Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 23

Капацитет на външните тела на Daikin RXS35 и RXL35 - тълкуване на параметри

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    24
    #1

    Капацитет на външните тела на Daikin RXS35 и RXL35 - тълкуване на параметри

    Здравейте, имам питане относно данните за капацитета на отопление за външните тела RXS и RXL на Дайкин. Взимам за пример: Външна температура = -10'С и вътрешна = 20'С.

    За Нордик модела дават че консумира 0,78кW а отдава 2,15кW
    стандартния модел - консумира 0,58кW , а отдава 2,17кW ,

    това реални стойности ли са или са приравнени по някакъв начин? Тоест ако вън е -10'С а климатика е настроен на 20' няма да може да отдаде повече от 2,2кW и ще консумира около 0,8/0,6 кW.

    Питам защото не мога да ги съпоставя с тези на 12-ка фуджитсу , чийто стойностите са съответно 4,3кW /2,13 кW - това е твърде голяма ралика.







    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    24
    #2

    Отговор: Капацитет на външни те RXS35 и RXL35 - tylkuwane

    Какво стана, никой ли не знае как се разчитат таблиците ?

  4. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #3

    Отговор: Капацитет на външните тела на Daikin RXS35 и RXL35 - тълкуване на параметри

    Ами ако познаваш буквите и числата ще можеш да ги разчетеш.Таблиците са по номинал ,какво неясно има?
    Този пост е редактиран от Alexi; 01-03-17 в 22:03.

  5. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #4

    Отговор: Капацитет на външните тела на Daikin RXS35 и RXL35 - тълкуване на параметри

    Цитат Първоначално публикувано от tanyot Виж публикацията
    Какво стана, никой ли не знае как се разчитат таблиците ?
    По-скоро това трябва да са данните при номинална честота на компресора. Поне на мен на такива ми приличат. На първата картинка има един надпис поясняващ посочените данни, но ти си го отрязал.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    597
    #5

    Отговор: Капацитет на външните тела на Daikin RXS35 и RXL35 - тълкуване на параметри

    Таблиците са по номинал наистина , спор няма,но в легендите на тези таблици TC означава тотал капацитет( обща мощност) , това за мен означава пълна мощност , за друго значение не се сещам.Да ама в колонката на TC е даден .номинала и разхода по номинал. Общо взето техническите ръководства не са много технически издъражани , затова не знам дали може да им се вярва напълно.

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #6

    Отговор: Капацитет на външните тела на Daikin RXS35 и RXL35 - тълкуване на параметри

    Не може. Играх си при -17 градуса с една двукиловатова духалка за мярка и 4 различни климатизатора. Беше много интересно.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    416
    #7

    Отговор: Капацитет на външните тела на Daikin RXS35 и RXL35 - тълкуване на параметри

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Не може. Играх си при -17 градуса с една двукиловатова духалка за мярка и 4 различни климатизатора. Беше много интересно.
    Моля те сподели малко подробности от експеримента.

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #8

    Отговор: Капацитет на външните тела на Daikin RXS35 и RXL35 - тълкуване на параметри

    Не искам да споделям, защото не можах да премеря точно. Догодина ще съм по-прецизен. Най-общо казано, бях любопитен, дали двукиловатова духалка топли повече или по-малко при -17 навън от тези машини: Panasonic CS/CU-E09PKE; Mitsubishi SRK20ZM-S; Toshiba RAS-10PKVP-E и RAS-13G2AVP-E. И четирите машини отдаваха много повече топлина от духалката, доста качествена, тиха и с голям дебит. Нито времето, нито уредите ми позволяваха да меря точно пренасяната топлина, така че няма как да дам подробности.

  11. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    416
    #9

    Отговор: Капацитет на външните тела на Daikin RXS35 и RXL35 - тълкуване на параметри

    Много благодаря за споделеното впечатление.

    Ще бъде много интересно когато правиш отново експеримента да се следи и каква е консумацията на климатиците. Колкото и да им е паднал COPа при -17*С не вярвам да бъде чак 1, така че климатика пак според мен си остава по-ефективен.

    Така като разсъждавам слабото място на климатика би било ако не може да поддържа за дълго време тази мощност или евентуално ако прави чести и дълги дефрости.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    24
    #10

    Отговор: Капацитет на външните тела на Daikin RXS35 и RXL35 - тълкуване на параметри

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    Ами ако познаваш буквите и числата ще можеш да ги разчетеш.Таблиците са по номинал ,какво неясно има?
    . Номиналите са при +7/+20'С, затова са заградили в черно клетката - консумира 0,84кW , отдава 4 кW.

    Ще повторя моя въпрос: при -10'С отвън и +20'С вътре тялото по номинал ли работи ? Т.е ще консумира 580 W ще отдава 2170W ( за RXS35L3) , така ли ?

    Според мен , като го чета, излиза че това е максималната мощност която може да отдаде климатика в този режим ( -10/+20) .

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #11

    Отговор: Капацитет на външните тела на Daikin RXS35 и RXL35 - тълкуване на параметри

    Не ,това е номиналната мощност както ти написаха вече няколко човека .. а колко ще консумира зависи от топлозагубите ти .

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    180
    #12

    Отговор: Капацитет на външните тела на Daikin RXS35 и RXL35 - тълкуване на параметри

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    Не ,това е номиналната мощност...
    Интересно. Потребяемата мощност на номинал (PI) пада с падане на температурата.

  16. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #13

    Отговор: Капацитет на външните тела на Daikin RXS35 и RXL35 - тълкуване на параметри

    Много ясно, че пада.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    597
    #14

    Отговор: Капацитет на външните тела на Daikin RXS35 и RXL35 - тълкуване на параметри

    Колко по-малко работа извършва толкова по-малко ток харчи.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    24
    #15

    Отговор: Капацитет на външните тела на Daikin RXS35 и RXL35 - тълкуване на параметри

    Значи колкото е по-студено навън, толкова по-малко консумира компресора за да поддържа температурата в стаята ? Това според мен противоречи на законите на физиката. Би трябвало с падане на външната температура компресора да работи по-дълго време или на по-голяма мощност за да свърши същата работа.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Дайкин FTXS25G - шумове и вибрации от външните тела
    От Redasi във форум Климатици Daikin
    Отговори: 387
    Последно: 24-12-17, 13:05
  2. Сравнение на тавите на външните тела на климатици
    От deian във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 89
    Последно: 17-02-12, 17:16
  3. За външните тела на климатиците
    От dragozow във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 12
    Последно: 24-12-11, 23:48
  4. Наклон на външните тела ?
    От valerko във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 3
    Последно: 17-06-10, 15:57
  5. Отговори: 2
    Последно: 11-07-08, 01:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе