Страница 33 от 33 ПърваПърва ... 23313233
Резултати от 481 до 484 от общо 484
Like Tree303Одобрявам

Daikin FTXM25R Perfera - въпроси, коментари, проблеми

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #481

    Отговор: Daikin FTXM25R Perfera - въпроси, коментари, проблеми

    [mention]mimojef [/mention] , очакваме вече активност в отдела за котлетата. Ако ще слагаш термопомпа, пиши към какво си се ориентирал.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    63
    #482

    Отговор: Daikin FTXM25R Perfera - въпроси, коментари, проблеми

    Цитат Първоначално публикувано от Palev Виж публикацията
    Ти сигурен ли си, че трака, а не "цъка"? Толкова бързо не може да се разбие втулката, че чак да трака.
    Да не би турбината да трие някъде във ваната или панела.Обикновено цъкането се получава при офф.Температурата спада, пластмасата се свива и се доближава до турбината и започва ''цъкането".
    Не е проблема в тампона / втулката, търси някъде другаде....
    Сглоби тампона и втулката на мястото им, без да слагаш предния пластмасов панел на климатика, пусни климатика и наблюдавай какво и кога се случва, като започне да трака/цъка понатисни тук там, да видиш дали спира шума.....
    Свали ваната и огледай, дали турбината не е трила някъде, виж и турбината дали няма някъде следи от протриване....
    Благодаря за отговора.
    Турбината я проверихме още първия път като идваха от фирмата гаранционно и след това набедихме тампона.
    Факт е, че първия път след смяна, спря да трака за доста време.
    Поръчал нова втулка, а на тази залепих едно парче пореста гума, която се използва за изолация на котли.
    Видях, че на някои модели втулката е уплътнена по подобен начин:



    За сега тракане почти не се чува.

    Иначе не съм се сетил да не слагам корубата и да огледам при пуснат климатик. Ще го направя следващия път.

  4. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #483

    Отговор: Daikin FTXM25R Perfera - въпроси, коментари, проблеми

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    [mention]mimojef [/mention] , очакваме вече активност в отдела за котлетата. Ако ще слагаш термопомпа, пиши към какво си се ориентирал.
    Активност в раздела за котлетата няма да има. Взех горелката от един приятел само за проба да изгоря 20 чувала и да видя дали са ми достатъчно преоразмерени радиаторите. Да знам дали ще стават за ниско температурно топлене с термопомпа.
    Доволен съм от резултата. Още малко искам да смъкна температурата до към 33-35 градуса за 23 в стаите при -10. Ще добавя радиатори два или три. Имам място
    Помпата ще е Китайска вероятно.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #484

    Отговор: Daikin FTXM25R Perfera - въпроси, коментари, проблеми

    Правил съм ремонт наскоро и вече съм набил бая пари в климатици. Иначе най-чистото и разумно решение в момента е термопомпа. Иначе и за котлите съм чел форуми. И там има оразмерявания, преоразмерявания и доста дискусии. Крастави като нас, само че на друга тема.
    mimojef, bobivg и KalTi харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 33 от 33 ПърваПърва ... 23313233

Подобни теми

  1. Daikin Perfera много шуми
    От pavlin_s във форум Климатици Daikin
    Отговори: 2
    Последно: 10-01-24, 19:06
  2. Проблем с DAIKIN PERFERA FTXM25R
    От cveteca във форум Климатици Daikin
    Отговори: 80
    Последно: 23-11-23, 09:51
  3. Дилема между Daikin FTXM25R Perfera и Mitsubishi Electric MSZ-LN25VGW
    От pavkata88 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 4
    Последно: 14-02-22, 06:04
  4. Daikin Perfera
    От kod във форум Климатици Daikin
    Отговори: 21
    Последно: 31-10-21, 11:55
  5. Мнения за Daikin FTXM25N Perfera
    От Tsen във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 18-01-21, 19:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе