Резултати от 1 до 12 от общо 12

Дайкин Уруру Сарара -чупки на тръбите при монтаж

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Мнения
    59
    #1

    Дайкин Уруру Сарара -чупки на тръбите при монтаж

    Здравейте. Трябва да климатизираме офисно помещение и се спряхме на 28-ца Уруру Сарара. Площта е 20 кв.м с вътрешни изолации по стени и тавана.Практически се явява вътрешно помещение с малки топлинни загуби.Поради специфична фасада и липса на близко място за монтаж на външното тяло се налага то се се монтира на разстояние около 8,5м спрямо вътрешното.В допълнение ще се наложи да се направят 3 чупки на целия пакет тръби. Дали при такова изпълнение климатика ще работи нармално по отношение на функцията вкарване на пресен въздух в помещението?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #2

    Отговор: Дайкин Уруру Сарара -чупки на тръбите при монтаж

    Китовият маркуч за пресен въздух е 8 метра дълъг, дано колегите, които ще монтират, да имат резервни. Иначе дължината се настройва от дистанционното.

    Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Мнения
    59
    #3

    Отговор: Дайкин Уруру Сарара -чупки на тръбите при монтаж

    Цитат Първоначално публикувано от ivan74 Виж публикацията
    Китовият маркуч за пресен въздух е 8 метра дълъг, дано колегите, които ще монтират, да имат резервни. Иначе дължината се настройва от дистанционното.

    Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
    Благодаря. Но машината е втора употреба и вероятно ще трябва да се слага съвсем нов и различен от оригиала маркуч, предполагам. За мен беше важно да знам дали евенуалните 3 чупки ще променят работата на тази система за вкарване на пресен въздух.

  5. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #4

    Отговор: Дайкин Уруру Сарара -чупки на тръбите при монтаж

    Тази система е най-безсмислената екстра(според мен),шумна е и резултата е доста спорен.На моят ТОШО я пусках 1-2 пъти и дотам(при мен е за изкарване на мръсния).
    Този пост е редактиран от avenger; 17-05-16 в 18:25.

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Мнения
    59
    #5

    Отговор: Дайкин Уруру Сарара -чупки на тръбите при монтаж

    Относно шума си прав, но въпроса е дали вкарва пресен въздух релно като усещане. Защото на мен ми трябва точно това поради факта,че помещението е вътрешно и няма прозорец. Ако тази функция не е ефективна нека някой собственик да пише дали си струва да се купува Уруру Сарара.

  7. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,219
    #6

    Отговор: Дайкин Уруру Сарара -чупки на тръбите при монтаж

    Според мен проветрението работи добре. В хол с кухня съм и се готви доста. Половин час да работи тази функция и няма миризми на готвено. Не е толкова шумна на Дайкина аспирацията, дори на по-силната степен. За спане може да е малко шумна, но за офис не би трябвало да я забелязвате. Вероятно аспирацията ще е непрекъснато включена във вашия случай тъй като нямате прозорци. За монтажа специалистите да кажат.

  8.  
     
  9. Junior Member Аватара на Ивайло Колев
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    67
    #7

    Отговор: Дайкин Уруру Сарара -чупки на тръбите при монтаж

    Шумно според всеки човек е различно шума мога да го оприлича като вряща вода някак си ми набодобява Аз лично не намирам смисъл от тази функция.Мисля че от Daikin са я сложили просто така да я има така и така увлажнява. Колегата е прав че миризмите изчезват доста бързо дори и след като е пържено или скара но аз винаги съм смятъл че е от сриймър модула.

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

  10. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Мнения
    59
    #8

    Отговор: Дайкин Уруру Сарара -чупки на тръбите при монтаж

    Има смисъл от въпросната функция и мога да кажа, че ефекта се усеща. Относно стриймър модула не намирам особена разлика при активиране.А по отношение на шума при аспирацията лично за мен нещата са в приемливи граници и не е дразнещ шума.

  11. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,219
    #9

    Отговор: Дайкин Уруру Сарара -чупки на тръбите при монтаж

    Браво, вие сте го монтирали. С колко чупки стана монтажа? Проветрява ли достатъчно?

  12. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Мнения
    59
    #10

    Отговор: Дайкин Уруру Сарара -чупки на тръбите при монтаж

    Монтирахме го с 4 чупки, първата се получи до самото външно тяло /тази не я бяхме предвидили да се получи в този вид/. Като цяло мога да отбележа,че машината работи добре в режим охлаждане. Турбината на вътрешното тяло е малко по-шумна от това, което очаквах за такъв клас климатици. Вкарването на свеж въздух е на задоволително ниво- тук също очаквах малко по-силен ефект. Може би ,че сравнявам въпросната машина с нов Уруру Сарара на фреон R32.

  13. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #11

    Отговор: Дайкин Уруру Сарара -чупки на тръбите при монтаж

    Официално тръбния път колко метра излезе?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Мнения
    59
    #12

    Отговор: Дайкин Уруру Сарара -чупки на тръбите при монтаж

    Цитат Първоначално публикувано от KI_YOOU Виж публикацията
    Официално тръбния път колко метра излезе?
    Финалната дължина на тръбния път стана 8,7м с 4 чупки.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. За и против заваряването на тръбите при монтаж
    От coldblood във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 40
    Последно: 24-05-12, 19:06
  2. дайкин уруру сарара
    От vili74 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 7
    Последно: 16-02-12, 01:26
  3. Много чупки на медните тръби - проблем ли е?
    От иванвас във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 12
    Последно: 05-11-10, 00:04
  4. Уруру сарара? -Не Toshiba NDRX !!!
    От wizard2000bg във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 8
    Последно: 11-10-10, 01:49
  5. Подов Дайкин 25-ца и начина му на монтаж
    От avdjiev във форум Климатици Daikin
    Отговори: 7
    Последно: 18-08-10, 08:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе