Страница 1 от 6 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 81
Like Tree25Одобрявам

Проблем с DAIKIN PERFERA FTXM25R

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    52
    #1

    Проблем с DAIKIN PERFERA FTXM25R

    Здравейте,
    взех наскоро климатик DAIKIN PERFERA FTXM25R. Имам обаче проблем със отоплението му и по-конкретно температурният му сензор. Има разминаване между реалната стайна температура и тази която тялото отчита, което кара климатика да изключва преди да е постигнал зададената такава. Разминаването обикновенно е между 2 и 3 градуса.
    Примерно ако съм задал климатика да затопли стаята до 22 градуса, при достигане на реална стайна температура около 19, той изгасва. На онлайн апликацията покзава че вече в стаята е 22 градуса, докато реално не е е така (отчетено с 2 различни темометъра).
    Мога разбира се да компенсирам тази разлика като просто настройвам климатика винаги да затопля с 2-3 градуса отгоре на температурата която желая да постигна, но все пак това е доста дразнещо. Може би това се дължи донякъде на факта че вграденият в тялото сензор се награвя доста по-бързо от останалата част на стаята и климатика "си мисли" че е постигнал желатана температура.Дори старият ми и доста по-непретенциозен Витоклима не правеше този проблем предполагам защото имаше температурен сензор във самото дистанционно.
    Има ли някакво друго решение на този проблем, или пък има ли възможност този модел да се свърже безжично със някакъв външен сензор от които да взима реалната стайна температура?
    Мерси.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #2

    Отговор: Проблем с DAIKIN PERFERA FTXM25R

    Може ли снимка на вътрешното тяло, за да се види къде е монтирано? Мисля, че имаше в настройките да гони -2 до +2гр разлика, спрямо зададеното от дистанционното.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    52
    #3

    Отговор: Проблем с DAIKIN PERFERA FTXM25R

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Може ли снимка на вътрешното тяло, за да се види къде е монтирано? Мисля, че имаше в настройките да гони -2 до +2гр разлика, спрямо зададеното от дистанционното.
    Днес няма да съм вкъщи за да го снимам но намерих някаква снимка в интернет с подобно разположение. Монтиран е в ъгъла на стаята, с малко повече тръбен път околкото е на тази снимка. В дистанционното не съм забелязал да има настройка за такава опция.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #4

    Проблем с DAIKIN PERFERA FTXM25R

    Може и мястото на вътрешното тяло да е виновно за това. Иначе, се влиза в скрито меню. По-късно ще проверя каква беше последователността.
    Това трябва да е настройката. Поне при подовия е така.
    Този пост е редактиран от rosswen; 17-11-23 в 19:56.
    cveteca одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #5

    Отговор: Проблем с DAIKIN PERFERA FTXM25R

    колега хубаво си го забил в ъгъла но поне наведи клапата надолу ,инак ще чакаш да си стигне заданието на кукуво лято ,горе при него си е колкото си му задал а вероятно и 1-2 градуса отгоре

  7. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #6

    Отговор: Проблем с DAIKIN PERFERA FTXM25R

    Адаш, прочети внимателно, че снимката е илюстративна, а не се коментира тази машина....
    Alexi одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    52
    #7

    Отговор: Проблем с DAIKIN PERFERA FTXM25R

    Ето и реална снимка на климатика. В момента на писане на този пост, датчика за температура на климатика показва че в стаята е 24 градуса. А реалната температура измерена с термометър е 22 градуса.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    • Тип файл: jpg 1.jpg‎ (64.2 KB, 371 Прегледи)

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #8

    Проблем с DAIKIN PERFERA FTXM25R

    Датчика за температура на вътрешното тяло обикновено трябва да показва 2-3 градуса над зададената. Все пак топлият въздух нали се издига нагоре. Пробвай с настройката, която споделих в последния си пост. Положението на клапата също не ми харесва. Настрой я така, че да духа възможно по-надолу, към пода.

  11. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    252
    #9

    Отговор: Проблем с DAIKIN PERFERA FTXM25R

    Цитат Първоначално публикувано от cveteca Виж публикацията
    Ето и реална снимка на климатика. В момента на писане на този пост, датчика за температура на климатика показва че в стаята е 24 градуса. А реалната температура измерена с термометър е 22 градуса.
    Колега,

    Не съм специалист, но според мен е мн близо до тавана вътрешното тяло, освен това, виждам че и под климатика има мебел,
    Като цяло не е оптимално, Тъй като е възмошно образуване на температурен джоб , при наличието на прегради, при мен климатика е кухнята ми е наф хладилника и прави често он оф.

    Менюто което колегата ти е показал ще ти компенсира за 2 градуса разлика.
    Въпросът е същото ли е положението при по високо задание.
    Например ако сложиш 25 , колко е в действителност.
    При мен перферите държат над заданието при отопление в преходните сезони и точно заданието когато падне под 0 навън.
    Този пост е редактиран от Deliivanov; 18-11-23 в 14:43.

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #10

    Отговор: Проблем с DAIKIN PERFERA FTXM25R

    кой я монтира така тая машина с 2 леви ръце .. тръбен път без канал ,кабела отива на някъде си ,пяна се вижда в отвора ,забит в тавана
    Mega одобрява това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    52
    #11

    Отговор: Проблем с DAIKIN PERFERA FTXM25R

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Датчика за температура на вътрешното тяло обикновено трябва да показва 2-3 градуса над зададената. Все пак топлият въздух нали се издига нагоре. Пробвай с настройката, която споделих в последния си пост. Положението на клапата също не ми харесва. Настрой я така, че да духа възможно по-надолу, към пода.
    Готово направих тази настройка. Ако правилно разбирам инструкциите, трябва да избера 4 (=+2 градуса)? Пуснах и клапата максимално надолу.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #12

    Отговор: Проблем с DAIKIN PERFERA FTXM25R

    Цитат Първоначално публикувано от cveteca Виж публикацията
    Готово направих тази настройка. Ако правилно разбирам инструкциите, трябва да избера 4 (=+2 градуса)? Пуснах и клапата максимално надолу.
    Така би трябвало да е. Иначе, може би само позицията на клапата да реши проблема. Ако има някакви предпятствия, може леко да се вдигне клапата, но задължително струята трябва да е насочена надолу.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    52
    #13

    Отговор: Проблем с DAIKIN PERFERA FTXM25R

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Така би трябвало да е. Иначе, може би само позицията на клапата да реши проблема. Ако има някакви предпятствия, може леко да се вдигне клапата, но задължително струята трябва да е насочена надолу.
    Изглежда няма да стане. Настройх тестово да загрее до 25 градуса. В момента в стаята е 23, а климатика показва че е 30 .

    Изглежда този датчик в климатика не е съвсем в ред. Някой знае ли дали има възможност да се върже със някакъв външен датчик от който да взима данни за температурата?

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #14

    Отговор: Проблем с DAIKIN PERFERA FTXM25R

    Стига гледа какво показва датчика, а какво показва термометъра в стаята. Не се вкарвай в излишни приключения.
    espace и Deliivanov харесват това.

  18. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #15

    Отговор: Проблем с DAIKIN PERFERA FTXM25R

    BRC073+BRCW901 си купи и спри да се държиш като стара мома.
    Deliivanov одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 6 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin FTXM25R Perfera - въпроси, коментари, проблеми
    От pavkata88 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 483
    Последно: 01-02-24, 18:34
  2. настройка на wifi сонтролера на Daikin Perfera FTXM35R стенен
    От pavlin_s във форум Климатици Daikin
    Отговори: 5
    Последно: 01-02-23, 20:32
  3. Дилема между Daikin FTXM25R Perfera и Mitsubishi Electric MSZ-LN25VGW
    От pavkata88 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 4
    Последно: 14-02-22, 06:04
  4. Daikin Perfera
    От kod във форум Климатици Daikin
    Отговори: 21
    Последно: 31-10-21, 11:55
  5. Мнения за Daikin FTXM25N Perfera
    От Tsen във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 18-01-21, 19:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе