Страница 29 от 33 ПърваПърва ... 192728293031 ... ПоследноПоследно
Резултати от 421 до 435 от общо 484
Like Tree303Одобрявам

Daikin FTXM25R Perfera - въпроси, коментари, проблеми

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2023
    Мнения
    45
    #421

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Пластмасата - прозрачна, вижда се лампата през нея. Не, че има значение, но действа демотивиращо. На zsx също е тънка,не толкова, а и поне може да избереш "титаниевия" мастърбач. Много се колебая направих запитване за топлообменника на седмицата и девятката. От две места ме убеждават, че са еднакви. Чакаме сега

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    609
    #422

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Не са еднакви, по-рано ви отговориха на този въпрос. Даже назад в темата има снимки точно от седмица. Тези дето ви убеждават, че са еднакви по-добре директно ги отпишете като фирми за евентуална покупка. Притежатели на модела споделят, че изработката не е кой знае какво, но пък за сметка на това машината е много подходяща за спални помещения и като цяло работи много добре.
    KalTi одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    63
    #423

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Здравейте!
    За втори път сменям този тампон на втулката на турбината и след около месец, пак започва да издава леки тракащи звуци които дразнят в тихия режим нощем.



    Не слагам грес, защото вътре е намазан фабрично с някаква смазка.
    От фирмата която купих климатика, го сменяха веднъж докато беше в гаранция. Издържа повече от месец преди да се разтрака отново.
    Като го свалих след като изтече гаранцията, видях, че са го омотали с изолирбанд преди да го пъхнат във втулката.

    Не искам такива изпълнения и търся съвети какво друго да направя, та да не се налага да го сменям всеки месец.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от acronym; 04-01-24 в 16:24.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    609
    #424

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Страхотно, и тия ли са тракащи?! Останаха ли изобщо читави модели, които да го нямат този проблем. Аз съвсем сериозно ще се замисля за Мidea слеващия път, когато трябва да купувам климатик. Това не е нормално......

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    63
    #425

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Забелязал съм, че като вдигна температурата спира. Най-често се случва да се разтрака, когато е достигнал задание и върти без да топли.
    Сякаш или смазката се сгъстява от по-ниската температура или гумата на тампона става по-твърда.
    Лятото не се чува, защото вечер се изключва и не се налага да го пускам на тих режим.

    Нямам представа как обирането на вибрациите от турбината е изпълнено при други марки но на тошибата в другата стая няма такъв проблем.

    Утре ще се пробвам да сложа нов тампон, като преди това го намажа с графитна смазка.

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    609
    #426

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    И аз на Daiseikai 8 го нямам този проблем, но там пък има други неща Явно това е положението с климатиците.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,872
    #427

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Един с проблем/дефект и цялата серия/марка "в кофата".
    Много радикално бе...
    Aleksandars и Mega харесват това.

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    609
    #428

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Относно Perfera, аз съм казвал не един път, че мен ме отбълсна проблема с платките (който не е бил при един). Макар и разрешим, лично на мен не ми е ок да си купя нещо за една торба пари и да ми дойде дефектно. За това се спрях на LN 25, където пък ми се падна цъкащо/тракащо вътрешно. Относно Daiseikai 8, и там съм споменавал не веднъж какъв е проблема. Климатика не е лош изобщо, но има неща, които са дразнещи. За някои хора това са пари за семки, но за мен си е сериозна сума и очаквам подобаващо качество. Не съм фен да се купува възможно най-евтиното и да се сменя през няколко години. Но явно нещата се променят.
    Този пост е редактиран от CubanLinx; 05-01-24 в 13:23.
    acronym одобрява това.

  11. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #429

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Ти пък цяла торба пари не са перферата е минимума на дайкин не гледай че го дават среден клас тия под него са пълни трошляци.

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    609
    #430

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Както казах, за някои това даже не са и пари за семки, при мен към днешна дата не е такъв случая Не знам да се води среден клас, освен ако не се сравнява от някой с Уруру или Хийт Чарджър. Тогава може и под средния да е

  13. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #431

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    под него има две серии които са трошкяци а над него са три питай гугъл той ще ти каже затова ти казвам че това е що годе нормалния климатик иначе си е среден клас както искаш го гледай ако искаш от долу ако искаш от горе

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    609
    #432

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Няма от къде да го гледам, понеже съм се спрял на други машини. Дали е среден, нисък, висок - все ми е тая. Ако сега трябваше да избирам само и единствено от марката, бих взел подова Perfera и нищо друго. За другото съм съгласен, под Perfera изобщо не бих ги погледанл. А като гледам накъде вървят нещата, живот и здраве ще се насоча към китайците

  16. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,872
    #433

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    …ще се насоча към китайците…
    Сега си с LN и Daiseikai. Преди да (ако) вземеш “китаец” отиди на гости на някой познат или познат на познат, с монтиран модела, който си харесал.
    Един път зимата - под 0С и един път в жегите, усети ги - виж дали ще ти харесат повече от сегашните и после решавай.
    Съмнявам се, че ще ги смениш, но знае ли човек….

    п.с. ама не забравяй да видиш/чуеш и подовата Перфера..
    CubanLinx и rosswen харесват това.

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    609
    #434

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Тук, където сме сега мача е свирен. Живот и здраве за ново жилище със сигурност ще гледам да са подови, стига да го позволяват условията. За китайските най-вероятно си прав Просто се ядосвам на масовия спад в качеството на всичко.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2023
    Мнения
    45
    #435

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Някой може ли да пусне документ/спецификация за стенната перфера. По-точно се интересувам от височината на долния борд, преди отвора на долните жалузи.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 29 от 33 ПърваПърва ... 192728293031 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin Perfera много шуми
    От pavlin_s във форум Климатици Daikin
    Отговори: 2
    Последно: 10-01-24, 19:06
  2. Проблем с DAIKIN PERFERA FTXM25R
    От cveteca във форум Климатици Daikin
    Отговори: 80
    Последно: 23-11-23, 09:51
  3. Дилема между Daikin FTXM25R Perfera и Mitsubishi Electric MSZ-LN25VGW
    От pavkata88 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 4
    Последно: 14-02-22, 06:04
  4. Daikin Perfera
    От kod във форум Климатици Daikin
    Отговори: 21
    Последно: 31-10-21, 11:55
  5. Мнения за Daikin FTXM25N Perfera
    От Tsen във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 18-01-21, 19:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе