Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 30 от общо 30

Кофти проблем с FTXM35M

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    821
    #16

    Отговор: Кофти проблем с FTXM35M

    При мен платката беше дефектна и вместо префлашване я смениха.Надявам се "новата'' да не е като ''старата''.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Сух дефрост или си е побелял.
    Винаги абсолютно чиста ''пита''.

  2.  
     
  3. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    821
    #17

    Отговор: Кофти проблем с FTXM35M

    Малко инфо за модела ,въпреки че е рано все още за истинския тест.За сега работи доста по-добре -тихо и без външните вибрации, които имаше в началото.Температурата е 2гр.външна-според синоптика.Работата му е незабележима.Настроен на 22гр консумацията се върти 230-80W.До този момент с новата платка се представя добре.Времето ще покаже как е в по-студените дни.Тогава и инфото ще е по-подробно за тези,които се интересуват от модела.
    Този пост е редактиран от avenger; 17-11-18 в 16:10.

  4. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    821
    #18

    Отговор: Кофти проблем с FTXM35M

    Малко инфо и от мен само че за 25цата.Климатика работи без да се изключва в стая 13-14кв.на постоянно отворена врата.Настроен е на 21-22гр.и ауто фан.Интересно че при тези градуси винаги духа топло ,все едно е на 23-24гр.Стаята е североизточна.Днес сутринта беше -8 гр.и си духаше приятно топло ,настроен на 21гр.консумацията варираше от 270-320 гр.Дефрост по време не се наблюдава.Питата я чисти за около 10мин.Според мен за сега климатика се държи доста адекватно.Единствено външното е със някакви вибрации ,но иначе е безшумно.Вътрешното за мен работи доста тихо.При по-ниски температури ще го наблюдавам да видя как ще работи.За сега честно неочаквано добре се държи.При по-сурови условия ще видим.
    Този пост е редактиран от avenger; 06-01-19 в 21:38.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    63
    #19

    Отговор: Кофти проблем с FTXM35M

    И аз се притеснявах за тези чести дефрости, за които се пише из форума, но към момента машината работи добре.
    През последните 2-3 дни работя от къщи и имам възможност да го наблюдавам.
    При външни -3 до -6гр, удря по един контролен дефрост на около 5 часа, който преминава за около 8 минути.

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #20

    Отговор: Кофти проблем с FTXM35M

    А дефроста шумен ли е ( основно ме интересува има ли изпуфкване в началото или края ) .

  7. Junior Member Аватара на Ивайло Колев
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    67
    #21

    Отговор: Кофти проблем с FTXM35M

    Пуфка , то има ли такъв дето да не пуфка ?! Ама е доста тихо в сравнение с други климатици. При мен е в спалнята и нямам проблеми. Не се събуждам от пуфкане, ако това имаш напредвид.

    Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #22

    Отговор: Кофти проблем с FTXM35M

    Има естествено ..

  10. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    821
    #23

    Отговор: Кофти проблем с FTXM35M

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    А дефроста шумен ли е ( основно ме интересува има ли изпуфкване в началото или края ) .
    Намаля си плавно и спира.При дефроста се чува едо леко съскане.След това тръгва плавно и увеличава леко оборотите.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    63
    #24

    Отговор: Кофти проблем с FTXM35M

    Цитат Първоначално публикувано от acronym Виж публикацията
    И аз се притеснявах за тези чести дефрости, за които се пише из форума, но към момента машината работи добре.
    През последните 2-3 дни работя от къщи и имам възможност да го наблюдавам.
    При външни -3 до -6гр, удря по един контролен дефрост на около 5 часа, който преминава за около 8 минути.
    Язък ..., човек да не каже малко добри думи.
    Днес от 19:30 часа насам е зацилкил с дефрости през 45м с продължителност точно 5м. На вън е -3 и влажност 49%.
    До сега такова нещо нямаше, както писах бяха през 5 часа ...

    По празниците бяхме в един хотел, там имаше FXB35/RXB35C, това чудо е почти два пъти по-евтино и за два дена с настройка 25гр. бълва жега при -8 навън. Един дефрост не го хванах да направи. Външното тяло беше на терасата, на няколко пъти излизах да го гледам - суха и чиста пита.

  12. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #25

    Отговор: Кофти проблем с FTXM35M

    Дайкин за 2 хилядарки ли цикли на 45 минути?! Ужас. На тия дайкини някой знае ли им дефрост алгоритъма?
    А някой знае ли дали и уруруто цикли чести дефрости?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    63
    #26

    Отговор: Кофти проблем с FTXM35M

    Странна работа сега пък пропусна 45 минутния, тъкмо го чаках за да се провеся през призореца и да гледам дали се заскрежава. Откара час и половина без. Странен алгоритъм. И на мен ще ми е интересно ако може да се изнамери от някъде сервизното на този модел, да видим какви са ги “надробили”.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #27

    Отговор: Кофти проблем с FTXM35M

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Дайкин за 2 хилядарки ли цикли на 45 минути?! Ужас. На тия дайкини някой знае ли им дефрост алгоритъма?
    А някой знае ли дали и уруруто цикли чести дефрости?
    моето уруру до сега не съм го виждал да дефроства без да е заскрежено

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #28

    Отговор: Кофти проблем с FTXM35M

    Цитат Първоначално публикувано от acronym Виж публикацията
    ............

    По празниците бяхме в един хотел, там имаше FXB35/RXB35C, това чудо е почти два пъти по-евтино и за два дена с настройка 25гр. бълва жега при -8 навън. Един дефрост не го хванах да направи. Външното тяло беше на терасата, на няколко пъти излизах да го гледам - суха и чиста пита.
    При FTX и FTXB съм забелязал следната закономерност : при външна температура под нулата и зададена вътрешна до 23 градуса - дефрост по време = 28 минути, при същата външна , но при зададена вътрешна над 25 - дефрост няма , само при необходимост...

  17. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #29

    Отговор: Кофти проблем с FTXM35M

    само че 25 е доста висока температура за стоене зимата ,отделно разхода на ток ..

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #30

    Отговор: Кофти проблем с FTXM35M

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    само че 25 е доста висока температура за стоене зимата ,отделно разхода на ток ..
    Така е , просто споделям мои наблюдения относно тези два модела. В сервизните описания на моделите доста оскъдно е описан дефроста. Споменава се , че се следи външна температура и температурата на външния топлообменник и че при някакви условия, а именно: 6 мин работа на компресора и минимум 28 след предходен дефрост се случва следващия такъв. Няма точен алгоритъм и формула, която се дава за други марки климатици...

    Conditions for Starting Defrost :

    The starting conditions are determined with the outdoor temperature and the outdoor heat exchanger temperature.
    The system is in heating operation.
    The compressor operates for 6 minutes.
    More than A minutes of accumulated time have passed since the start of the operation, or ending the previous defrosting.

    Conditions for Canceling Defrost The judgment is made with the outdoor heat exchanger temperature. (B°C) - цитат от service manual ,

    за модели 25, 35 A = 28 min , B (°C) = 4-22
    Този пост е редактиран от dimon; 11-01-19 в 18:36.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Кофти проблем с USB
    От glowndark във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 15-09-09, 19:02
  2. Кофти проблем
    От Emo1988 във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 2
    Последно: 13-04-09, 21:09
  3. Кофти проблем с мрежа
    От ManiMani във форум Мрежи
    Отговори: 3
    Последно: 29-11-07, 15:10
  4. Много кофти проблем с SP1
    От Whiskey във форум Windows
    Отговори: 8
    Последно: 09-07-04, 10:23
  5. Кофти проблем с NTFS. Please HELP!!!
    От Cko във форум Общ - хардуер
    Отговори: 9
    Последно: 19-09-03, 16:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе