Страница 6 от 8 ПърваПърва ... 45678 ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 111

Daikin FTXM35M Professional R-32

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    821
    #76

    Отговор: Daikin FTXM35M Professional R-32

    Още малко инфо за машината.При тези температури -13(на моя термометър -14гр.) климатика топли и то добре(за моя изненада) .Темпеатурата в стаята не падна под 23гр.при зададени 23гр.Сега при температури над 0гр.дефрост не съм засичал.Това ме навежда на мисълта че така му е написан софта,под 0,-1гр.дефрост на 20мин.Ако наистина се окаже така(а не някакъв бъг) то си мисля че това е голяма крачка назад.Машината има леки вибраций на външното (не мисля че е много нормално) но е много тихо.Незнам дали не е от пренатегнати тампони,или така си работи-не му бях обърнал внимание преди това.Над 0+2гр. консумацията слиза до 220-40W при зададени 21гр.,но като цяло ми се струва че не е много икономичен(при сравнение с Дайсейкая-може би е неуместно).Според мен ако не са дефростите на 20мин.(и то винаги при абсолютно чиста пита) и цената е с поне 300лв надолу климатика няма да е никак зле на общия фон.При повече инфо ще пиша.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,034
    #77

    Re: Daikin FTXM35M Professional R-32

    Хаха дефрост на 20 Мин. Под 0 градуса и да ми я подаряват няма да го ползвам за отопление, а цената хич не е малка има толкова много по добри машини.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    45
    #78

    Отговор: Re: Daikin FTXM35M Professional R-32

    Тамън се бях навил, да му се не знае.
    Ето едно интересно четиво на тема дефрост (английски) - пича се оплаква от чест дефрост ( на всеки 45 минути) и общо взето си пише собствен дефрост цикъл, който следи специфични критерии.

    https://harizanov.com/2012/02/defrost/

    Пича е българин и е съвсем възможно да чете този форум

  5. Junior Member Аватара на Ивайло Колев
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    67
    #79

    Отговор: Daikin FTXM35M Professional R-32

    Ами поръчах си FTXM макар на негативните мнения за дефроста. Очаквам тия дни монтаж че да видим. Немога да повярвам това че на 20 Мин прави дефрост , няма как !

    Daikin FTXZ50N/RXZ50N

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    119
    #80

    Отговор: Daikin FTXM35M Professional R-32

    Немога да повярвам, че климатик за 2000 лева има толкова смотан алгоритъм за дефрост.
    Подяволите мойте 2 грий чейндж струват по малко от този климатик и алгоритъма им за дефрост е къде къде по-добър.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #81

    Daikin FTXM35M Professional R-32

    То на твоите Gree-та, май е по-добър от на доста именити марки. [emoji4] Казвам го без грам ирония. На мен ми е чудно, въпреки толкова много оплаквания, относно дефростите при Дайкин (не визирам всичките им модели). Много хора, явно невярвайки на оплакващите се, скачат с главата напред и после недоволни.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #82

    Отговор: Daikin FTXM35M Professional R-32

    Не е хубаво за
    модели и марки,които не се познават да се пише,защото някои хора стават артисти от Болшой театър!

    Засичам на моменти някои субекти.
    И накрая ще направя тема за тях!
    Идеални машини няма,но....

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Ивайло Колев Виж публикацията
    Ами поръчах си FTXM макар на негативните мнения за дефроста. Очаквам тия дни монтаж че да видим. Немога да повярвам това че на 20 Мин прави дефрост , няма как !

    Daikin FTXZ50N/RXZ50N
    Амии..със здраве да си го ползваш и да почерпиш по една виртуална бира!
    Този пост е редактиран от Viking72; 07-03-18 в 00:42.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #83

    Daikin FTXM35M Professional R-32

    Честно казано, до сега не съм виждал дефрост на 20мин. Малко ме съмнява. Виж 40-45мин работа на компресора при по-малките машини и 30-35 при по-големите съм засичал в доста сервизни. Има ли го някъде алгоритъма на дефрост, защото аз не съм попадал на него?

    П.п. Извинявам се, преди малко гледах дефрост алгоритъм на Fuji LMC. Там може да се стигне до дефрост на 25мин., при определени условия. Значи е възможно и при тези Дайкини да има нещо подобно.
    Този пост е редактиран от rosswen; 07-03-18 в 13:48.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Живее в
    Русе
    Мнения
    35
    #84

    Отговор: Daikin FTXM35M Professional R-32

    Цитат Първоначално публикувано от Ивайло Колев Виж публикацията
    Ами поръчах си FTXM макар на негативните мнения за дефроста. Очаквам тия дни монтаж че да видим. Немога да повярвам това че на 20 Мин прави дефрост , няма как !

    Daikin FTXZ50N/RXZ50N
    То има и значение в коя част на страната при какви условия ще се ползва, но щом са го казали няколко човека, явно понякога наистина зацикля с дефростите...
    Най-добре се обади предварително и искай ако може при монтажа да ти сложат нагревател на ваната, за да не се трупа лед на дъното, щото с тия малки отвори за оттичане на водата от дефроста Daikin е нарицателна марка, самият аз съм виждал поне 3 замръзнали и ТРАКАЩИ, а и мн други хора го отбелязват...
    Този пост е редактиран от MistaMasta; 07-03-18 в 02:46.

  12. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    821
    #85

    Отговор: Daikin FTXM35M Professional R-32

    Ако мислите че си измислям - ок.До сега всичките ми постове са били с цел да информирам работата на машините при мен,за да съм полезен на потребителите.При мен няма скрито покрито.Не казвам че всички машини от модела се държат така.На 99% при мен има проблем.Неприятно е ,но всичко се оправя-човек да не е.Живи и здрави.

  13. Junior Member Аватара на Ивайло Колев
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    67
    #86

    Отговор: Daikin FTXM35M Professional R-32

    Вече го ползвам два дена и на първо четене съм доволен от покупката. В сравнение с сарарата си е направо детска играчка. Добре топли и охлажда но сега в това време е нормално всичко да може. Тих е доста и вътрешното и външното тяло, когато развърта външното тяло от спряно положение към палър режима има едно леко причукване все едно вентилатора опиа някъде едно цък цък цъл цък за една секунда между бавните обороти на перката и високите. Определям го с това пералня като преминава към центруфуга и как вътре барабана прилопва докато наеме. Явно няма да го усетя тая зима как топли ще почакаме до следващата като цяло съм доволен от модела ! Харесва ми !

    Daikin FTXZ50N/RXZ50N

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #87

    Отговор: Daikin FTXM35M Professional R-32

    Това коляно, за зимния конденз, ще трябва да измислиш нещо и да го махнеш, иначе го очаква замръзване. Продават се кондензни ванички, с нагреватели и т.н. А ако не пречи на теб и останалите, най-добре го остави да се изтича свободно.

  16. Junior Member Аватара на Ивайло Колев
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    67
    #88

    Отговор: Daikin FTXM35M Professional R-32

    Да , ще си сложа ваничка, просто фирмата от която го закупих и го монтират ми искат 70 лева за ваничка само, а аз си поръчах за стария от интернет за около 20-25 и със тоя ще направя така. За нагревател ще вида първата зима как ще е дали ще има нужда.

    Daikin FTXZ50N/RXZ50N

  17. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    821
    #89

    Отговор: Daikin FTXM35M Professional R-32

    Обърни внимание дали ти вибрира външното .

  18. Junior Member Аватара на Ивайло Колев
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    67
    #90

    Отговор: Daikin FTXM35M Professional R-32

    Гледал съм всичко, притегнах тампоните притегнах стойките (като че ли намаля малко след това) подлагах гумички между стойката и стената. Натисках бутах и пак си се чува. Не е нещо фрапиращо за една секунда се чува само докато тръгне самото тяло после няма ядове, нито вибрира нито нищо даже си е много безшумно, по безшумно е даже от FTXZ-а в другата стая. Единственото което не съм гледал е дали нивилацията е правилна. Та уж слагаха нивел монтажниците И след като ги гледам седя и се чудя дали аз да не взема да си купя една помпа едни манометри(кранове) и това за фаските на тръбите и да спра нацяло да се занимавам с монтажници.... Никой не пази така както сам си пазиш.... Бързат други обекти тос им звънне другия им звънне разсеяни .... Аз ако тръгна да си го слагам ще го слагам 5 дена ама ще си го сложа както си ми е кеф... Та аз преди да избера тоя климатик изчетох ръководствата за монтаж на външно/вътрешно тяло ръководството за експлоатация .... Аз знам повече от тях относно тоя климатик те по навик слагат все едно всичките еднакви... Разбирам ги че не съм само аз ама малко от малко... Не ме разбирайте погрешно като цяло момчетата си свършиха работата ! Това е че не пазят дарите неща... Не му пука че ще стане всичко прахуляк не му дреме къде реже кабели къде маца силикони акрили... Гледат си само тяхната работа

    Иначе климатика си е бомба Радва ме много колко е тих Е не е като сарарата ама си е супер !

    Daikin FTXZ50N/RXZ50N

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 8 ПърваПърва ... 45678 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мнение за Daikin ftxs 42k/ rxs42k professional 2013
    От tzetzo76 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 12
    Последно: 22-10-13, 13:43
  2. Daikin ftxs25j/rxl25g nordic professional мнения
    От gogo.s във форум Климатици Daikin
    Отговори: 3
    Последно: 23-02-13, 17:55
  3. Мнения за Daikin FTXS35J / RXS35J Professional
    От mbialkov във форум Климатици Daikin
    Отговори: 46
    Последно: 01-02-12, 12:29
  4. Отговори: 16
    Последно: 20-07-11, 00:05
  5. Win Xp Professional
    От CCCP_FAN във форум Windows
    Отговори: 3
    Последно: 21-09-04, 00:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе