Резултати от 1 до 15 от общо 15

Panasonic CS-E9MKE/E12MKE въздушна клапа

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    7
    #1

    Panasonic CS-E9MKE/E12MKE въздушна клапа

    Здравейте,

    Имам въпросните 2 модела климатици 9-ката в спалнята и 12-ката в хола. И двата работят много добре.
    Интересувам се има ли начин въздушната клапа да се настрои да пада по-надолу от колкото е по-принцип, защото в момента е на половината(което е максималното зададено от дистанционното) и студеният въздух в по-малката стая се усеща и е дискомфортно. Ще е много добре ако има начин студеният въздух да пада надолу към пода вместо да духа директно в мене докато спя, примерно.

    Обадих се в сервиза и казаха, че за разлика от други модели климатици, моделите от 2011 не могли да се настройват така, че клапата да пада по-надолу за разлика от други модели. Имам познат с Panasonic (друг модел) при който клапата си му пада до долу и няма никакъв проблем.

    Моля за вашите съвети,
    Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #2

    Re:Panasonic CS-E9MKE/E12MKE въздушна клапа

    Обикновено ,да не кажа задължитено де,клапата в режим на охлаждане се настройва максимално високо,да духа към тавана.Идеята е,че хладния въздух е малко по-тежък и полека ще падне от тавана към пода ,но след като се е поразмесил горе с топлия въздух.И така ,спейки под струята,няма да я усещаш изобщо...

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    284
    #3

    Re:Panasonic CS-E9MKE/E12MKE въздушна клапа

    Нищо задължително няма.Даже съм гледал въздухобрани,монтирани пред вътрешни тела.Ако не получиш нервна криза от гледката и това става.Пък ако щеш си изкорми клапата.По малко ще свири и по плавно ще духа.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1341400050[/time]_________________________________________________

    Написаното по-горе в никакъв случай да не се взема за препоръчително.

  5. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #4

    Re:Panasonic CS-E9MKE/E12MKE въздушна клапа

    amigos ,stelaartoa ти го написа-целта е въздушната струя на охлаждане да е насочена към тавана или успоредно на него,а не надолу.Но ако си решил твърдо да ''впрегнеш'' изходящия поток надолу,напук на стандартното-има и протектори от полипропилен,но не съм ги виждал по наще ширини,но с повече импровизация...стига да не се лъже много датчика.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    284
    #5

    Re:Panasonic CS-E9MKE/E12MKE въздушна клапа

    diksanal,не бях чувал за стенен климатик със струя към тавана,но щом казваш!

  7. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #6

    Re:Panasonic CS-E9MKE/E12MKE въздушна клапа

    Тук не става на въпрос кой какво е чувал или виждал,а принципно и технологично какво правят хората за по голям комфорт.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    284
    #7

    Re:Panasonic CS-E9MKE/E12MKE въздушна клапа

    Много красиво,но не бих го препоръчал на познат.За чий ми е да изстудявам пода на комшията отгоре или тавана,ако няма комшии.Част от студа се губи,дори и повечето да слиза надолу.

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #8

    Re:Panasonic CS-E9MKE/E12MKE въздушна клапа

    Уау...в предния пост не беше чувал и за стенен климатик да духа към тавана,а сега вече и го проучи и анализира какво ще изстуди !!! И това само за два часа
    П.П - всички Шарпове имат тяхната система Коанда баш за духане към тавана...Както и Нокрията...

  11. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #9

    Re:Panasonic CS-E9MKE/E12MKE въздушна клапа

    "Такова животно нема!" - рекъл шопа. Да не обяснявам, как чукча е описал питона...

  12. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #10

    Re:Panasonic CS-E9MKE/E12MKE въздушна клапа

    Чак да си кръстят системата на Коанда ефекта, значи наистина има нещо вярно в цялата работа с насочването на въздуха към тавана. Аз лично си го насочвам както на мен ми е кеф - срещу мен...

  13. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #11

    Re:Panasonic CS-E9MKE/E12MKE въздушна клапа

    Цитат Първоначално публикувано от galinr
    Част от студа се губи,дори и повечето да слиза надолу.
    Резултатът е невероятен комфорт и супер равномерно охлаждане на помещението. Не знам дали нещо се губи, но смятам, че съм по-важен от икономията, която би се реализирала.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    284
    #12

    Re:Panasonic CS-E9MKE/E12MKE въздушна клапа

    Става като обратен вариант на подово,но е добре яка изолация на тавана.Който търси максимална икономия си взима студен душ по-често.

  16. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #13

    Re:Panasonic CS-E9MKE/E12MKE въздушна клапа

    Цитат Първоначално публикувано от galinr
    Става като обратен вариант на подово,но е добре яка изолация на тавана.Който търси максимална икономия си взима студен душ по-често.
    И какво... според теб лятото студя комшията отгоре, а зимата отоплявам, тоя отдолу. Друго си е климатика да духа право в мен.
    Май затова им слагат PIR-датчици вече - да могат да ме гонят с въздушната струя. Или обратно беше...

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    284
    #14

    Re:Panasonic CS-E9MKE/E12MKE въздушна клапа

    Зимата трудно ще споплиш надолу,заради разсейването на струята,но лятото е добре комшията да почерпва.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #15

    Re:Panasonic CS-E9MKE/E12MKE въздушна клапа

    И следящите климатици лятото духат в тавана само че над човека поне така е при моите климатици.Зимата насочват струята в краката ти.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. питане за PANASONIC CU-E9MKEW/CS-E9MKE-3
    От getsata73 във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 23-10-12, 21:38
  2. PANASONIC CS-XE12NKEW/CU-E12NKE-3 или PANASONIC CS-XE12MKEW/CU-E12MKE-3
    От Rangelov във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 9
    Последно: 07-10-12, 20:11
  3. Toshiba - RAS-137SKV-E3 - Panasonic E12MKE - Fujitsu - ASYG12LE
    От Верижни_писма във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 2
    Последно: 15-04-12, 21:41
  4. PANASONIC CS/CU-E9MKE-3 или Mitsubishi MSZ-GE25VA
    От pondzi във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 54
    Последно: 08-03-12, 17:07
  5. PANASONIC CS/CU-E9MKE-3
    От pondzi във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 01-02-12, 18:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе