Страница 1 от 7 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 92

Hitachi RAS/RAC-10EH1 - какъв е проблемът на серията продавана от Техномаркет?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    346
    #1

    Hitachi RAS/RAC-10EH1 - какъв е проблемът на серията продавана от Техномаркет?

    здравейте като един от прецакалите се с такъв климтик искам да напъна фирмата която го монтира и техномаркет за отремонтирането или подмяната му,защото му изтича гаранцията но майстрите и шефът на фирмата казват че ще стане много трудно,но са готови да ми съдействат ,искам да призова всеки майстор който се е сблъскал с тези климатици да сподели какъв е проблемът им и как може да се реши-ремот(на какво?) или подмяна на машината предварително благодаря на всичи включили се тук или на лс

    предистория: климатикът замръзва,размразява много дълго след размразяване успява да изкара 45-50гр,но 20тина минити преди да замръзне започва да духа доста хладно и на студ под нулата не може да сгрее
    стъпки за отремонтирането му : отливане на фреон и смяна на вътрешната платка -нулев ефект

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #2

    Re:помощ какъв е проблемът на серията 10EH1 продавана от техномаркет

    Цитат Първоначално публикувано от imegogo
    здравейте като един от прецакалите се с такъв климтик искам да напъна фирмата която го монтира и техномаркет за отремонтирането или подмяната му,защото му изтича гаранцията но майстрите и шефът на фирмата казват че ще стане много трудно,но са готови да ми съдействат ,искам да призова всеки майстор който се е сблъскал с тези климатици да сподели какъв е проблемът им и как може да се реши-ремот(на какво?) или подмяна на машината предварително благодаря на всичи включили се тук или на лс

    предистория: климатикът замръзва,размразява много дълго след размразяване успява да изкара 45-50гр,но 20тина минити преди да замръзне започва да духа доста хладно и на студ под нулата не може да сгрее
    стъпки за отремонтирането му : отливане на фреон и смяна на вътрешната платка -нулев ефект
    Не съм техник и не разбирам от ремонти на климатици.Имам чувството, че искаш помощ не от техници а от ясновидци, защото очакваш решение на проблема си без някой от форума да е видял дори и един квадратен сантиметър от твоя климатик.

    То 14 хитачи не топли та камо ли 10-ка.
    С риск да бъда гаден от твоя гледна точка мога да предложа 100% успешен "ремонт"- стъпка втора по ремонта-смяна на климатика с нова марка от изпитаните топлещи през зимата.Така ще спестиш време, нерви, студ и мн.други неприятни неща.

    всички други стъпки за ремонт от твоя страна могат да доведат в един момент до края на зимата.

    П.П. Все пак ще се радвам, ако някои от форума успешно реши проблема ти и ти споделиш за това успешно разрешаване.

  4. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #3

    Re:помощ какъв е проблемът на серията 10EH1 продавана от техномаркет

    Късно си се сетил да питаш, трябваше преди да се завреш в техното и да вземеш 1#най-продавания продукт. Много хора се лъжат и за тях Хитачи и Панасоник са мечатаните марки но уви не е така отдавна.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #4

    Re:помощ какъв е проблемът на серията 10EH1 продавана от техномаркет

    На Хитачитата знам, че доста бързо им се износват компресорите. Конкретно на този няма как да знам какво му е, трябва някой да го види какво налягане вдига и т.н. Платките са му ОК, нещо хардуерно е. Няма да е първият.

  6. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #5

    Re:помощ какъв е проблемът на серията 10EH1 продавана от техномаркет

    Моето Е10Н2 подкарва 4-та зима, и пу,пу....работи перфектно досега.И дефроста му е идеален - питата става суха след цикъла, и топли добре.Сега ще ме емнат противниците на ХИТАЧИ..... Като гледам много хора се оплакват от ..ЕН1 серията, повече доволни има от Е...Н2.Аз също мисля, че трябва да го смениш, ако не върши това, за което е купен.

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    346
    #6

    Re:помощ какъв е проблемът на серията 10EH1 продавана от техномаркет

    днес на температура -1-2гр размръзява на 1ч30м работа,размръзяването продължава 10мин като не остава лед по тялто но ми се струва много на често,иначе си изкарава 50гр

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #7

    Re:помощ какъв е проблемът на серията 10EH1 продавана от техномаркет

    Нормално е, ти какво искаш от хайванчето. В каква стая е?

  10. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    346
    #8

    Re:помощ какъв е проблемът на серията 10EH1 продавана от техномаркет

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Нормално е, ти какво искаш от хайванчето. В каква стая е?
    38куб тухла,стената дебела 30см

  11. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    346
    #9

    Re:Hitachi RAS/RAC-10EH1 - какъв е проблемът на серията продавана от Техномаркет?

    не знам проблем ли е ,но след размръзяване,преди още да е започнал да духа топло вътре,някаде 3-4 минути след тръгването на компресора 10-15см от долната му част пак замръзват

  12. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #10

    Re:Hitachi RAS/RAC-10EH1 - какъв е проблемът на серията продавана от Техномаркет?

    Радвай се че размразява че до нас на "ЕОН" Хитачитата са като скулптори от лед и скреж.

  13. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    346
    #11

    Re:Hitachi RAS/RAC-10EH1 - какъв е проблемът на серията продавана от Техномаркет?

    проблем ли е,че пред климатикът имам борче , ако му пречи да го резна
    [img width=450 height=600]http://prikachi.com/users/imegogo/9u.jpg[/img] [img width=450 height=600]http://prikachi.com/users/imegogo/10o.jpg[/img]

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #12

    Re:Hitachi RAS/RAC-10EH1 - какъв е проблемът на серията продавана от Техномаркет?

    Ей, не си търси повод да украсяваш елха вкъщи! Нищо не му пречи, не виждам някой клон да изявява желание да влиза при перката.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #13

    Re:Hitachi RAS/RAC-10EH1 - какъв е проблемът на серията продавана от Техномаркет?

    Ей не закачай борчето, знаеш ли колко трудно се хваша и расте.

  17. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    346
    #14

    Re:Hitachi RAS/RAC-10EH1 - какъв е проблемът на серията продавана от Техномаркет?

    днес се започна-повече от 35 градуса вече не може да изкара пролемът е че за 5 минути след дефраста вече пак е супер замръзнал в понеделник викам майстоите да го направат да грее и ако не успеят ще стане мнго лошо и за тях и за техномаркет

  18. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #15

    Re:Hitachi RAS/RAC-10EH1 - какъв е проблемът на серията продавана от Техномаркет?

    imegogo, Преди да тръгнеш по разните му там комисии за защита на потребителя дай да видим какво пише в ръководството за ползване на твоят модел.

    В ръководството което аз намерих в интернет за модела Hitachi RAS-E10H(H) производителят на страница 24-та е дал таблица до какви вътрешни и външни температури препоръчва да се ползва. На режим отопление производителят е написал, че този модел е препоръчително да се ползва до +2 °C външна температура.

    Ако този модел, който си си купил те топли до +2 °С външна температура значи машината си работи напълно нормално и проблемът не е в нея.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 7 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Hitachi RAS/RAC-10EH1 - струва ли?
    От Vitamin4o във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 167
    Последно: 27-12-12, 18:56
  2. Продавам климатик hitachi ras-10-eh1 rac-10eh1
    От kepler във форум Приключили продажби
    Отговори: 5
    Последно: 19-02-11, 15:33
  3. Hitachi RAS/RAC-10EH1 - наистина ли е японски?
    От limmet във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 14
    Последно: 25-07-09, 18:46
  4. Отговори: 0
    Последно: 23-03-09, 11:11
  5. Panasonic CS/CU-E9GKE или Hitachi RAS/RAC-10EH1
    От kojcho във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 34
    Последно: 14-11-07, 00:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе