Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 75

Fujitsu General ASYA12LGC - относно дължината на тръбния път

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    90
    #16

    Re: Минимална дължина на тръбния път?

    dan66 тъкмо се ровех и аз да намеря за LGC ти ме изпревари

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #17

    Re: Минимална дължина на тръбния път?

    Благодаря на всички и се извинявам че не зададох коректно въпроса. Не имах предвид под параметри шума - мислех че се подразбира за какво питам? Ще си поправя въпроса. Освен TIMBERLAKE, друг не се изказва категорично? ... аз затова и зададох въпроса, да се изкажат специалистите(на ниво "ръководство" си го прочетох сам преди да питам).

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    90
    #18

    Re: Минимална дължина на тръбния път?

    dgenov усещам че постояно те дразни този шум неуспяли понякакъв начин да се отървеш от шума или от мислите за него?гледам постояно си активен в тема шумове и преливане на фреон и т.н.?
    С какво бихме могли да ти помогнем?

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    409
    #19

    Re: Минимална дължина на тръбния път?

    Според мен това се получава защото климатиците са заредени заводски с фреон до 15 метра тръбен път.При мен единия климатик има 3 м тръбен път и се чува много слабо,а втория е с почти 4 метра и там няма никакъв шум.Отделно от това някои хора са по чувствителни към шум и тях сигурно ще ги дразни и боботенето и припукването на горящи дърва в печка на твърдо гориво.

  6. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #20

    Re: Минимална дължина на тръбния път?

    Правите го с мненията си във форума. Благодаря.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    90
    #21

    Re: Минимална дължина на тръбния път?

    Виж Генов примерно ако е прав дан66 може да се изпусне фреона и да се зареди наново с необходимото количество за твоята тръбна дължина примерно но дали си струва риска или по точно кинтите?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #22

    Re: Минимална дължина на тръбния път?

    За компресора и другите чаркове питах - по-високото налягане оказва ли кофти влияние или не(сега или след време)?

  10. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #23

    Re: Минимална дължина на тръбния път?

    Цитат Първоначално публикувано от denis_7
    Виж Генов примерно ако е прав дан66 може да се изпусне фреона и да се зареди наново с необходимото количество за твоята тръбна дължина примерно но дали си струва риска или по точно кинтите?
    Този въпрос е нищен в дълбочина и не се нае никой да каже може ли въобще да се сметне това количество. Не искам да обсъждаме пак същото. Оставете го тоя шум - изяснихме го вече, методи за намалянето му се търсиха и т.н. на дълго и на широко в другата тема. Не че се намери категорично решение но все пак се достигна до някакви изводи.

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #24

    Re: Минимална дължина на тръбния път?

    след като стана ясно че в мануала е упомената някаква препоръчителна дължина защо това не ми е споменато от фирмата която монтира моето 12ЛС ? то е в хола и шума не ме дразни но го има и ако беше в спалнята щях да откача ! повечето монтажници не знаят на кой свят са ...

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #25

    Re: Минимална дължина на тръбния път?

    мисля,че имаш нереални изисквания към монтажниците-да четат и то на английски

  13. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #26

    Re: Минимална дължина на тръбния път?

    В брошурите на западните търговци са упоменати минимални дължини за семейството ФУДЖИЦУ - във френските каталози пише 2 метра, в австралийския 3 метра, във финландските, норвежките и други сродни страни е посочено за ТОШИБА SAVP минимално 2 метра, във френските също 2 метра, за SAV е посочено минимално 1 метър..Но у нас никъде не съм видял да е посочена минимална дължина.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #27

    Re: Минимална дължина на тръбния път?

    В някой брошури е упоменато, но в сервизните/инсталационни документации НЕ! Така че аз не вярвам на такива "интернетски брошури" - където има и други грешки понякога ама да не навлизам в подробности - писано е според мен за нещо друго(заради шума може би) но при всички случаи не е от производителя това изискване - нещо на местна почва някой си го е изсмукал от пръста!

  16. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #28

    Re: Минимална дължина на тръбния път?

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi
    след като стана ясно че в мануала е упомената някаква препоръчителна дължина защо това не ми е споменато от фирмата която монтира моето 12ЛС ? то е в хола и шума не ме дразни но го има и ако беше в спалнята щях да откача ! повечето монтажници не знаят на кой свят са ...
    Дължина никой/никъде не препоръчва(освен максималната)! Просто те информират че може евентуално под 3 метра ....да се увеличът или да се появят нови шумове! Това е само застраховка ако някой измяука че му шумка. При колко НЯМА да шуми не съм видял още някъде черно на бяло производител да е описал, и как да се направи монтажа за да не се чува фреона. Това мисля не може да се гарантира(зависи от много фактори) - въпроса остава отворен. А монтажниците може би гледат да минат най-късо за да спестят от материалите и много много не дават инфо ако не питаш изрично. Пък и да питаш: "нищо му няма", "не е болка за умиране", "при всички е така" и т.н. заучени лафове, и обикновения потребител кво да прави ?! съгласява се и монтажа минава както му го направят те. ИЗИСКВАНИЯ(задължителни) написани че трябва! не спазват, седнал си за препоръки и особенности да се надяваш да ти поискат мнението 

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    98
    #29

    Re:Fujitsu General ASYA12LGC - относно дължината на тръбния път

    Аз да изтупам малко темата от прахта...
    Днес ми монтираха същия климатик както в заглавието на темата, обаче така изпълниха монтажа, че имам около 2 м тръбен път по външната стена на кооперацията. Стената е южна и целодневно е напичана от слънце. Силно се притеснявам, че зимата ще имам загуби на топлина по този дълъг външен тръбен път. Какво е вашето мнение, да ги викам ли да преместят тръбите отвътре или не?
    Самите тръби са увити в нещо бяло като тиксо, а вътре едната тръба е без изолация, а другата е в нещо като дунапрен на пипане. Освен това дупката от пробиването е далеч и не може да се замаже, притеснява ме да не започне да ми влизат насекоми и вода при дъжд.

    Очаквам вашите съвети,
    Поздрави!

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #30

    Re:Fujitsu General ASYA12LGC - относно дължината на тръбния път

    Не мога да разбера монтажници, които пестят от най-евтиното - изолацията! По принцип и двете тръби трябва да са ти в отделни изолации. Пак че не са ти ги натикали в обща.
    Като не можеш да стигнеш дупката отвън, замажи я поне отвътре.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Fujitsu General ASHG09LUCA или Fujitsu General ASHG12LMCA
    От Djonny във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 27
    Последно: 19-05-16, 00:53
  2. Въпрос за Fujitsu ASYA12LGC
    От zarkomortala във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4
    Последно: 14-11-12, 19:46
  3. Fujitsu General ASYA12LGC - за шума от вътрешното тяло
    От петров77 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 31
    Последно: 15-12-09, 11:41
  4. Fujitsu ASYA12LGC
    От nikich във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 6
    Последно: 23-11-09, 10:09
  5. За дължината на тръбния път
    От dragozow във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 37
    Последно: 13-07-07, 17:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе