник (без нужда). След 3 месеца го замених с FTXS, който е доста по-добре ,- ненужния дефрост е поне на 240 мин интервал под нулата , което не е чак толкова зле. По-старите панасоници , които имам издържат до около -8 градуса без излишни размразявания, но след това стават като конвенционалки = 40 мин. Явно са сметнати да са ефективни до -5... -8 градуса. Мой познат скоро се сдоби с 2 бр. МЕ FH...VE , 12ka и 9ка. При него под нулата "часовникът" е на 40 мин, дори без да е заскрежена питата.
    Чета във форума, че и новите панасоници PKE , QKE "издържали " само до -8 без "контролни" дефрости, а реално се предлагат до -15.
    Всяко едно излишно размразяване води до дискомфорт , загуба на излишна енергия , както и до ненужна амортизация на 4 пътния вентил и компресора.
    Щом твоя Daikin FTXS под нулата прави дефрост само веднъж на 4 часа, това е нормално, даже много добре. Можем да го добавим в първа група при рядко размразяващите. За какво да го сменяш с друг? Ти нямаш никакви проблеми.
    Проблем е когато инверторите подкарат дефростите на 40-50 минути. Тогава вече и комфорт и ефективност отиват на кино, и наистина почват да работят като конвенционалки.
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 17-01-16 в 16:27.

  18. Junior Member Аватара на Claire
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    75
    #15

    Отговор: Модел климатик без "дефрости" по време под 0 градуса ?

    dimon, разчитай на личния си опит. Във форума действително има хора, които разбират, но често се опитват всячески да осребрят знанията си.
    Kasap одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем с LCD телевизор Sharp AQUOS модел "LC-32D44E-BK"
    От gogorog във форум Sharp телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 29-06-15, 16:40
  2. Отговори: 4
    Последно: 15-01-12, 23:07
  3. "Ensto" , "Adax" vs. Инверторен климатик !!!
    От udoto във форум Електрическо отопление
    Отговори: 14
    Последно: 08-12-11, 22:30
  4. Отговори: 13
    Последно: 07-06-06, 10:04
  5. "Син екран" по време на инсталация на WinXP
    От IvO™ във форум Общ - хардуер
    Отговори: 20
    Последно: 30-05-06, 18:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе