Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 21

Въпрос за FTXM35R Perfera

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    52
    #1

    Въпрос за FTXM35R Perfera

    Какво прави на почти всеки 30 минути климатика, дефрост или спира, отвън няма лед по тялото и не тече вода. Издава шум вътрешното тяло за няколко минути и пак тръгва.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,034
    #2

    Re: Въпрос за FTXM35R Perfera

    Най вероятно е дефрост, Дайкин ги имат тези дефрости през 30 Мин. Което е абсурдно, но при по ниския клас, тук би трябвало да са на 4 часа контролни, топли ли нормално

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Живее в
    Хюстън
    Мнения
    448
    #3

    Отговор: Въпрос за FTXM35R Perfera

    Не знам как който и да е климатик при чести размразявания,особенно на 30мин може да се каже,че топли нормално. Тези дефрост алгоритми са пълен майтап,с тях и +++ за енергоефективност които дават на машините.

  5. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    252
    #4

    Отговор: Re: Въпрос за FTXM35R Perfera

    Дефроства.
    Дръж го над 23 градуса и ше разреди. При мен под 23 градуса си ги бичи на кръгал час. Никък не е приятно, ако те дразни пробвай как е с 23 градуса на термостата и моля те пиши дали има подобрение, предполагам ,че всички ползватели се интересуваме.В най-добрият случай ще ги прави на 4 часа за около 7 минути.

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    397
    #5

    Отговор: Re: Въпрос за FTXM35R Perfera

    Цитат Първоначално публикувано от Deliivanov Виж публикацията
    Дефроства.
    Дръж го над 23 градуса и ше разреди. При мен под 23 градуса си ги бичи на кръгал час. Никък не е приятно, ако те дразни пробвай как е с 23 градуса на термостата и моля те пиши дали има подобрение, предполагам ,че всички ползватели се интересуваме.В най-добрият случай ще ги прави на 4 часа за около 7 минути.
    На 4 часа за 7 минути според мен не е никак зле и не би се отразило на комфорта по никакъв начин.

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    252
    #6

    Отговор: Re: Въпрос за FTXM35R Perfera

    За мен е ок, но не е гарантирано.Не мога да хвана спатиите на тоя дефрост, и за това всяко мнение и опит е важно.
    Не, че можем да промемим нещо но ако има положения в, които машините работят по-добре.
    Признавам, че очаквах повече от този висок клас машина.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    52
    #7

    Отговор: Re: Въпрос за FTXM35R Perfera

    направих го на 23 градуса и продължава по часовник 30 минути и дефрост около 8 мин. Един час е на 23 градуса и има 2 прекъсвания. Термометъра в стаята показва 21.9 градуса.

    - - - - - - - - - -

    Какво показва това ръководство, копирал съм от сервизното на Perfera-та.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  10. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    252
    #8

    Отговор: Въпрос за FTXM35R Perfera

    Показва как да си юстираш термостата.Предвид че климатика ти е нов като че ли е добре сервизен техник да си играе с него.
    По скоро го настрой на 24 ако търсиш 23. Менюто прави същото само че виждаш 23 на екранчето.
    Като се стопли над 0 ще вземе да си подминава заданието.
    За дефростите птобвай с 24 сега дали ще разреди.
    Пи мен на 23 станаха на 4 часа, като че ли. Писна ми да им слухтя.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,034
    #9

    Re: Въпрос за FTXM35R Perfera

    Дефроста зависи от разликата между тръбния датчик и този за околна температура на външното тяло, пише го в сервизното, то и при всички климатици е така.

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #10

    Отговор: Въпрос за FTXM35R Perfera

    не съм съвсем сигурен ,всяка марка си има собствен алгоритъм .. ако в него влиза някакъв таймер под определени градуси то тия градуси са на дефрост термистора и не се гледа околната ... този климатик не знам конкретната бройка ли работи така ,собствениците на Перфера не са склонни да говорят за слабостите му но реално не можеш да се топлиш с климатик дефростващ на 30 минути ,дискомфорта е много голям също така трудно наваксва зададените градуси т.е. не топли ,отделно преразхода на ток да топлиш 1/4 от времето улицата ... вероятно е лечимо със замерване и промяна на датчиците

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,034
    #11

    Re: Въпрос за FTXM35R Perfera

    При мен едното Хитачи на ниска скорост на вентилатора не е дефроствал от една седмица а имаше сутрини с -10 но е сухо и няма скреж. При по висока скорост си пуска дефрости контролни през 2 часа някъде. Обеснявам си го с това че фреона който се връща от вътрешното по топъл постъпва в еев то и от там и датчика отчита малко повече и не пуска дефрост. При дайкина явно при по високо задание става нещо подобно и разрежда дефростите.Явно могат и да се модват както от другата тема за сенсира

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    252
    #12

    Отговор: Въпрос за FTXM35R Perfera

    Дефростите са на 4 часачаса при зададени теюператури над 23 (пробвал съм до 26). Всичко под 23 почват да зачестяват, като при 21 според мен са на кръгал час.
    Прикачам малко интересна информация оф топик. За тези които се притесняват ,че не топлят машините.
    20230214_111551.jpgScreenshot_20230214_111804_ONECTA - Daikin.jpg
    Screenshot_20230214_111823_eWeLink.jpg

    Навън е 4 4-5 градуса. трите машини са зададени на макс 31с и на пауерфул.
    Температурата на шлюза достига до около 60С на моменти, но за да бъдем обективни е между 55-60 ОТ ЛЯВО НА ДЯСНО НА ВЪТРЕШНОТО ТЯЛО.
    Общата консумация в жилището е 2400 Вата от които има около 150 паразитни(хладилник зарядни , стенд бу, 1голям работещ тв )
    Не е лошо за скъпа духалка.
    Странно е, че не може да достигнат номинал от 1кв.

  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #13

    Отговор: Въпрос за FTXM35R Perfera

    едва ли някой има притеснения ,че при +5 не топлят ... произволна пръчка топли при +5 все пак тия ниски максимални консумации говорят за относително маломощен компресор ( не съм се ровил из документациите на Перфера да го видя какъв е )

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Живее в
    Хюстън
    Мнения
    448
    #14

    Отговор: Въпрос за FTXM35R Perfera

    Замерването с тоз термометър е грешно,макс темп на която софтуера ще ограничи компресора е 53-4гр. А й таз обща консумация,дето се казва единият трябва да я направи

  18. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,859
    #15

    Отговор: Въпрос за FTXM35R Perfera

    Много хубаво даже, че с по-малка консумация достига 55С.Като му трябва повече - ще вдигне повече.
    Отвори широко прозорците, на пауърфъл - и ще видиш какво може .

    п.с. на пауърфъл мисля че нямаше значение какви градуси си задал.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin FTXM25R Perfera - въпроси, коментари, проблеми
    От pavkata88 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 483
    Последно: 01-02-24, 19:34
  2. Вибрация при работа на Perfera 35
    От pavlin_s във форум Климатици Daikin
    Отговори: 15
    Последно: 04-08-23, 08:31
  3. Perfera ftxm35r Консумация при отопление?
    От Deliivanov във форум Климатици Daikin
    Отговори: 43
    Последно: 03-02-23, 21:06
  4. настройка на wifi сонтролера на Daikin Perfera FTXM35R стенен
    От pavlin_s във форум Климатици Daikin
    Отговори: 5
    Последно: 01-02-23, 21:32
  5. Daikin Perfera
    От kod във форум Климатици Daikin
    Отговори: 21
    Последно: 31-10-21, 12:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе