Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 28 от общо 28

Fujitsu ASYB12LD - относно монтажа

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #16

    Re: монтаж на климатик

    Още не си ни казал марката и моделът климатик който имаш.

    Наистина при монтаж на външното тяло на тънката панелка на терасата вибрацийте ще са по-силни, възможно е цялата дограма да вибрира, възможно е вътре в помещенията да се получи някаква резонансна вълна. Възможно е това да е по-добрият вариант за монтаж, шумът като фактор не е за подценяване.

    Имаш избор между по-тиха работа на външнато тяло със студена тераса или топла тераса но при шум и вибраций.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    9
    #17

    Re: монтаж на климатик

    SANG AUS 12H53B2

  4. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #18

    Re: монтаж на климатик

    До колкото успях да разбера от интернет този модел е някакъв евтин инвертор за 800 лв.

    Според мен не би било добра идея да го местиш, първо защото външното му тяло ще вибрира повече, второ защото е с фреон R407c, трето изглежда не са го вакуумирали а само продухали. Слушал ли си някога как се наема евтин инвертор поставен на тънката панелка при остъклена тераса.

  5. Novice
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    9
    #19

    Re: монтаж на климатик

    ОК, благодаря,ще изчакам още няколко мнения от форума и тогава може да предприема нещо.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    74
    #20

    Re: монтаж на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    До колкото успях да разбера от интернет този модел е някакъв евтин инвертор за 800 лв
    Това е обикновена 12-ка от наи ниския ценови клас под 500лв е към клиент без монтажа За охлаждане става отоплението куца

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    169
    #21

    Re: монтаж на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от hayati
    ОК, благодаря,ще изчакам още няколко мнения от форума и тогава може да предприема нещо.
    Не си пръв, няма и да си последен, за съжаление. А е стандартна практика при повечето, да не кажем всичките по-големи вносители и разпространители. Клиента иска да му е тънко и те правят всичко възможно да му го осигурят. Посочват се фирми дето работят евтино, но са сравнително далеч от стандартната добра практика. А дори и да е по-голяма или кадърна, ги стискат да работят за малко пари с основанието, че контракта е дългосрочен и за много бройки. Така че за толкоз пари.........толкоз кюфтета.
    И на финала клиента яде дървото. И врещи с/у фирмата, която не винаги и на всяка цена е най-виновната. Има и малоумници, разбира се.
    Ако си вземеш машинка за 500 кинта, не щеш монтажа да ти е 250 нали. Лощото е, че и повечето дето пазаруват такива и за 2000 пак не им се дават 50 кинта в повече.
    Нормално е.
    Ама ако се обяви по-големичка цена за монтажа - тогава всеки ще си иска нужните му екстри и ще е доволен. И ще ти прекопат балкона, че и във въздуха ще ти го закрепят, ако искаш.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    9
    #22

    Re: монтаж на климатик

    Както виждате, господа, нищо не е казано против монтажната фирма и качеството на SANG.Ако поискат повече пари,естествено че ще си платим.Относно SANG-a и какъв евтин боклук е,нямам нужда от вашето мнение, на мен ми е ясно.Темата е за монтаж на климатик и по добрите варианти.Ако имате мнение в тази връзка,моля да го споделите,ако ли не,не ми се подигравайте . Днес имам SANG, утре ще е от някаква по- добра марка,но и ще имам опит и ще знам какво да изисквам като качество.

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    169
    #23

    Re: монтаж на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от hayati
    Както виждате, господа, нищо не е казано против монтажната фирма и качеството на SANG.Ако поискат повече пари,естествено че ще си платим.Относно SANG-a и какъв евтин боклук е,нямам нужда от вашето мнение, на мен ми е ясно.Темата е за монтаж на климатик и по добрите варианти.Ако имате мнение в тази връзка,моля да го споделите,ако ли не,не ми се подигравайте . Днес имам SANG, утре ще е от някаква по- добра марка,но и ще имам опит и ще знам какво да изисквам като качество.
    Споко бе, човек. Не видях никой да се подиграва. Аз лично се опитах да обясня обективно нещата, на база на информация и малко опит и с оглед на това, ако може да е полезно.
    При всички случаи може би е по-добре външното тяло да ти е навън. Има начин и да не вибрира чак толкова, но е въпрос на възможности и умения на монтиращите го.
    Ако е направен не дотам добре и по най-лесния за тях начин, по-горе се опитах да умувам по този въпрос.
    Успех!

  11. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #24

    Re: монтаж на климатик

    Така им е било по лесно и по бързо. Виждам доста такива монтажи. Аз отказвам да монтирвам в остъклена тераса защото лятото климатика прегрява а и не желая да имам проблеми с клиентите. За това повече работа и по дълъг тръбен път но извън остъклението.

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #25

    Re: монтаж на климатик

    по голяма глупост от това да монтираш климатик в остъклена тераса няма! и да се оправдаваш че,така шял да работи по тихо.....!аман от калпави монтажници.не оставяй така нещата викай ги да си оправят калпазанлъка.иначе тази тераса направо я забравяш зимата ще е кучи студ а лятото ще се пукаш от жега.за да си спестят 6 метра медна тръба гледай каква глупост направиха,направо им търси шефа и говори с него.парапета щял да вибрира ами ако вибрира на стойките да сложат тампони !

  13. Novice
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    9
    #26

    Re: монтаж на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от marto68
    по голяма глупост от това да монтираш климатик в остъклена тераса няма! и да се оправдаваш че,така шял да работи по тихо.....!аман от калпави монтажници.не оставяй така нещата викай ги да си оправят калпазанлъка.иначе тази тераса направо я забравяш зимата ще е кучи студ а лятото ще се пукаш от жега.за да си спестят 6 метра медна тръба гледай каква глупост направиха,направо им търси шефа и говори с него.парапета щял да вибрира ами ако вибрира на стойките да сложат тампони !
    За това и ви поисках мнението,човек като не разбира (визирам себе си ), вика специалисти.Сега поне имам по- голямо основание да ги потърся,съжалявам,че по- рано не се запознах с условията за ползване на такава техника.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    8
    #27

    Re: монтаж на климатик

    хора помогнете малко!кажете ми какви са стъпките при монтажа че скоро 6е поставят мидеиката!за какво трябва да следя и т.н.!

  16. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #28

    Re: монтаж на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от hayati
    Както виждате, господа, нищо не е казано против монтажната фирма и качеството на SANG.Ако поискат повече пари,естествено че ще си платим.Относно SANG-a и какъв евтин боклук е,нямам нужда от вашето мнение, на мен ми е ясно.Темата е за монтаж на климатик и по добрите варианти.Ако имате мнение в тази връзка,моля да го споделите,ако ли не,не ми се подигравайте . Днес имам SANG, утре ще е от някаква по- добра марка,но и ще имам опит и ще знам какво да изисквам като качество.
    По-добрият вариант наистина е климатика да бъде изнесен вън от терасата.Тръбният път в случая не е проблемен.А така ще можеш да използваш и терасата си.
    При преместването климатика задължително трябва да бъде увакумен.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Fujitsu ASYB12LD - странен проблем!
    От flint във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 2
    Последно: 26-10-08, 20:55
  2. Daikin FTXS35G - относно монтажа
    От molinari във форум Климатици Daikin
    Отговори: 3
    Последно: 24-07-08, 20:24
  3. Относно монтажа
    От asd_klima във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 33
    Последно: 26-11-07, 23:25
  4. Да очаквам ли проблеми? - относно монтажа
    От criss във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 8
    Последно: 24-01-07, 11:11
  5. Подово отопление - относно монтажа
    От MitkoS във форум Електрическо отопление
    Отговори: 16
    Последно: 16-08-06, 16:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе