Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 41

Fujitsu ASYA09LC или Panasonic CS-E9GKEW

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    62
    #16

    Re: Fujitsu ASY-A09LC или Panasonic CS-E9GKEW

    Цитат Първоначално публикувано от Hollyshit
    е как разбра , че е по-добър като имаш само единия , каква е гаранцията , че другия не е по-добрия
    .... тука не е фен клуб на дадена марка или модел , на хората им трябват реални сравнения ,
    а не отговори от порядъка на Fujitsu Rulzzzzzzz и Panasonic Suxxxxxxx
    Еми дори само по характеристики е по-добър. А ако попрочетеш малко форума, както и разни таблици за надежност в света, където Фуджитсуто е по-напред от панасоник
    както и това, че панасоник в България НЕ Е ТОВА, което се предлага по света и са му спестени тук- там някои части, ще разбереш защо препоръчвам фуджитсуто. За този панасоник не видях при каква минусова температура работи...
    Това, че съм си купил фуджитсу не значи изобщо, че съм фен на марката, то май ти с аватара показваш на какво си фен. Покупката ми е резултат от двумесечни обиколки, проучвания и четене по форуми и мога да ти кажа, че доста хора от този форум са на моето мнение.
    Но от двата климатика той е по-добрия - ОСОБЕНО пък при ниски температури и отопление. Наскоро когато беше -17 градуса масово видях замръзнали панасоници с тракащи перки.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #17

    Re: Fujitsu ASY-A09LC или Panasonic CS-E9GKEW

    Цитат Първоначално публикувано от Emily
    ОСОБЕНО пък при ниски температури и отопление. Наскоро когато беше -17 градуса масово видях замръзнали панасоници с тракащи перки.
    Ммм даааа...и един мормот завиваше шоколадите
    Много добре ти е ясно, че и на Дайкин за 5 бона, ако му оставиш отворите за отводняване да се запушат с лед, след известно време , леда ще се качи дотолкова, че перката да се потроши в айзберга, който ще стане в тавата отдолу.
    Остави го Julian , дето разправя , че на Дайкин питата била много високо и водата преливала отстрани и не могло да стане фал. Това, може да се случи "и в най-добрите семейства"

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    421
    #18

    Re: Fujitsu ASY-A09LC или Panasonic CS-E9GKEW

    Не е съвсем така...
    Цитат Първоначално публикувано от rsvr
    Много добре ти е ясно, че и на Дайкин за 5 бона, ако му оставиш отворите за отводняване да се запушат с лед, след известно време , леда ще се качи дотолкова, че перката да се потроши в айзберга, който ще стане в тавата отдолу.
    Остави го Julian , дето разправя , че на Дайкин питата била много високо и водата преливала отстрани и не могло да стане фал. Това, може да се случи "и в най-добрите семейства"
    Julian си е доста прав
    Цитат Първоначално публикувано от Emily
    Наскоро когато беше -17 градуса масово видях замръзнали панасоници с тракащи перки.
    Да вярно е, но също така наскоро съседа монтажник отиде на "авария" и се оказало, че панасоника не работи въобще. Причината-включена защита на същата тази перка, която опряла в леда и толкоз, климатика просто изключил. След почистване и рестарт пак е ок.
    Цитат Първоначално публикувано от Hollyshit
    ... нито дайкин се пише така на японски нито модела , как да ти го разпознае гугъла
    ダイキン工業 - написано на японски... Google няма проблем с японския, пич

    P.S. Все пак по темата - Fujitsu 9LCC в случая е по-добрия избор и от Panasonic и от Fujitsu АS-E25S
    По принцип и той може да е малък/редакция ще стане/. Този последния Fujitsu АS-E25S е за 14м2 максимум според самия производител 2.5Kw/3.0Kw докато Fujitsu 9LCC e 2.6Kw/3.6Kw по номинал. Преди две и половина години и аз имах такава дилема Fujitsu vs Panasonic, главно заради еднаквия ценови клас... Спечели Fuji 12LB. Преди три месеца почти се бях навил на Toshiba или някакво Mitsubishi (за спалня каза жената...) ..... е сега имам и ASYA09LCC... и съм доволен

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    43
    #19

    Re: Fujitsu ASY-A09LC или Panasonic CS-E9GKEW

    Днес ми монтираха Fujitsu АS-E25S от фирма Димели ЕООД- http://www.dimeli.eu/ ,за сега съм много доволен,при зададени 24 градуса в стаята е 24-24,2 гр на 1 метър височина в всички краища на стаята.При външна температурата е -2°C,Относителната влажност на въздуха 86.1%.Включил съм го в със самостоятелен електромер,на терасата.Резолтата е невероятен в положителна насока.Преди това имах 3 климатика втора употреба от една пловдивска фирма,в порядъка на два месеца,с много ходене по мъките те ми върнаха парите(климатиците не достигаха температура и харчеха много ток),изгорях за монтажа 180лв.Фирма Димели ми помогна взема само 30 лева за монтирането на Fujitsu АS-E25S защото ми беше останал траф тръбен път и стойки.Майсторите ми вакомираха системата,докъто в конкурентната пловдиска фирма изопщо не си направиха труда за това.Димели ми даде 3 години гаранция,без задължителна профилактика .Какво по добро от това,доволен съм от избора,да се надявам че и при по ниски температури климатика ще работи добре.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    62
    #20

    Re: Fujitsu ASY-A09LC или Panasonic CS-E9GKEW

    Браво и честито със здраве да си го ползваш!!!ИЗОБЩО НЕ СЕ ПРИТЕСНЯВАЙ ЗА ПО-НИСКИ МИНУСОВИ ТЕМП.ще прави баня.

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    421
    #21

    Re: Fujitsu ASY-A09LC или Panasonic CS-E9GKEW

    Цитат Първоначално публикувано от miroslav66
    изгорях за монтажа 180лв.Фирма Димели ми помогна взема само 30 лева за монтирането на Fujitsu АS-E25S защото ми беше останал траф тръбен път и стойки.
    Казвам ти, че не става за тая площ/обем и тва е
    Останал тръбен път? Е ти луд ли си да се съгласиш? 180-30=150 е да спестил си ... все пак


  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    43
    #22

    Re: Fujitsu ASY-A09LC или Panasonic CS-E9GKEW

    По 65 ватана на кубичен метър мисля че става.Резолтата е невероятен, в стаята е баня.Старите климатици3 броя върнати на фирма НТТ Пловдив,изопщо не можеха да топлят ,бяха издухани не рециклирани,само измити,аз съм доволен,това е най важното.Fujitsu АS-E25S хаби средно около 250 вата на час, при зададени 24 градуса в моят хол.Просто нямам думи, ще си взема още един нов климатик , не като тези произвеждани за нашият регион(Fujitsu ASY-A09LC ).КОП на произведените за Япония винаги е над 5---,това значи три пъти клас ААА.

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #23

    Re: Fujitsu ASY-A09LC или Panasonic CS-E9GKEW

    65 W/куб.м., (не kW) че иначе става страшно

  11. Novice
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    7
    #24

    Re: Fujitsu ASY-A09LC или Panasonic CS-E9GKEW

    Моли се само да не се разваля,щото с втората употреба гаранция няма.Ако видиш как им ги карат нахвърляни в контейнерите като картофи, едва ли ще повярваш на безумната реклама. НОВОТО СИ Е НОВО! А иначе FUJITSUTO e безкомпромисно като цена/качество.

  12. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #25

    Re: Fujitsu ASY-A09LC или Panasonic CS-E9GKEW

    Цитат Първоначално публикувано от milen72
    Моли се само да не се разваля,щото с втората употреба гаранция няма.Ако видиш как им ги карат нахвърляни в контейнерите като картофи, едва ли ще повярваш на безумната реклама. НОВОТО СИ Е НОВО! А иначе FUJITSUTO e безкомпромисно като цена/качество.
    Човека е купил нов климатик - не втора употреба

  13. Novice
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    7
    #26

    Re: Fujitsu ASY-A09LC или Panasonic CS-E9GKEW

    Напротив!Fujitsu АS-E25S е сигнатура на втора употреба.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #27

    Re: Fujitsu ASY-A09LC или Panasonic CS-E9GKEW

    гениално изречение! я кажи сега служебния ми Форд нов ли е или втора употреба

  16. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #28

    Re: Fujitsu ASY-A09LC или Panasonic CS-E9GKEW

    Нова си е машината.Намерих и менюъла - подадените данни си е перфектна машина.545 вата е номиналната консумация, а КОП-а е 5,5 на отопление, отдава номинално 3 киловата.Дават я за 11-14 квадрата отопление, ама по техните стандарти.До към 18 квадрата, мисля, че ще топли много добре.

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #29

    Re: Fujitsu ASY-A09LC или Panasonic CS-E9GKEW

    Цитат Първоначално публикувано от milen72
    Напротив!Fujitsu АS-E25S е сигнатура на втора употреба.
    Сигнатура е на японец, обаче какво пречи да е нов? Вкарват се и нови японски, не само втора ръка.

  18. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    421
    #30

    Re: Fujitsu ASY-A09LC или Panasonic CS-E9GKEW

    Цитат Първоначално публикувано от milen72
    Напротив!Fujitsu АS-E25S е сигнатура на втора употреба.
    Е ти луд ли си кво , майна? В тема близка до тази съм дал линкове ... моделът е 2007.... е може и да е секънд хенд...знае ли човек.

    P.S. milen72 Чалгаджия опа аджамия ... треА да се чете... треА

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Panasonic YE-9MKX или Fujitsu ASYA 9 LKC
    От enrique във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 27-06-13, 19:50
  2. Panasonic CS/CU-E12HKEW или Fujitsu ASYA12LGC
    От netranger във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 6
    Последно: 16-06-10, 22:33
  3. Panasonic CS/CU-E9JKE или Fujitsu ASYA09LC
    От momchi007 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 28
    Последно: 18-10-09, 15:07
  4. Fujitsu, Panasonic или ...?
    От coco_bryce във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 17
    Последно: 22-11-08, 13:37
  5. Fujitsu ASYA09LC - търся ръководство за ползване на български
    От pier_67 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 2
    Последно: 15-03-08, 16:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе