Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 38
Like Tree17Одобрявам

проблем с Daikin FTXB-35

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #16

    Отговор: проблем с Daikin FTXB-35

    Задължително ли е от компресора да е избило, че го "ожени" вече? Най добре майстор да си го погледне. Това кой колко работа има пък ми прилича на свободни съчинения по скоро.

    @moni какво чакаш още ами не си потърсил вещо лице?
    Aleksandars и Rafailiev харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #17

    Отговор: проблем с Daikin FTXB-35

    Ти въобще четеш ли какво е писал човека или само пишеш за разнообразие??
    Пробвал е неколкократно и компресорът въобще не стартира.
    И да не е избило от компресор, ако е работил без фреон и масло може да е блокирал.

  4. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #18

    Отговор: проблем с Daikin FTXB-35

    Jack Krauser, не виждам за какво се напъваш, като даже не си виждал машината на живо. След като се направи диагностика от кадърен техник, тогава може да се каже какъв е проблема.
    bobovo, pulsedriverbg и toto_toto харесват това.

  5. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #19

    Отговор: проблем с Daikin FTXB-35

    При омаслен и нетръгващ компресор парите за майстори и ремонти са излишен разход, това е мое мнение, разбира се.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #20

    Отговор: проблем с Daikin FTXB-35

    @Jack Krauser
    Чета да. Човека не виждам да е писал, че е специалист климатична техника?
    Без да се засягаш, но заключението ти относно проблема ми прозвуча като - на око ми изглежда право .... С разликата, че дори с "око" не си го виждал лично, а го изпрати и за нов климатик.
    А че извън гаранционна подмяна на компресор излиза скъпо спор няма. Но....

    @moni
    Защо не опиташ да се свържеш с MMC или Атаро, за да видиш дали няма да помогнат те (вносителите на Дайкин). Кажи им кога е монтиран и че фирмата, която ти го е продала с 36м гаранция има условия. Разбрал си от познат, че при Дайкин не са нужни профилактики, за да важи.....и така. Може те да излязат "хора". А ти ще си имаш едно на ум вече за тази "можеби на второ място" фирма.

    Подкрепям @Aleksandars!
    necata2 одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #21

    Отговор: проблем с Daikin FTXB-35

    Това което съм чувал : платка след гаранционният срок 600 лева по спомен. Нещо от сорта на 2/3 от цената на нова машина, което птави каквито и да ремонти безсмислени..

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #22

    Отговор: проблем с Daikin FTXB-35

    След като ремонтите на нови машини са по някаква причина безсмислени, то те ще спрат да се продават и на пазара ще останат само К2У. Ако някой вносител си позволи да ми калкулира цена на резервна част, по-висока от 10% от стойността на машината за бързо износваща се и 20% от стойността и за нормално износваща се, от там на сетне ще продава продуктите си на старата ми шапка! Същото се отнася и ако ми откаже доставка. Пазарът е голям и динамичен, хубави машини се продават и в Китай. За да не почнат да реват със сълзи на Б.Б., че нямали пазар и "бизнесът" им не вървял

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #23

    Отговор: проблем с Daikin FTXB-35

    Цитат Първоначално публикувано от pulsedriverbg Виж публикацията
    Това кой колко работа има пък ми прилича на свободни съчинения по скоро.
    Ето ти цитати от уважаван професионалист от София в скорошна тема Препоръчайте фирма или техник за ремонт и поддръжка на климатици в София
    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Милсех да не взимам отношение по темата, но не можах да се въздържа.
    Не знам защо се мисли, че един специалист е длъжен да се отзовава на всяко обаждане, ако може и да е веднага? Фирмите си имат клиенти, графици за месеци напред и все още живеем в свободна държава, и никой на никого не е длъжен. В пазарна икономика сме, в една сделка трябва да са доволни и двете страни. Да вземем да си зарежем клиентите, които чакат със седмици, за да правим други неща, които не искаме да правим, нямаме време да правим, не ни е работа да правим и т.н.
    ... Някой замислял ли се е, че ремонтирайки "чужда" машина. Или машина продадена, монтирана от друга фирма. След това се ангажира с нея? Каквото и да стане, клиента казва, ама ти го прави и след това стана това, или онова?
    Значи един я продал, монтирал, насрал се, или какво и да е, след това друг му бере гайлето? Е за какво ни е това?
    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    При мен, а предполагам и при повечето колеги, нещата не са така конспиративни. Напротив, много са прости за обяснение. Нямам физическата възможност да обърна внимание на външни клиенти. Просто цялото ми свободно време е отдадено да монтирам нови машини и да обслужвам вече продадени и монтирани от нас машини. Гаранционно, или извънгаранционно. Само с машини монтирани по големи фирми, банки, офис сгради имаме абонаменти със задачки за месеци напред, при това отлично платени. Това е, няма как да съм на три места едновременно. Никой не пита, като се прибираме по 23-24 часа, кога си виждаме децата и жената. Или как седим по 8-9 часа на покривите на офис сгради в дъжда сред претеници от кабели, вятър, студ ... Да, избрали сме си го, не се оплаквам, плаща ни се добре за това, но това ни е времето, повече няма.
    Не е неуважение да откажеш на някой, неуважение е да приемеш и да го размотаваш месеци наред. Да, случвало ми се е, много е неприятно, както за клиента, така и за мен самия. Затова сега отказвам с чиста съвест и спя спокойно.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    31
    #24

    Отговор: проблем с Daikin FTXB-35

    В случая аз уважавам мнението на Mega, и мисля, че е много по-добре да те отрежат директно, от колкото да те мотаят със седмици и месеци, както се е случвало. Човекът, както и много други си имат доводите. Клиентът иска/неиска - това е положението.
    bobovo, SPSt и rosswen харесват това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #25

    Отговор: проблем с Daikin FTXB-35

    Аз въобще не коментирам съдържанието. Просто го прилагам като доказателство, че това, което писах, че компетентните хора са заети и трудно някой в натоварен сезон ще се отзове за подобен проблем за климатик не монтиран и купен от него. В отговор на твърдението на pulsedriverbg .
    Иначе успех на питащия в намирането на сервиз. И за това по-горе също написах да почва да звъни по фирмите.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #26

    Отговор: проблем с Daikin FTXB-35

    @VanDan
    И какво от това? Да не би само @Mega да е за цяла София? Там нали "ври и кипи"? Така ли няма поне още един читав специалист, който да държи на думата си?
    Гледаш определен случай и генерализираш. Не виждам нищо полезно и показателно в това. Ясно е че сега им е по натоварено, но такова е положението.
    Я дай и на всички останали специалисти в Сф графика и да нищим къде може да бутнем нуждаещия се :D Това в кръга на шегата!
    При всеки проблем през зимния период с мой климатик ако си купувах директно нов .... до сега да бях събрал за още един/два апартамента машини.

    Още не е ясно дали @moni ще успее да се възползва от гаранцията си, а вие вече убихте всяка надежда за ремонт и продадохте нов климатик.
    Rafailiev одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #27

    Отговор: проблем с Daikin FTXB-35

    Някъде да съм писал да си купува нов климатик. Поне в няколко скорошни теми има хора, които се оплакват, че много трудно или невъзможно на моменти да си намерят добри техници за ремонт на стари машини. Аз също съм имал лично подобни проблеми с най-различна битова техника в моя град. И честно да си кажа, от повечето битови уреди вече съм се отказал въобще от мисълта да търся кой да ги ремонтира. Развалят ли се след гаранция - нов с максимална гаранция ако може 5г. Трудно се намира сервиз, не рядко ремонта не е особено качествен и за капак цената на части и труд достига не малка част от цената на нов уред. Но това си е личен избор на всеки отделен човек.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #28

    Отговор: проблем с Daikin FTXB-35

    Е да де ... генерализираш. Нали и аз това казвам? За София ли имаш наблюдение?
    Трудно е със сервизите за съжаление, но не е невъзможно.

    За нов климатик друг подхвърли за това писах "вие", а не "ти".
    VanDan одобрява това.

  17. Novice
    Тук е от
    Dec 2018
    Мнения
    9
    #29

    Отговор: проблем с Daikin FTXB-35

    Пробив в изходната тръба( точно над компресора). Ремонт (заварка) и зареждане 210 лв. А що се отнася до качеството.Само прословутите ненужни дефрости са дразнещи и със сигурност намалят енергийната ефективност.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #30

    Отговор: проблем с Daikin FTXB-35

    Честито!
    Да, дефростват кофти и са шумни леко... иначе топлят.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin FTX50GV-проблем
    От БИГкоко във форум Климатици Daikin
    Отговори: 32
    Последно: 07-02-23, 10:58
  2. Видяхте ли новия FTXB-C
    От AC_From_Hell във форум Климатици Daikin
    Отговори: 568
    Последно: 18-09-21, 00:48
  3. Проблем с Daikin RQ71B8V3B
    От biohimika във форум Климатици Daikin
    Отговори: 1
    Последно: 13-07-17, 20:32
  4. Daikin FTXG25 проблем?
    От Elesar във форум Климатици Daikin
    Отговори: 5
    Последно: 18-01-12, 15:14
  5. Проблем с избора на Daikin-че
    От kokosa във форум Климатици Daikin
    Отговори: 21
    Последно: 17-08-09, 15:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе