Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 22

Fuji Electric RSA-09LGC - въпроси

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    129
    #1

    Fuji Electric RSA-09LGC - въпроси

    Здравейте на всички,
    купих си това FUJI защото май нямаше човек или място в интернет където да се казва нещо лошо за него. Обаче след като го монтираха и го видях така да се каже "на живо" изникнаха няколко въпроса над които не се бях замислял. Също така ме подразни факта, че на вътрешното тяло няма дисплей, но всичко по реда си. Въпросите на които ви моля да ми отговорите са по-скоро да си задоволя техническото любопитство и за да ме разберете по-добре ще дам няколко примера.

    Пример 1:

    Тъй като няма дисплей на климатика какво би станало ако: включим климатика и със цъкалото (+/-) му зададем температура примерно 25 градуса, приемаме че климатика ни е разбрал и духа с 25 градуса, на дистанционното също е изписано 25 градуса. А сега отивам примерно в банята, затварям се вътре и цъкам на дистанционното още 2 градуса на горе, на дистанционното ще пише вече 27, а климатика си работи на 25 - да не забравяме. Отивам пак пред климатика и цъкам още един път на горе и какво става? На дистанционното ще пише 28 градуса, а климатика на колко ще работи? На 28 или на 26 градуса. Как климатика разшифрова командата от бутоните (+/-): като стъпка на горе и стъпка на долу или като конкретни температури?

    Пример 2:

    Климатика е изключен от контакта, аз си играя с дистанционното и сверявам часовника, също така да приемем, че и си програмирам таймера. Какво ще стане като включа климатика в контакта? Как ще почне да работи в зададеното време по таймер? Как ще разбере, че съм сверил часовника на дистанционното (демек неговия часовник)? Вобще как по дяволите става тая магия с дистанционното, изключително ми е любопитно!


  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    118
    #2

    Re: Помощ за FUJI RSA-09LGC

    В кжишката е обяснено подробно.

  4. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #3

    Re: Помощ за FUJI RSA-09LGC

    За пример едно....След като подадеш сигнал с дистанционното, климатика ще работи на тази температура която последно си му изпратил като сигнал, тоест на 28 градуса.
    Колкото до втория ти въпрос - колкото и да се бъзикаш с дистанцията без да стоиш пред климатика, когато насочиш дистанционното към него и натиснеш който и да е бутон за да изпратиш сигнал, климатика ще приеми всички настройки които си направил на него.

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4

    Re: Помощ за FUJI RSA-09LGC

    Когато климатика приеме команда от дистанционното, той отговаря с писукане. Това е потвърждението му. Ако не изписука, значи не е приел командата. Поне моите LG-та реагират така.

  6. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #5

    Re: Помощ за FUJI RSA-09LGC

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Когато климатика приеме команда от дистанционното, той отговаря с писукане. Това е потвърждението му. Ако не изписука, значи не е приел командата. Поне моите LG-та реагират така.
    При всички климатици е така.

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    409
    #6

    Re: Помощ за FUJI RSA-09LGC

    Не можах да разбера какъв е проблема ти, а само разбрах че искаш да се бъзикаш с дистанционното в кенефа!
    Като искаш голям мигащ дисплей защо не си взе някоя "куча марка" за 400 лв които стават само за охлаждане а за отопление под 0 гр не ги търси?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    129
    #7

    Re: Помощ за FUJI RSA-09LGC

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars
    Колкото до втория ти въпрос - колкото и да се бъзикаш с дистанцията без да стоиш пред климатика, когато насочиш дистанционното към него и натиснеш който и да е бутон за да изпратиш сигнал, климатика ще приеми всички настройки които си направил на него.
    Ако това е вярно, то това е отговора, който търсех.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #8

    Re: Помощ за FUJI RSA-09LGC

    Turbosol можеш да бъдеш убеден, че е така. Малко по различно е при климатиците които имат сензор за температура в дистанционното като при Саньо тогава дистанционното само праща сигнал до климатика за да сверява информацията.

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    510
    #9

    Re: Помощ за FUJI RSA-09LGC

    С дистанционното не можеш да повредиш климатика, каквото и да правиш

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #10

    Re: Помощ за FUJI RSA-09LGC

    Здравейте на всички,
    купих си това FUJI защото май нямаше човек или място в интернет където да се казва нещо лошо за него. Обаче след като го монтираха и го видях така да се каже "на живо" изникнаха няколко въпроса над които не се бях замислял. Също така ме подразни факта, че на вътрешното тяло няма дисплей, но всичко по реда си. Въпросите на които ви моля да ми отговорите са по-скоро да си задоволя техническото любопитство и за да ме разберете по-добре ще дам няколко примера.
    Няма марков климатик,на които има големи дисплеи,на които да има червени,зелени,пембяни светлинки,вентилаторчета и всякакви други цигании

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    263
    #11

    Re: Помощ за FUJI RSA-09LGC

    Цитат Първоначално публикувано от jori
    Няма марков климатик,на които има големи дисплеи,на които да има червени,зелени,пембяни светлинки,вентилаторчета и всякакви други цигании
    Абсолютно е така!Видя ли такова "стрелбище" верно ми се иска да пострелям!

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #12

    Re: Помощ за FUJI RSA-09LGC

    Хора като теб са ми много интересни ,като си взел добър климатик какво се чудиш какъв кусур да му намериш?А дистанционното не е тетрис да си играеш с него.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    129
    #13

    Re: Помощ за FUJI RSA-09LGC

    Цитат Първоначално публикувано от jori
    Няма марков климатик,на които има големи дисплеи,на които да има червени,зелени,пембяни светлинки,вентилаторчета и всякакви други цигании
    Абе хора (или деца), кой ви говори за маркови климатици и т.н.
    Ставаше дума, че това ми е първия климатик и ми стана много интересно на какъв принцип работи дистанционното. Защото разбрах че няма нищо общо с дистанционните на други битови техники. И ако съм разбрал точно дистанционното при натискането на кой да е бутон едновременно предава всички нови промени направени в него!

    Но все пак с интерес бих прочел някъде по-подробна информация на принципа на комуникация м/у. дистанционното и климатика. Прерових интернет и абсолючно нищо не намерих. Ако някой може да постне линкче.
    А колкото до дисплея на вътрешното тяло - никъде не съм писал, че искам големи дисплеи с въртящи се перки и т.н. Просто мисля, че никак нямаше да е излишно ако имаше един дву сегментен дисплей само за темп.
    Тва е!

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    129
    #14

    Re: Помощ за FUJI RSA-09LGC

    Цитат Първоначално публикувано от lavsho
    Хора като теб са ми много интересни ,като си взел добър климатик какво се чудиш какъв кусур да му намериш?А дистанционното не е тетрис да си играеш с него.
    оооо не! след малко ще се самоубия.....абе тука хора специалисти от бранша пишат ли?

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    263
    #15

    Re: Помощ за FUJI RSA-09LGC

    Не се обиждай но въпроса ти е малко смешен затова.
    Като кажеш 1 градус+ или- на дистанционното и климатика ти отвърне с тон значи това е!
    Ако си му задал 25 или 30 гр. значи е точно това.Бъди сигурен ,че ако на дисплея на дист. е 25 или 29 гр. това знае и машината.Не се вглеждай ,а му се кефи!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Fuji Electric RSG-09LLC
    От chippen във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 7
    Последно: 19-08-17, 13:58
  2. мнения за FUJI ELECTRIC RSG 12 LMC и FUJI RSA 12 LKC
    От valen79 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 9
    Последно: 10-09-13, 15:49
  3. Обзавеждане със FUJI ELECTRIC RSa-14LC; FUJI ELECTRIC RSG-09LMCA
    От georgibozhinov във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 43
    Последно: 19-07-13, 10:14
  4. FUJI ELECTRIC RSA-12LU
    От bybeep във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 9
    Последно: 30-06-13, 10:30
  5. Fuji Electric RSA-09LGC - главоболия
    От Turbosol във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 54
    Последно: 11-02-10, 15:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе