Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 24

Колеги помогнете ми с покупката на климатик :)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member Аватара на nemezis
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    10
    #1

    Колеги помогнете ми с покупката на климатик :)

    Здравейте приятели, ще ми предстои избор на климатик и ще се осланям на вашите компетентни мнения. Четох доста от коментарите плюсове и минуси, но все пак нека и аз да си попитам както си му е редно. Искам само да кажа, че преди 3 години си купих един Дайкин и останах много доволен, топлеше хол с дължина 10 метра на 3,50, стените + кухня до него без врата, а огромен свод ... кухнята е около 9 кв. Стените са ми с гипсокартон + 5 см. вата, а отвън 4 см. изолация, тавана е на принципа на стените. Климатика е стенен. Та въпроса ми е тъй като се преместих в друга къща и съм останал доволен от марката да ми кажете какво да си взема от типа на подовите климатици и най вече този ще ми свърши ли работа Подов климатик Daikin FVXS35F/RXS35L PROFESSIONAL за хол 23 кв. + кухня 12-13 кв. Имам вътрешна изолация от 3 см. фибран + отлична дограма, окачен таван, но без вата. Четох доста и много ми харесаха мненията и отзивите за подовите климатици, а и съм бил свидетел на такъв ... просто беше уникално и мноооого топло съчетано с тишина.
    Приемам и оферти за друг вид климатична система, но държа горе долу да е подов. В диапазон от около 2000 - 2800 лв.
    Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #2

    Отговор: Колеги помогнете ми с покупката на климатик :)

    За кой град става въпрос? Защото тази цена ми се струва неоправдано висока, в Русе е 1850 същия климатик. Освен това с тази 12ка не я виждам как ще отоплява 35 кв помещение. Ориентирай се към нордик модела, колегата Емил е отворил тема за него.

    На цена от 2200 се намира Фуджитсу Нокрия 14ка или LTC 12ка. За подов от същата марка - AOYG12LVCN/AGYG12LVCB

  4. Junior Member Аватара на nemezis
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    10
    #3

    Отговор: Колеги помогнете ми с покупката на климатик :)

    Благодаря за бързият отговор, цената знам, че е висока, но беше просто за информация. А за този модел какво е мнението ви, не е подов, но искам да е топло. Daikin FTXS 50 K/RXS 50 L Professional

    Благодаря отново .

  5. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #4

    Отговор: Колеги помогнете ми с покупката на климатик :)

    Проблема при Дайкин е именно високата цена, като насреща не получаваш нещо кой знае какво. Нокрията е с 500лв по евтина от посочения от теб модел, а показателите и са доста по добри. Нордик версиите на подовите Дайкини не размразяват по часовник!
    Ако ти е добре изолирано жилището, може би с южно изложение. Този ще ти свърши работа Инверторен климатик Daikin FTXLS25K/RXLS25M 2015 + WiFi

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    13
    #5

    Отговор: Колеги помогнете ми с покупката на климатик :)

    Климатици те Дайкин напоследък много се излагат ... особено новият модел е зле . Да, климатици пловдив нокрията е наистина що годе добър модел.
    Този пост е редактиран от StoilS; 08-02-16 в 12:26.

  7. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #6

    Отговор: Колеги помогнете ми с покупката на климатик :)

    Цитат Първоначално публикувано от StoilS Виж публикацията
    Да, Нокрията е наистина що годе добър модел.
    Колега, може пък на вас да са ви големи претенциите...

  8.  
     
  9. Junior Member Аватара на nemezis
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    10
    #7

    Отговор: Колеги помогнете ми с покупката на климатик :)

    Но този го дават препоръчително за 17 кв. Според мен няма да може да се справи. На мен ми трябва поне за още толкова

    - - - - - - - - - -

    Колегата emil vasilev беше писал, че е с 2-а такива и е бил много доволен, като цяло от там ми тръгна интереса Става дума за подовите.

  10. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #8

    Отговор: Колеги помогнете ми с покупката на климатик :)

    Като го гледам, си е направо хубава 12ка. 4.7кв номинал

    пп Някой хора ползват 9ки за 27/28кв и не стоят на студено, вярвай ми.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #9

    Отговор: Колеги помогнете ми с покупката на климатик :)

    Цитат Първоначално публикувано от nemezis Виж публикацията
    Здравейте приятели, ще ми предстои избор на климатик и ще се осланям на вашите компетентни мнения. Четох доста от коментарите плюсове и минуси, но все пак нека и аз да си попитам както си му е редно. Искам само да кажа, че преди 3 години си купих един Дайкин и останах много доволен, топлеше хол с дължина 10 метра на 3,50, стените + кухня до него без врата, а огромен свод ... кухнята е около 9 кв. Стените са ми с гипсокартон + 5 см. вата, а отвън 4 см. изолация, тавана е на принципа на стените. Климатика е стенен. Та въпроса ми е тъй като се преместих в друга къща и съм останал доволен от марката да ми кажете какво да си взема от типа на подовите климатици и най вече този ще ми свърши ли работа Подов климатик Daikin FVXS35F/RXS35L PROFESSIONAL за хол 23 кв. + кухня 12-13 кв. Имам вътрешна изолация от 3 см. фибран + отлична дограма, окачен таван, но без вата. Четох доста и много ми харесаха мненията и отзивите за подовите климатици, а и съм бил свидетел на такъв ... просто беше уникално и мноооого топло съчетано с тишина.
    Приемам и оферти за друг вид климатична система, но държа горе долу да е подов. В диапазон от около 2000 - 2800 лв.
    Благодаря предварително!
    Твърде голямо е помещението за Daikin FVXS35F/RXS35L PROFESSIONAL. Всички подови климатици са хубави. Виж сега как стоят нещата.
    Hitachi RAF-50RPA струва около 2500 лв. В диапазона 2700-3200 лв. се намират MHI SRF50ZMX-S, Fujitsu AGYG14LVCA,Daikin FVXS50F/RXS50L,Toshiba RAS-B18UFV-E(подредил съм ги по мои предпочитания ,имам лични наблюдения).В тоя диапазон е и Fujitsu AGYG14LVCВ .Рядко се намира ,но Nordic е най-добре. Hitachi RAF-50RXB,ME MFZ-KJ50VE/MUFZ-KJ50VE, Panasonic E18-PFE и Daikin FVXG50K/RXG50L са доста по-скъпи. За подовите модели на Samsung,LG и Gree нямам никакви впечатления, но тия марки си имат промотъри във форума,нека те да кажат. Подовия климатик е друго нещо. Зимата почти свършва ,ако може, изчакай 3-4 месеца да събереш идеи,пари и впечатления.

  12. Junior Member Аватара на nemezis
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    10
    #10

    Отговор: Колеги помогнете ми с покупката на климатик :)

    Цитат Първоначално публикувано от KI_YOOU Виж публикацията
    Като го гледам, си е направо хубава 12ка. 4.7кв номинал

    пп Някой хора ползват 9ки за 27/28кв и не стоят на студено, вярвай ми.
    Инверторен климатик Daikin FTXM42K/RXM42L 2015 + WiFi Този няма ли да е по добър?

  13. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #11

    Отговор: Колеги помогнете ми с покупката на климатик :)

    За подовите самсунг мога да кажа, че един клиент взе няколко подови дайкина, защото вече имаше такива и един подов самсунг, за да пробва. От тогава насам си е взел около 15 подови самсунга.

  14.  
     
  15. Junior Member Аватара на nemezis
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    10
    #12

    Отговор: Колеги помогнете ми с покупката на климатик :)

    Ако не е тайна може ли да ми дадеш линк към модела, благодаря на самсунга

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #13

    Отговор: Колеги помогнете ми с покупката на климатик :)

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    За подовите самсунг мога да кажа, че един клиент взе няколко подови дайкина, защото вече имаше такива и един подов самсунг, за да пробва. От тогава насам си е взел около 15 подови самсунга.
    Ако не е тайна какво прави този твой клиент с толкова много подови климатици?

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от nemezis Виж публикацията
    Инверторен климатик Daikin FTXM42K/RXM42L 2015 + WiFi Този няма ли да е по добър?
    Моделът FTXM-K е с фреон R32 и има съвсем леко предимство спрямо FTXS-K.

  17. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #14

    Отговор: Колеги помогнете ми с покупката на климатик :)

    Този подовия Самсунг го гледах из Технотата за по 1400/500 лв. Яка сделка е. Има йонизатор, на коп обаче е трагичен. За дефроста АС ще ти каже как е, ако е като на новите, значи е супер.
    https://www.technomarket.bg/invertor...35eav-09045144
    1600 за 12ка.

  18. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #15

    Отговор: Колеги помогнете ми с покупката на климатик :)

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Ако не е тайна какво прави този твой клиент с толкова много подови климатици?
    Ами там където беше пробата беше в хола на апартамента му. После сложихме 6 в къщата му. Следващата година 4 в друг апартамент - май на накое от децата му беше. После още 4 или 5 бяха в друга къща в село Красен до Добрич.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от KI_YOOU Виж публикацията
    Този подовия Самсунг го гледах из Технотата за по 1400/500 лв. Яка сделка е. Има йонизатор, на коп обаче е трагичен. За дефроста АС ще ти каже как е, ако е като на новите, значи е супер.
    https://www.technomarket.bg/invertor...35eav-09045144
    1600 за 12ка.
    Да, това е стария модел, от 2009-та година мисля, че беше. И такива имаме много монтирани, много добри машинки са. Топлят безотказно. В интерес на истината и аз винаги съм се чудел защо им е чак толкова нисък копа, а никой клиент не се е оплакал от високи сметки или нещо от сорта... Иначе други референции имат Климамаркет с такива конзоли. Сложили са няколко стотин из Варна, ама повечето като мултисплитове. Ето този комплекс на Планекс например, то и всички след него де:

    Обект VIVA4 – Samsung FJM
    Този пост е редактиран от AC_From_Hell; 04-02-16 в 21:00.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Колеги ПОМОГНЕТЕ ми в ИЗБОРА на LED TV !!!
    От Geronimo1982 във форум Телевизори
    Отговори: 13
    Последно: 24-12-13, 19:57
  2. Заслужава ли си покупката на марков климатик от ниският им ценови клас?
    От bgr79 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 15
    Последно: 07-01-13, 13:24
  3. IBM-ThinkPad 60 - Заслужава ли си покупката на старо ?
    От vdsvicky във форум Мобилни устройства
    Отговори: 9
    Последно: 08-04-12, 10:21
  4. Отговори: 16
    Последно: 30-08-11, 15:49
  5. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 14:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе