Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 75

Fujitsu General ASYA12LGC - относно дължината на тръбния път

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #31

    Re:Fujitsu General ASYA12LGC - относно дължината на тръбния път

    Airfan, Може ли да снимаш отвън монтажа да го видим как изглежда и начина му на изпълнение. Ако искаш може и отвътре да покажеш другите варианти за минаване на тръбите.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    98
    #32

    Re:Fujitsu General ASYA12LGC - относно дължината на тръбния път

    За едно нещо неволно съм излъгал, а именно, че една е изолираната тръба, всъщност и двете са изолирани. Прилагам снимки отвън, малко по-късно и отвътре. Добавката е, че с 300 зора баща ми ги е примолил да сложат по-дълъг захранващ кабел, защото стандартния ми стига до средата на стената. Отказвали, защото шефът не им бил давал, което за мен е направо абсурдно ако е така. Едвам са се навили да сложат по-дълъг. Освен това са монтирали вътрешното тяло по-навътре в стаята, защото отзад били заварени някакви тръбички и не можело нещо си (не можа да цитира дословно човека). Аз съм силно разочарован от тази фирма и направо ме е страх да ги викам да преместят тръбите вътре, защото сега точно където трябва да пробият се пада носача на външното тяло и ме притеснява накрая да не оплескат всичко тотално и да изгубя фреон или да влезнат мизерии/влага в тръбичките.

    Разстоянието между ръба и дупката е около 1.6 - 1.8 м по права линия, въпреки, че изглежда малко.


  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #33

    Re:Fujitsu General ASYA12LGC - относно дължината на тръбния път

    Ее, и какъв е проблема? Аз проблем не виждам. Тръбите в отделни изолации, бандаж, конденза си е с достатъчен наклон. Не мога да разбера какво те притеснява, че имаш няма и 2 метра тръби навън. По-добре ли е да ти се мотаят в стаята. За загуби няма смисъл да говорим - нищожни в случая.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    98
    #34

    Re:Fujitsu General ASYA12LGC - относно дължината на тръбния път

    ОК, за това питам ще има ли загуби. За мен 2 м са много, за това питам.
    А не ти ли е адски грозно? Последен въпрос - външното тяло е на 8-10 см под тавана на терасата, а гледам по инструкция трябва да е 60 или повече сантиметра. Да очаквам ли проблеми?

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #35

    Re:Fujitsu General ASYA12LGC - относно дължината на тръбния път

    Нещо бъркаш в инструкцията.Тези 8-10 см са си съвсем нормални и по никакъв начин не влияят на работата на климатика.Аз ги слагам и на по-малко,колкото да мога да отворя горния капак.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #36

    Re:Fujitsu General ASYA12LGC - относно дължината на тръбния път

    Малко грозно испълнение като цяло но пък няма нищо което да те притеснява освен това че наклона за маслото малко се отклонява.Без да искат са почнали някакъв маслен трап ама не се е получил на 100%

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #37

    Re:Fujitsu General ASYA12LGC - относно дължината на тръбния път

    Е те това е грозен монтаж. Тия монтажници за естетичен външен вид не са чували. Ама явно това е от ония фирми дето двама монтажника монтират по 4-5 климатика на ден. Странно как не са искали да ти сложат по-дълъг кабел. Че ак оне сложат как ще го пуснат? Контакта ли ще ти преместят по-нагоре? А тръбния пакет как сам оси виси в пространството ми поне една скобичка да бяха ти сложили някъде че да ги придържа. По-прибрано можеше да стаен, Ама всичко това отнема време. А хората гледат за час и половина да са готови.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    98
    #38

    Re:Fujitsu General ASYA12LGC - относно дължината на тръбния път

    Монтажът е отвратителен. Извикал съм ги утре да си оправят бакиите, защото аз не мога да го търпя. Надявам се да намерят начин да замажат дупката, която са натворили.

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #39

    Re:Fujitsu General ASYA12LGC - относно дължината на тръбния път

    Ех, provigo, provigo... 90% от монтажите в БГ са доста по-зле. Този минава към нормален, защото: има бандаж (доста спестяват), има 2 изолации (доста пъхат в една), има наченка на маслен трап, но той в случая според мен не е толкова необходим. Явно трябва да ти поснимаме монтажи да видиш за какво става въпрос.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    98
    #40

    Re:Fujitsu General ASYA12LGC - относно дължината на тръбния път

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Ех, provigo, provigo... 90% от монтажите в БГ са доста по-зле. Този минава към нормален, защото: има бандаж (доста спестяват), има 2 изолации (доста пъхат в една), има наченка на маслен трап, но той в случая според мен не е толкова необходим. Явно трябва да ти поснимаме монтажи да видиш за какво става въпрос.
    Незнам... за мен този монтаж не е нормален. Аз не поставям климатици, но това е далеч от представите ми за нещо добре изглеждащо и функциониращо добре.

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    515
    #41

    Re:Fujitsu General ASYA12LGC - относно дължината на тръбния път

    ето така щеше да изглежда , ако не бяха удължили кабела
    http://v-clima.com/about_us.php

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    98
    #42

    Re:Fujitsu General ASYA12LGC - относно дължината на тръбния път

    Цитат Първоначално публикувано от vclima
    ето така щеше да изглежда , ако не бяха удължили кабела
    http://v-clima.com/about_us.php
    Ако не го бяха удължили щях да си го удължа сам. Ситуация с висящ разклонител е абсурдна.

    Едит: Климатикът е произведен в P.R.C., още позната като People's Republic of China или просто Китай. Та да няма заблудени, че са японски като производство. Поне не и моя.

  16. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #43

    Re:Fujitsu General ASYA12LGC - относно дължината на тръбния път

    Тука във форума често говорим за свързване на захранването на отделен предпазител в таблото. Но в БГ практиката е той да се включва в контакта. Ама и разклонители да му слагаш е вече не само грозно, смешно но и против правилата за сигурност според мен. Това не отговаря на изискванията. А за страната P.R.C. си е трик просто. Много хора не знаят какво означава и си мислят, че е някаква държава различна от Китай

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    98
    #44

    Re:Fujitsu General ASYA12LGC - относно дължината на тръбния път

    Цитат Първоначално публикувано от provigo
    Тука във форума често говорим за свързване на захранването на отделен предпазител в таблото. Но в БГ практиката е той да се включва в контакта. Ама и разклонители да му слагаш е вече не само грозно, смешно но и против правилата за сигурност според мен. Това не отговаря на изискванията. А за страната P.R.C. си е трик просто. Много хора не знаят какво означава и си мислят, че е някаква държава различна от Китай
    Аз много бих искал да ми е на отделен кръг, обаче няма как да къртя чак до таблото на този етап и в момента е включен към разклонителя на компютъра наблизо.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #45

    Re:Fujitsu General ASYA12LGC - относно дължината на тръбния път

    Точно с компютри телевизори и т.н. изобщо не е хубаво да бъде на едно намери начин да го изместиш.
    Относно това че са произведени в Китай не е тайна то вече всичко е там въпроса упира до управлението на дадено производтсво и неговото качеството.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Fujitsu General ASHG09LUCA или Fujitsu General ASHG12LMCA
    От Djonny във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 27
    Последно: 19-05-16, 00:53
  2. Въпрос за Fujitsu ASYA12LGC
    От zarkomortala във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4
    Последно: 14-11-12, 19:46
  3. Fujitsu General ASYA12LGC - за шума от вътрешното тяло
    От петров77 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 31
    Последно: 15-12-09, 11:41
  4. Fujitsu ASYA12LGC
    От nikich във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 6
    Последно: 23-11-09, 10:09
  5. За дължината на тръбния път
    От dragozow във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 37
    Последно: 13-07-07, 17:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе