Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 49
Like Tree56Одобрявам

Външно тяло RX50 на вътрешно FVXS50

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #31

    Отговор: Външно тяло RX50 на вътрешно FVXS50

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Генади, в далечната 2013 климатизирах ниско таванско помещение с високостенна етерия, защото нямаше такива с подови вътрешни тела. Ако търговец ми беше предложил комбинация на моето външно с подово вътрешно, щях да приема. По същата логика е продадена гореспоменатата машина - с хубавото вътрешно тяло, но за по-малко пари. Не бих казал, че българинът е научен на това, което споменаваш. По-скоро има тъпи екземпляри, които не си знаят както задълженията, така и правата. Не знаят и как да пазаруват. Гошо съвсем не е от тях и в тези точно отношения е на доста по-високо ниво от теб. Сигурен съм, че ще се справи със ситуацията по правилния начин.
    Хайде да не се сравняваме кой на какво ниво е!Дано му решат проблема на Гошето.
    dodo_pv одобрява това.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #32

    Отговор: Външно тяло RX50 на вътрешно FVXS50

    Петко,да вземеш да смениш ганджата с марихуана и по-малко да пушиш.
    Я си погледни документите на климите и кажи има ли записани фабрични номера на телата или не?

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #33

    Отговор: Външно тяло RX50 на вътрешно FVXS50

    Отново с риск да се потретя или повече ... Клиента не е длъжен да знае всичко! Трябвало е изрично да му споменат за въпросната комбинация. В противен случай си е подвеждане на клиента. По каталози наистина я няма като вписана за продажба. Това че става и работи за сега не означава, че е ОК.

    350лв. за монтаж ако няма допълнителен тръбен път или нещо специфично с монтажа не е ли малко множко?

    Търсете си интереса и си искайте това което е правилно щом не е проблем сумата!! Тази фирма трябва да разбере, че така не се прави. Бих и извикал институциите да им треснат едно актче.
    bobivg, popov, rosswen и 2 други харесват това.

  5. Member Аватара на dzver
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    194
    #34

    Отговор: Външно тяло RX50 на вътрешно FVXS50

    Това си е заблуждаваща практика отвсякъде. Щом си останал с впечатление, че купуваш определено нещо, а то излиза съвсем друго, може да им го върнеш и да си искаш обратно парите, доброволно или с жалба. Обаче тука има монтажи, демонтажи, евентуално по-скъпо външно тяло и т.н. На каквото-такова, здраве да има :-) Но ако имаш възможност не ги оставяй така нещата. Може и да са склонни на преговори.
    То ако така всеки вземе да комбинира ... В службата например има една конвенционалка с вътрешно санг и външно самсунг :-)
    Този пост е редактиран от dzver; 27-06-18 в 17:36.
    stainway одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #35

    Отговор: Външно тяло RX50 на вътрешно FVXS50

    Какви преговори... щом е установил несъответствие, вместо да пуска теми защо не отиде да пусне рекламация?
    Продавачът има едномесечен срок, в който трябва или да приведе стоката в съответствие, или да я замени с нова. Ако не успее ще трябва да възстанови парите на купувача обратно... монтажи, демонтажи са за сметка на продавача.

    https://europa.eu/youreurope/busines...s/index_bg.htm


    Рекламацията е изявление до търговеца, че купената стока не съответства на договора за продажба и на основание гаранцията, с която е защитена (законова или търговска – изборът е наш! Обикновено черпим права от тази, която ни осигурява по-благоприятните условия), претендираме за:

    • Възстановяване на платената сума
    • Заменяне на стоката с друга
    • Отбив от цената
    • Безплатно извършване на ремонт

    Коя от четирите възможни претенции ще предявим е наш избор, но трябва да знаем следното:
    Претенцията за възстановяване на платената сума на практика е разваляне на договора за продажба и всяка от страните трябва да върне полученото. Но поради крайния си характер законът е дал право на продавача основателно да възрази на подобно искане, когато несъответствието е незначително, както и в случаите, когато може в едномесечен срок да замени стоката или да я ремонтира.
    Претенцията за разваляне на договора и възстановяване на платената сума обаче става безусловна и не може да бъде отблъсната от продавача, когато за четвърти път ни се налага гаранционно да ремонтираме вещта, както и когато несъответствието не е незначително, но продавачът не желае или не може в едномесечен срок да приведе стоката в съответствие с договора за продажба.

  7. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #36

    Отговор: Външно тяло RX50 на вътрешно FVXS50

    Джак,я се успокой и не чети по диагонал.
    Цената е 2900 с монтажа,която е подвела Гошо,че е на далавера.
    Измамата е налице,но не може да се докаже!!
    Я потърси най-евтината подова машина с rxs да видим колко е разликата в цената без /с/ монтаж.

    Машината е изправна,по-евтина отколкото с rxs, каква защита на потребителите и какви пет лева??
    Мислиш,че само Гошо е хванат за шаран по този начин? Не е!
    За тази практика ме светнаха още 2011,че пускат цена с 200-300лв надолу и номера става.
    Пиша за пловдивски тарикати!

    Три Дайкина съм купувал,на всички по два пъти съм проверявал моделите на телата преди да ги кача в колата!
    Този пост е редактиран от Viking72; 27-06-18 в 18:39.
    Genadi80 одобрява това.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #37

    Отговор: Външно тяло RX50 на вътрешно FVXS50

    Ако дадена стока е доста по-евтина от други търговци, веднага ми светва червената лампа (меко казано).
    dodo_pv, necata2, SPSt и 1 други харесват това.

  10. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #38

    Отговор: Външно тяло RX50 на вътрешно FVXS50

    Мега,много добре знаеш,че пазара е свит.
    Борбата за всеки клиент е жестока.
    Когато търговец е сериозен би трябвало да предположи различни външни тела на различни цени с тяхните преимущества и недостатъци.
    След това клиентът да се сърди на себе си за избора.

    Когато купувах фурната,един и същи модел на марката излиза от италиански и германски завод.
    Предупредих търговеца,че ако не е германска сглобка няма да я взема,нищо че бях оставил капаро.
    Повярвайте ми,че три пъти пита вносителя за произход.
    Този пост е редактиран от Viking72; 27-06-18 в 19:02.

  11. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #39

    Отговор: Външно тяло RX50 на вътрешно FVXS50

    Цитат Първоначално публикувано от Viking72 Виж публикацията
    Когато търговец е сериозен би трябвало да предположи различни външни тела на различни цени с тяхните преимущества и недостатъци.
    След това клиентът да се сърди на себе си за избора.
    Няма такъв филм-има си инструкции и там пише кое вътрешно с какво външно се комбинира. Търговецът не може да предлага, каквото на него му е удобно. Може да предлага само препоръчаното от производителя. Другото е измама, колкото и грозно да звучи.
    Aleksandars одобрява това.

  12. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #40

    Отговор: Външно тяло RX50 на вътрешно FVXS50

    Как мислиш,откъде я имат тази информация?
    Я виж каталог на вносител на Дайкин и как си пиши за телата и комбинации.
    Нали се сещаш,че в момента за единият подов мога да си поръчам външното нордик,нищо че сегашното е друго.

    Случая на Гошо е ясен,подвел се е по цената без да се интересува за външно тяло,нито пък му е обяснено.
    Така,че всеки от Вас сам за себе си да прецени дали е измама или не.
    Този пост е редактиран от Viking72; 27-06-18 в 19:29.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #41

    Отговор: Външно тяло RX50 на вътрешно FVXS50

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Ако дадена стока е доста по-евтина от други търговци, веднага ми светва червената лампа (меко казано).
    На повечето им светва надписа "Е*аси далаверата, няма кажа на никой ....само аз да си я знам, че може и някой друг да мине евтино". Та в крайна сметка се "нашиват" яко и после някой като им обясни какво се е случило не искат да повярват и гледат тъпо. Истинска история преразказах

    Аз бих се оплакал и бих изискал напълно безплатно да сменят външното тяло с това което трябва да е! Като си доплатя разликата в цената до RXS. А ако се заям може и да не доплатя нищо. Нали ми продават подов на 2900лв. с монтаж .... това че те са решили да са дяволи мен какво ме засяга. Аз си искам обещаното. И никъде в сайта на Дайкин или каталозите такава комбинация, като тяхната не фигурира (до колкото съм видял естествено). Ако не е изрично изписано от тях, че офертата им е с RX външно ....техен проблем.

    @Viking72
    За мулти пише, но за единичен сплит има ли го?
    На времето в една верига на този начин на продажба се казваше "спестяване на информация", а не измама!
    А и клиента ако няма документ от търговеца, че пише едно, а е монтирано друго ....всичко е доста трудно доказуемо. Моята дума срещу тяхната.
    Пак опираме до там, че ако намериш нещо на доста ниска цена ...консултирай се на още 2 места, а и защо не във форума? Много е възможно да те "клатят". Има и интернет вече все пак.
    Този пост е редактиран от pulsedriverbg; 28-06-18 в 14:48.
    rosswen одобрява това.

  14.  
     
  15. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #42

    Отговор: Външно тяло RX50 на вътрешно FVXS50

    Не виждам за какво спорите.
    Навремето Магнум даже сменяха лепенки на Midea-ите.
    12-ка с тяло на 9-ка, 18-ка с тяло на 12ка и т.н.
    Изведнъж Мидеите спряха да топлят...и това не е заради фреона или Мидея като компания

    - - - - - - - - - -

    Някой просто е открил "поле за изява" на "таланта" си !
    И е поредният такъв в БГ !
    popov, rosswen, Genadi80 и 1 други харесват това.

  16. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #43

    Отговор: Външно тяло RX50 на вътрешно FVXS50

    Мисля, че ще е полезно да чуем името му. Поне ще бъде от полза за бъдещи клиенти.
    Genadi80 одобрява това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #44

    Отговор: Външно тяло RX50 на вътрешно FVXS50

    Като чета темата-оставам с впечатлението, че БГ е страната на неограничените възможности
    Дано се разберете с фирмата и изчистите това "недоразумение" .
    А иначе аз бих писал и до Дайкин.бг и обяснил ситуацията-може и те да ви помогнат и нека са наясно как се комплектуват и предлагат продуктите им.
    Успех!

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #45

    Отговор: Външно тяло RX50 на вътрешно FVXS50

    @Ventsislav Negentsov
    Поне аз не споря?!
    А това с врътките при мидеа е жалко ....щом и там става.

    @stainway
    То в БГ какво ли не може. Щом чак сега го разбираш ....
    Иначе в БГ представителствата на марките не са като в други държави. Все им е тая ...за съжаление. Гледат само печалбата и не се грижат за клиентите си особено добре(освен ако не купуват сега от тях, че да реализират печалба) ...а ако не е купен продукта от тях или извън БГ направо те резват...
    Genadi80 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Външно тяло 9-ка, вътрешно - 12-ка
    От mitakata във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 23
    Последно: 06-01-14, 13:42
  2. Отговори: 2
    Последно: 29-01-12, 09:48
  3. Как се управлява външно тяло без да има вътрешно?
    От Mega във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 26
    Последно: 22-03-10, 09:28
  4. Разстояние между вътрешно и външно тяло
    От hristo_123 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 8
    Последно: 14-01-10, 21:10
  5. Вътрешно тяло 9-ка, външно тяло 12-ка - проблеми с климатик KOBE
    От koranto във форум Други марки климатици
    Отговори: 27
    Последно: 14-12-09, 16:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе