Страница 23 от 33 ПърваПърва ... 132122232425 ... ПоследноПоследно
Резултати от 331 до 345 от общо 488
Like Tree305Одобрявам

Daikin FTXM25R Perfera - въпроси, коментари, проблеми

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    34
    #331

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    1900 лв. , за това реших да го пробвам.Иначе точно заради кусурите на всички, голямо избиране беше.
    Исках 7-ца, исках и ниски минимуми.
    За дефростите бях питал в друга тема, но за Stylish и Emura, че ми стана любопитно, но нямаше отговор. Иначе за Уруруто, някак не ми се вярва да са такива.
    Deliivanov одобрява това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    252
    #332

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Добра цена.
    Емура и стайлиш, на хартия като че ли са еднакви с перферата,
    незнам как е хардуерно.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    63
    #333

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Попрочетох темата и не видях отговор на
    1.Ясно е.че подовите са по-комфортни за отопление,но някой може ли да сравни модела с друг подов?
    2.
    • проектиран е да работи в режим " Допълнително отопление" като излъчва допълнително лъчиста топлина за 30 минути; дори при външни температури от -20°C.
    Това има ли истински смисъл.Ако да на колко време може да се пусне след като след 30 мин. се изключи?
    Има ли опсция да се включва на определени интервали?

    Не знам за какво спряха NEXURA ,но този изглежда стъпка назад...или не е така?

  5. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    535
    #334

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    [QUOTE=sunrise;1059799

    [url]https://mr-climate.com/wp-content/uploads/2020/10/%D0%A0%D1%8A%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D0%B4%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE-%D0%B7%D0%B0-%D1%83%D0%BF%D0%BE%D1%82%D1%80%D0%B5%D0%B1%D0%B0-FVXM-A_.pdf[/url]

    На страница 11, точка 5.7.2 е описано как работи този режим.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2023
    Мнения
    11
    #335

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Здравейте,

    Отскоро се сдобих с три климатика Daikin Perfera и бих искал да почерпя малко от опита ви
    Какви биха били оптималните настройки за оптимална консумация за топло време? В момента експериментирам но все още не мога да хвана патерна.... Върши ли работа Econo режима? Т.н. "борче" харчи ли повече реално? Ами Streamer-a?
    Държите ли ги постоянно включени?
    Откъм мониторинг също дали има вече вариант за добавяне на новите Perfera към Home Assistant?

    Доста въпроси, но смятам, че тук ще намеря повечето отговори

    Поздрави,
    Дани

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    252
    #336

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Цитат Първоначално публикувано от Carvin Виж публикацията
    Здравейте,

    Отскоро се сдобих с три климатика Daikin Perfera и бих искал да почерпя малко от опита ви
    Какви биха били оптималните настройки за оптимална консумация за топло време? В момента експериментирам но все още не мога да хвана патерна.... Върши ли работа Econo режима? Т.н. "борче" харчи ли повече реално? Ами Streamer-a?
    Държите ли ги постоянно включени?
    Откъм мониторинг също дали има вече вариант за добавяне на новите Perfera към Home Assistant?

    Доста въпроси, но смятам, че тук ще намеря повечето отговори

    Поздрави,
    Дани
    Привет,
    Със здраве да си ги ползвате

    Аз миналата година заложих на марката, имам 3 бройки от същият модел и съм общо взето доволен.

    На въпросите ще отговоря като потребител.

    Относно температурните настройки.
    на охлаждане ги държа 23 25 градуса, задание 23 ми идва малко студено и последните месеци и като че ли на 25 съм се мирясал.
    При 25 задание и умерени климатични условия , разхода на охлаждане е нищожен.
    Препоръчвам вентилатора на авто.Тихо е колкото и на борче като си достигне заданията.
    Ако продължава да не ви допада може да пробвате и режим Dry ,особенно нощем на мен мн ми допада.


    Еко режими , борчета и тн не ползвам. Машините имат прекрасни минимуми и не виждам особенна разлика в консумацията при ползването им.

    Ако искате да ползвате стремер функцията, трябва да знаете ,че тя е активна от втора степен на вентилатора нагоре, тоест в Авто fan режим много рядко ше се включва .

    Относно автоматизацията приложението им е много добро, а и не съм толкова напреднал за да се опитвам да интегрирам в други приложения за контрол.

    Относно икономия на енергия- машините са с изключително ниски минимуми, тоест при добра изолация , по малко прозорци и добро изложение би трябвало въобще да не мислите за това колко харчат.
    При мен грубо отоплението на 90 кв 24/7 с 4 клими ми излиза колкото отоплението на много по-добре изолирана стая 22кв с маслен радиатор.
    Изключвам ги само в режим охлаждане или пък вдигам заданието на 27 . В режим отопление работиха от края на Септември до средата на Май нон стоп.

    Ще се радвам ако споделяте вашите наблюдения над машините в групата.

    Поздрави.
    Този пост е редактиран от Deliivanov; 27-09-23 в 15:53.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Живее в
    Варна
    Мнения
    80
    #337

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Цитат Първоначално публикувано от Carvin Виж публикацията
    Здравейте,

    Откъм мониторинг също дали има вече вариант за добавяне на новите Perfera към Home Assistant?

    Доста въпроси, но смятам, че тук ще намеря повечето отговори

    Поздрави,
    Дани
    Поне на някои -> Интеграция на Daikin с С-серия wi-fi контролер -> https://github.com/rospogrigio/daiki...master/info.md

    Това, на което викаш "борче" е бившия "sleep" режим. Шумът от вътрешното тяло пада с още 2 децибела под този на минималната му скорост, за да поддържа зададедана температура при намален въздушен поток сваля (на лято) или вдига (на зима) температурата на издухвания въздух и следователно малко завишава консумацията спрямо тази на минимална скорост. Аз ползвам този режим при спане и е ок - през останалото време - не.
    Carvin одобрява това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,966
    #338

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Аз не виждам никаква нужда от тия "борчета". Автото на турбината е много добре пипнато, грехота е да не се ползва. Изобщо не се разбира, че работи нещо. Поне при подовата машина е така.
    ccankov73, Deliivanov, HRS9 и 1 други харесват това.

  11. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    252
    #339

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    При мен при стенните е така на охлаждане, на отопление ми се струва една идея по шумен auto fan a

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    54
    #340

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Цитат Първоначално публикувано от me40 Виж публикацията
    Поне на някои -> Интеграция на Daikin с С-серия wi-fi контролер -> https://github.com/rospogrigio/daiki...master/info.md

    .
    Имам Алекса и се опитах да интегрирам ONECTA .
    В сайта на амазон присъства, но за моето устройство не е налична... Някаква идея

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,966
    #341

    Въпроси за FTXM25R Perfera

    При мен на отопление и Ауто турбина, понякога слиза дори на степен по-ниска от борчето. Нали за това се гледат толкова тия машини за малките стаи, първите степени да са добре измислени, така че и да се налага да пораздуха, то да е в рамките на разумното и да не е много шумно. Като видя скъпа машина, висок клас, с неадекватно Ауто на турбината, директно я зачерквам от списъка си.
    HRS9 и Carvin харесват това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2023
    Мнения
    11
    #342

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Привет и благодаря за полезният отговор!
    Имам няколко допълнителни въпроса по темата:
    - При 25 градуса на охлаждане (режим Авто) и външна температура 28-30, консумацията която видях беше между 200 и 400вата - това изглежда ли нормално?
    - Апартамента е с добра изолация и като цяло е доста топъл. Досега се отоплявахме с електрическо котле и радиатори във всяка стая, но сметката беше доста висока (400-500лв). @Delliivanov - от какъв порядък са ти сметките за цял апартамент, отопляван само с климатици, тъй като нямам основа за сравнение досега?
    - На какви недостатъци си се натъкнал досега?
    - Има ли реален проблем с дефрости на Perfera-та, за които чета толкова много по форума?

    Поздрави,
    Дани

    - - - - - - - - - -

    Аз успях с Google Assistant и нямах никакви проблеми. С Алекса какво ти дава като грешка?

  16. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    252
    #343

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Привет.

    За мен разхода е висок, ако предположим че ти е 9ка климатика.
    Ако го гледаш на приложение имай на предвид че закръгля нагоре и според мен го завишава с 20-30%.
    Освен това го сумира за два часа . 400 вата за два часа са много на охлаждане при 3 4 градуса разлика с външна температура. и задание 25С.
    евентуално ако не ти е темперирано помещението и този разход ти е за първите часове от включването тогава е напълно разбираем.
    Не си написал тези ватове за климатик ли са или общо за 3 те.Ако е обща консумация е ОК.

    Сметката за отопление ти е доста висока.
    Дай повече инфо за жилището: апартамента/къща, етаж , квадратура , тухла /панел?

    Отоплявам около 90кв. (22-24c поддържам денонощно навсякъде и имам 2 бойлера )
    последен етаж (минимум 15- 20% допълнителни топлозагуби). между средно около 200 лв . най-много 240 имах миналата зима.

    Недостатъци:
    Въпрос на усещане първо.
    Дразнят ме моторчетата на клапите , но пък тядко ги ползвам.
    Дефрост алгоритъма е доста странен под 0 си прави миниюум по един контролиран дефрост на 4 часа, съответно си има шум от кипене на фреон (и триъе машини ги вакуумираха поне по 15мин.),което нощем е не най приятното изживяване.
    Дефростите не са продължителни и не е проблем с оглед изстиване на помещението (някъде съм писал в темата).
    Проблем е когато е влажно защото при мен зачестяват.
    .
    Някой колеги се оплакват че подминават температурното задание ама тва се лекува през сервизното меню.

    Като цяло тва са "-" според мен.

    Като голям "+" в режим отопление ще посоча, че машината спира вентилатора когато компресора е офф и не духа студено.
    Иначе са приемливо тихи и топлят доста добре.

    Твоите къде са произведени чехия/турция?


    Тази година си купихме 5та перфера в семейството , първата ни е 2017/2018 по спомен.
    Този пост е редактиран от Deliivanov; 28-09-23 в 17:05.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Живее в
    Варна
    Мнения
    80
    #344

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Цитат Първоначално публикувано от ktkiro Виж публикацията
    Имам Алекса и се опитах да интегрирам ONECTA .
    В сайта на амазон присъства, но за моето устройство не е налична... Някаква идея
    В какъв смисъл не е налична за твоето устройство? Този скил не се поддържа за български акаунти ли?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    54
    #345

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Цитат Първоначално публикувано от me40 Виж публикацията
    В какъв смисъл не е налична за твоето устройство? Този скил не се поддържа за български акаунти ли?
    Точно акаунта и алексата с локализация България. На компютъра когато търся това умение излиза, но ми дава че не е активно за моето устройство. С Ехо шоу 5" трета генерация.
    Между другото в приложението ми излиза и допълнителна гаранция, но като въведа QRкода или SN също не е активно.

    Нещо бг представителството на Даикин не е много наред или не е представителство, а най обикновени мушенг....

    Май нямаме тема или раздел за Умен дом, но мое наблюдение. С Tapo никакви проблеми в интеграцията навсякъде. Но с китайците не става. Xiaomi до някъде , трудно . Българското (В огромни кавички ) саноффи е пълен ташша..скротум , Даикин , еми да. споменах ги
    Самсунг е перфектен

    Само се чудя що лъжат хората
    Този пост е редактиран от ktkiro; 28-09-23 в 19:14.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 23 от 33 ПърваПърва ... 132122232425 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin Perfera много шуми
    От pavlin_s във форум Климатици Daikin
    Отговори: 2
    Последно: 10-01-24, 19:06
  2. Проблем с DAIKIN PERFERA FTXM25R
    От cveteca във форум Климатици Daikin
    Отговори: 80
    Последно: 23-11-23, 09:51
  3. Дилема между Daikin FTXM25R Perfera и Mitsubishi Electric MSZ-LN25VGW
    От pavkata88 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 4
    Последно: 14-02-22, 06:04
  4. Daikin Perfera
    От kod във форум Климатици Daikin
    Отговори: 21
    Последно: 31-10-21, 11:55
  5. Мнения за Daikin FTXM25N Perfera
    От Tsen във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 18-01-21, 19:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе