Страница 2 от 29 ПърваПърва 123412 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 425
Like Tree242Одобрявам

Daikin FTXC SENSIRA - въпроси, коментари, проблеми

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #16

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    Леле, като чета какви проблеми имат потребителите с климатици за 2к плюс лева...
    Тоя климатик е ТОПА.
    Ако не е тайна, какви пари е с монтажа?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    599
    #17

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    Ако въпроса е към мен ,1250 лв, с 3 год. гаранция .

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    140
    #18

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    [QUOTE=the inquirer;985994]Леле, като чета какви проблеми имат потребителите с климатици за 2к плюс лева...
    Тоя климатик е ТОПА.



    Не е. Обратното на ТОПА е. Струва под 1300 с монтажа и ако дефростът му наистина не е по време, е един много добър климатик за парите си. Да не казвам и най- добрия. Може би Дайкин най- накрая успяха да направят приличен климатик за малко пари.
    dodo_pv одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #19

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    Е таман да докаже превъзходството на РПД-то и вие го сложихте на ТОПА. Нямате милост, можеше да го оставите да напише още нещо...... лоши хора

  6. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #20

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    Май не разбирате значението на думата...? Аз един климатик да похваля и пак скачате.
    Много сте ми забавни

    - - - - - - - - - -

    За 1000 лева с монтажа - става.

  7. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #21

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    Хвали го няма лошо. Щом го хвалиш значи си доволен, а това е най-важното..... педи малко се опитах се изпъдя мощно за да покажа кой е шефа, извинете ме ще отсъствам за малко.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #22

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    Иначе, ТОПА - означава Върха, ама щом някой казва че е обратното на върха, ОК.

    - - - - - - - - - -

    Е как кой е шефа, LG е шефа. Вие какво си мислите, че Хитачи могат да правят климатици ли?
    bobivg одобрява това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #23

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    Не знам защо трябва да си държиш инверторен климатик на най-високата скорост,и няма как да не ти се струва леко шумен.Остави си вентилатора на Ауто така климатика си следи сам изпарението,кондензацията и ще подържа температурата с леки промени на степените на турбината.25и35ца имат разлика във вътрешния топлобменик.
    Celeronix, bobivg, gerhar и 1 други харесват това.

  11. Novice
    Тук е от
    Dec 2020
    Мнения
    5
    #24

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    Gerhar , информацията, която ми давате е полезна и се радвам, че мога да сравня как трябва да работи, за което Ви благодаря! Благодаря и на всички, които се включват в кореспонденцията.

    За вентилаторите и при мен са на АУТО, но направих тест да видя дали на най-висока мощност на вентилатора ще е комфортно в стаята. Правя сравнение със стария ми климатик, който не беше инверторен и си признавам, че не знаех как да го използвам правилно. Държах го на 25-7 градуса и на макс вентилатори и.... нямах проблем с шума, докато тук с една идея по-шумен ми идва. Все пак обаче няма да го ползвам на макс вентилатори. На АУТО режим наистина не е шумен.

    Имам още наблюдения и ще ги споделя. Когато чувам този шум на бълбукане (в момента го чувам от 10 минути), навън е около 7-8 градуса и не е от дефрост със сигурност! Пуска си топъл въздух. Това поне е една добра новина за мен Ако беше от дефрост вероятно нищо нямаше да може да се направи.

    Огледах отвън тялото за да видя дали издава такъв звук докато има вътре. Понеже духаше вятър си наострих слухът и ми се струва, че има, но е тих. Моето предположение е , че шумът идва от тръбите и се чува вътре. Мисля си, че е нещо лесно поправимо.

    И при мен цената беше колкото при gerhar 1250лв.с монтаж. Климатикът струва иначе 1000лв. без монтаж.

    Искам да споделя, че никъде не казвам, че този модел е лош. Това, че аз имам проблем не означава, че при всеки ще е така. А и е напълно възможно да е нещо дребно, което се е случило при монтажа. Това не значи, че са ми направили лош монтаж.
    Накрая когато намеря (надявам се) решение, ще направя и заключение. Тази тема ще е хубава за всички, които искат да си вземат този модел. Нов е и няма много информация за него.
    bobivg одобрява това.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    599
    #25

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    Духа вятър ли ? Пробвай да затиснеш с нещо дренажната тръба да видиш дали ще се промени нещо.

  13. Novice
    Тук е от
    Dec 2020
    Мнения
    5
    #26

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    gerhar, и аз това си помислих за дренажната тръба, но не усетих промяна. А вятърът, който духаше беше от времето навън. Засега си мисля, че външното тяло издава този бълбукаш звук, който е слаб, но през тръбата, която влиза във вътрешното тяло се прокрадва и вътре. Тези дни ще се обадя на майсторите да погледнат, защото този звук го издава доста често, а температурите навън са над 5 градуса.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    599
    #27

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    Rado85 , заради тия премеждия аз климатик с по-малко от 5 метра тръбен път нямам . На тоя Даикин минималния тръбен път по инструкция за монтаж е 3 метра .
    stiv13 и mystikalrs харесват това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #28

    Re: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    Имали сервизно за модела с какъв компресор е дават го суинг 35 цата най вероятно е с двоен топлообемника на външното а 25 цата с единичен.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    599
    #29

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    Rado85 , има ли някакво развитие за разрешаване на проблема ?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    13
    #30
    Здравейте, какви са дебитите и нивата на шум при отопление на тези модели? По принцип вече съм поръчал Hitachi RPE 35 и 25, но миналата седмица имах възможността да наблюдавам цяла вечер, как един FTXC35 работи в хол около 22-23м2 и останах очарован колко тихо и незабележимо се справя с отоплението при около -4/-5 градуса външна температура. Та това малко ме кара да се замисля, дали да не променя поръчката, че Hitachi нито съм ги виждал, нито пък чувал как работят на живо.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 29 ПърваПърва 123412 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin FTXM25R Perfera - въпроси, коментари, проблеми
    От pavkata88 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 483
    Последно: 01-02-24, 18:34
  2. Проблем с Daikin Sensira
    От Norek1 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 33
    Последно: 15-11-23, 08:58
  3. Отговори: 8
    Последно: 03-02-22, 22:45
  4. Покупка на климатик DAIKIN FTXC25B SENSIRA.
    От krasi80 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 0
    Последно: 21-04-21, 14:26
  5. Проблеми с новините, триене на коментари и др...
    От kod във форум Коментирай новина
    Отговори: 5
    Последно: 16-06-03, 11:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе