Страница 30 от 33 ПърваПърва ... 202829303132 ... ПоследноПоследно
Резултати от 436 до 450 от общо 488
Like Tree305Одобрявам

Daikin FTXM25R Perfera - въпроси, коментари, проблеми

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,838
    #436

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Заповядайте.
    Installation manual

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2023
    Мнения
    45
    #437

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Aleksandars, отново благодаря. Чак като го отворих видях, че съм написал стенна...., в акъла ми подовата. На път съм в понеделник да поръчам подовата версия. За съжаление дренажът не знам как ще се получи. Не искам да я вдигам много, дори съм ограничен от към таблата на прозореца, който наскоро сложиха впрочем, уви, ако знаех. 6-7 см се подава подпрозоръчната дъска от стената. Надолу разполагам с 90 см до ламината - броено от долния ръб/берда/ на дъската . До тук добре, но отзад излизам на тераса, чийто цокъл е 6 сантиметра. Иначе подът на терасата е на едно ниво с пода на стаята. Хем искам да е на милеметър-два от земята вътрешното тяло, хем цокълът на терасата да остане незасегнат. Ако повдигна вътрешното тяло с повече от два сантиметра, което не желая, ще "изям" от минималното разстояние между горната клапа и подпрозоръчната дъска, което по спомен някъде от форума видях, че е 105 мм. Затова ми е необходимо да видя изходите на подовото тяло и дренажната секция

    РеЕдит: Всъщност прагът ме е излъгал - 5-6 сантиметра е по-висок подът на балкона.
    Ето го и мястото:

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Заповядайте.
    Installation manual
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от KalTi; 06-01-24 в 18:42.

  4. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,800
    #438

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Ще се събере.
    https://dox.abv.bg/download?id=e6b808862f# - Линк за сваляне
    Дали обаче не е по-удачно да е на сената от ляво на прозореца? Трябва да се прецени от размерите на самото помещение и обзавеждането.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2023
    Мнения
    45
    #439

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Да, ще стане, въпросът е с какъв компромис от земята. Тези 6 сантиметра ограничение аз искам да го спазя, дори да е под един - това вече е мечта. Не помня долните жалузи само по хоризонтала ли се въртят или и по вертикала - помня, че всичко е ръчно, но не мога да си ги представя сега, виждал съм модела на живо веднъж. С дрелката отвън над цокъла трябва да се бодне и да видя как върви наклона по лявата стена и освен наистина там. Иначе би се вързало, дори леглото може да си остане отляво и ми се освобождава мястото под прозореца, където е бюрото по принцип. Фронт има напред - 2.80 до секцията на отсрещната страна, която ще се разкарва така или иначе и става 3,30. Почти в средата на стената ще легне - центъра на вътрешното тяло ще е на 1.70 м от дясната стена, цялата стена е 4.10 м. Леглото е метално, височина на долната рамка - 23 см. Така и към вратата на коридора ще може да пръска. :D Голям кеф! Въпросът е - долните жалузи и в четирите ли посоки са движат - наляво-надясно, ясно, но надолу и нагоре?
    ReEdit: bobivg, благодаря за installation guide-a!
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от KalTi; 07-01-24 в 12:08.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,970
    #440

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Абе на мен тая схема не ми я показа? Така много по-ясно се виждат работите. Долния отвор регулира потока само по хоризонтала (ляво/дясно). Горният отвор и по хоризонтала, и по вертикала, като по вертикала е електрическо управлението, не ръчно.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2023
    Мнения
    45
    #441

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Аааам, тая схема ти я препратих като коментар от тема "Избор на климатизор 2023" Ама като част от по-голямата схема на апартамента - много е шарена, може да те заболи главата :D
    Иначе много ми се искаше да е под прозореца - да си взима от там по-хладния въздух и да духа по дължина на стаята.
    Всяко мнение, което съм получил, е било изключително ценно Само мога да съжалявам, че долу не движи нагоре и надолу. При сестра ми, FVXM50, мислех, че и при него има. Сега като гледам неговите снимки - няма. А сутринта бях при тях. Какво нещо е човешкото възприятие - подвежда те в много от случаите. Независимо от това ще е по-добре, отколкото стенен. ZSX като го монтираха в хола онзи ден исках на 20-25 санта да се пусне от тавана, който е 2.50м - учудиха се. Ако се наложи да слагам стенна перфера в спалня, но не би, трябва да я пускам на 30 см :D
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от KalTi; 07-01-24 в 11:32.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,970
    #442

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Долната клапа няма нужда да се движи нагоре-надолу, поне според мен. Добре, че не се движи и при он/офф като при старата серия, защото е шумна. При дефрост се мести и се чува доволно.
    KalTi одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2023
    Мнения
    45
    #443

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    При дефрост на старата или на новата :D

  11. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,970
    #444

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Цитат Първоначално публикувано от KalTi Виж публикацията
    При дефрост на старата или на новата :D
    Новата я мести само при дефрост. Старата я мести и при он/офф, което е неприятно.
    KalTi одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,169
    #445

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    как са дефростчетата сега като захладня

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,970
    #446

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Моя мод работи, ама наполовина. Преместих тръбния датчик на най-топлата тръба. Вчера побеля яко, изкара над 3ч без дефрост. Абе както си трябва. Обаче приключва много бързо дефроста и не се чисти хич както трябва. Ще трябва да си го връщам на старото място.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,040
    #447

    Re: Въпроси за FTXM25R Perfera

    С резистор е най добре, при край надефроста оказва не повече от 1 градус разлика и ще се чисти добре
    Alexi и rosswen харесват това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,970
    #448

    Въпроси за FTXM25R Perfera

    Цитат Първоначално публикувано от mystikalrs Виж публикацията
    С резистор е най добре, при край надефроста оказва не повече от 1 градус разлика и ще се чисти добре
    Така е. Само че сега няма как да станат тия гимнастики. Първо, че се прибирам към 17ч., второ е студ, а упражнението не е удобно, защото работя на стълба, на височина 4-5м.
    П.п. Някой знае ли при каква температура на външния ТО се прекратява размразяването при Дайкин?
    Намерих нещо из едно от сервизните:


    Обаче пише 4-18гр.? А пък при големите машини дори до 30гр. Нещо не ми се връзва?
    Този пост е редактиран от rosswen; 09-01-24 в 09:25.

  17. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,317
    #449

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    как са дефростчетата сега като захладня
    Точно на 4 часа. Като по книга.


    Прикачени изображения Прикачени изображения
    rosswen одобрява това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,970
    #450

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Още не знам. Преди малко си върнах датчика на място.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 30 от 33 ПърваПърва ... 202829303132 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin Perfera много шуми
    От pavlin_s във форум Климатици Daikin
    Отговори: 2
    Последно: 10-01-24, 19:06
  2. Проблем с DAIKIN PERFERA FTXM25R
    От cveteca във форум Климатици Daikin
    Отговори: 80
    Последно: 23-11-23, 09:51
  3. Дилема между Daikin FTXM25R Perfera и Mitsubishi Electric MSZ-LN25VGW
    От pavkata88 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 4
    Последно: 14-02-22, 06:04
  4. Daikin Perfera
    От kod във форум Климатици Daikin
    Отговори: 21
    Последно: 31-10-21, 11:55
  5. Мнения за Daikin FTXM25N Perfera
    От Tsen във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 18-01-21, 19:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе