Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 47

Мнения за Daikin FTXS35J / RXS35J Professional

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    36
    #1

    Мнения за Daikin FTXS35J / RXS35J Professional

    Здравейте,

    Възнамерявам да се обзаведа с Daikin FTXS35J / RXS35J Professional. Ще отоплявам холно помещение с размер 5x5м. Към него има и помещение, което е предназначено за спалня, но не се ползва за такава в момента. Питането е дали този климатик ще е достатъчен за холното помещение поне? Изолиран и одограмен съм Ако Дайкинът не върши работа, кое ще е най-подходящо? В момента Дайкинът с монтажа струва 1,850 лв.


  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #2

    Re:Мнения за Daikin FTXS35J / RXS35J Professional

    ... Все си мисля, че имам дежавю?

    https://forum.setcombg.com/index.php/topic,54371.0.html

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    36
    #3

    Re:Мнения за Daikin FTXS35J / RXS35J Professional

    Не, не си се подвел. Това е за горния ми апартамент този път. Някъде видях, че има мнения, че дайкина няма да се справя и за това пускам още една тема. тоя път в правилния форум

  5. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #4

    Re:Мнения за Daikin FTXS35J / RXS35J Professional

    Нищо подобно - Дайкина даже е прекалено мощен за този хол и другото помещение ще му дойде супер...обаче трябва да се монтира така,че да има циркулация и за спалнята.Няма да сбъркаш ,взимай го без притеснения,намери си свестна фирма да го монтира.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #5

    Re:Мнения за Daikin FTXS35J / RXS35J Professional

    Прекалено мощен е за 25 м2?

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #6

    Re:Мнения за Daikin FTXS35J / RXS35J Professional

    Taман е !

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #7

    Re:Мнения за Daikin FTXS35J / RXS35J Professional

    mbialkov в този форум има много неаргументирани мнения само с едно голословно "Ще се справи", "Няма да се справи", "прекалено мощен е" и други подобни.

    Дали ще се справи или не зависи от поне няколко основни фактора:


    -населено място в което живееш, респективно оттам и зимните най-ниски температури;

    - желана за подържане температура в отопляваното помещение;

    -размер на помещението и изолация

    -изложение

    -квадратура на прозорците

    и още други повече от които описани в една друга тема от форума.

    Препоръчвам ти да не се доверяваш на хора чиято мисъл започва и свършва с едно единствено изречение не по -дълго от два реда, без да са ти задали един въпрос относно отопляваното помещение и другите фактори имащи значение за отоплението с климатик.
    Например вчера имаше един потребител, който поиска да отоплява ~24 кв.м., на въпроса колко желае да е поддържаната температура след много философии и пенявене отговори 27-30 градуса... Климатиците са изчислени за 20 градуса, а в режим отопление утвърдените производители препоръчват до 24 градуса включително.В неговият случай ако бяха "заваляли" предложения за климатик и марка всичките щяха да са невярни, тък като никое нямаше да е предвидено за неговото индивидуално чувство за комфорт.Отделно, че е възможно да има хора с определени заболявания за които по-високата температура зимата ги предпазва от задълбочаване/влошаване на състоянието им.На мен например последния път когато ходих на лекар за да ми постави диагноза каква е причината всяка зима да се давя от кашлица, без да съм изстинал или заразен с болест на дихателните пътища лекарката след обстоен преглед и рентгенова снимка казва, че не открива нищо и има голяма верятност да имам алергия към студа .Такава щуротия не бях чувал до тогава, но все пак тя е лекаря, а аз не.Сега искам или не си стоя повече време на топло и не кашлям...А дали наистина имам алергия към студа или това е някаква измишльотина само един бог знае, но е факт че има и други подобни алергии-например от слънцето...

  10. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #8

    Re:Мнения за Daikin FTXS35J / RXS35J Professional

    Има и студова алергия и към слънцето, но те има други симптоми.Зимната ти кашлица е най-вероятно от "чистия" въздух.Като запушат коминчетата, добави и отработените газове на колите и стой та гледай.За липсата на достатъчно характеристики за помещението си съвсем прав.Трябва да се гадае в общи линии дали ще е достатъчен модела.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    36
    #9

    Re:Мнения за Daikin FTXS35J / RXS35J Professional

    Много благодаря за мненията. И аз мисля, че едно мнение тежи много повече, ако е обосновано, а не само с по една-две думи.

    А сега пак мо моя въпрос: По отношение на Дайкина ще топли ли при минус 10 градуса? Мисля да го държа на 23 градуса вкъщи. Говорим само за холното помещение от 25 квадрата? Ясно ми е че ако отворя и другата стая сигурно ще се озори доста при толкова ниски температури. (ако не съм прав, спокойно можете да ме оборите и зарадвате :П )

  12. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #10

    Re:Мнения за Daikin FTXS35J / RXS35J Professional

    Мисля, че си за друг климатик. На този при минус 10 му остава 2.55 кв мощност.Сложи по един дефрост на 90 минути в най-оптимистичният вариант и то още при -5 градуса и сам ще си отговориш.Виж до -3 може да се справи да поддържа 23 градуса, надолу в тази квадратура/кубатура трудно.Не че не топли-топли си, просто дефростите му са много тъпо измислени.Ако бяха забранили дефрост на време по-малко от 4 часа от последният такъв нямаше да има грешка.Дефростите му изяждат мощността-това му е проблема друг няма.

    По-скоро мицубиши или ако искаш гаранция за 23 градуса при -10 навън една 50-ка на хитачи.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    36
    #11

    Re:Мнения за Daikin FTXS35J / RXS35J Professional

    А според теб Нокриа 14 или Дайсейкай 6-ца за по 2,300 всеки (с монтаж) по-добри варианти ли ще са?
    Тоест ще могат ли да отоплят това помещение от близо 110 куб. метра или 36-37 кв. метра на температурата от по-горе при минус 10 да речем?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #12

    Re:Мнения за Daikin FTXS35J / RXS35J Professional

    Цитат Първоначално публикувано от mbialkov
    А според теб Нокриа 14 или Дайсейкай 6-ца за по 2,300 всеки (с монтаж) по-добри варианти ли ще са?
    Тоест ще могат ли да отоплят това помещение от близо 110 куб. метра или 36-37 кв. метра на температурата от по-горе при минус 10 да речем?
    Нокриа 14 в 38 м2 ще пее и при -15 -20 гр.

  16. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #13

    Re:Мнения за Daikin FTXS35J / RXS35J Professional

    mbialkov за мен,по добрия избор е Нокрията-просто е създадена,за по големи помещения,и конструктивно и по мощ.Тошибата се държи безупречно в малки и средни помещения,с изискване за по голям комфорт,с по нежното обдухване на турбината и,като има същевременно много добра стартова мощ,и нисък минимум за подържането на оптимална температура.

  17. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #14

    Re:Мнения за Daikin FTXS35J / RXS35J Professional

    За 35-37 квадрата Нокрия 14-ка, но ако са 2 помещения по -добре 2 климатика.За 25 квадрата тошиба дайсекай 6 -13-ка ако то се дават повече пари.Това бих избрал за себе си в твоята ситуация.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    36
    #15

    Re:Мнения за Daikin FTXS35J / RXS35J Professional

    Благодаря за мненията. Знам че за две помещения трябват два отделни климатика, но нямам тази финансова, а и физическа възможност - това значи на всяка външна стена да има по едно тяло, което става малко прекалено. Предполагам, че ще се спра на Нокрията - така или иначе тя ще е поставена точно срещу порталната врата към другото помещение до хола и при нужда ще вее директно в него и ще топли и двете ( макар, че сигурно ще има разлика в температурите). Ще я поръчвам от Булклима, защото са официални дистрибутори на Fuji i Fujitsu. Надявам се да е фирма с добри отзиви. Гледах, че Нокрията е за 2300 лева и монтажа, понеже е промоция, е безплатен.

    Благодаря ви за мненията. Justify, мерси много!!!


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin FTXS35J/RXS35L замерване
    От dindo във форум Климатици Daikin
    Отговори: 0
    Последно: 15-12-14, 08:18
  2. Мнение за Daikin ftxs 42k/ rxs42k professional 2013
    От tzetzo76 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 12
    Последно: 22-10-13, 12:43
  3. Daikin ftxs25j/rxl25g nordic professional мнения
    От gogo.s във форум Климатици Daikin
    Отговори: 3
    Последно: 23-02-13, 16:55
  4. Mitsubishi GE-35VA ,Daikin FTXS35J или Fujitsu 09LDC
    От Viper_83 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 9
    Последно: 16-07-12, 13:06
  5. Daikin FTX35JV или Daikin FTXS35J
    От nrjize във форум Климатици Daikin
    Отговори: 45
    Последно: 20-04-12, 22:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе