Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345
Резултати от 61 до 75 от общо 75

Fujitsu General ASYA12LGC - относно дължината на тръбния път

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #61

    Re:Fujitsu General ASYA12LGC - относно дължината на тръбния път

    Не си показал около външното тяло имаш ли добър приток на въздух или е забито в трета глуха. Че вътре не са ти спазени отстоянията е ясно, но за вън?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #62

    Re:Fujitsu General ASYA12LGC - относно дължината на тръбния път

    Това че е толкова близо до тавана не му пречи кой знае колко разлика почти не се забелязва спрямо ефективноста, външното гледам че е на земята ама има стойки поне 20см. от време на време ще чупиш леда зимата и няма да имаш проблем.На мен едно не ми хареса че са оставили захранвашия кабел висящ можеха да го искарат през отвора с тръбите и да го върнат с една малка дупка ниско долу или поне едно пвц каналче да бяха сложили.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    24
    #63

    Re:Fujitsu General ASYA12LGC - относно дължината на тръбния път

    За да се види по добре външното тяло, слагам още 2 снимки под различен ъгъл.


    Разстоянието зад тялото е 14 см.

    Прави ми впечатление че когато климатика е настроен >= 25 градуса и е на ауто за ветилатора, след като достигне температурата(+1,2 градуса), включва и изключва много често - през 5 до 10 минути.
    Всъщност когато не се въртят вентилаторите на вътрешното и външното тяло, и не се чува никакъв шум отвън, означава ли че и компресорът е напълно изключен?

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #64

    Re:Fujitsu General ASYA12LGC - относно дължината на тръбния път

    Означава, да. Номално е да ти включва и изключва - стаята ти не е много голяма, навън не е много горещо и т.н. Нужната мощност пада под минималната на климатика и трябва да спре.
    Иначе външното тяло е монтирано доста добре. Нямаш грижи. Само са си спестили бандажа, дано не ти се опече изолацията на тръбите.

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #65

    Re:Fujitsu General ASYA12LGC - относно дължината на тръбния път

    От тия снимки се вижда по-добре. Наред е всичко. Както беше писал в началото (външното на терасата) останах с впечатлението, че е цопнато на земята ОК си, много добре изглежда.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    24
    #66

    Re:Fujitsu General ASYA12LGC - относно дължината на тръбния път

    deian, и аз ги питах същото за бандажа, но те ми отговориха, че тази изолация била много качествена и и давали 10 години гаранция. А бандажите слагали на по евтините за да не изгарят. Единствено ми предложиха, ако искам пвц канал, но струваше допълнително 15 лв на метър, а понеже е отвън, не ме интересува толкова естетическия вид. Иначе там в ъгъла не го напича и без това директно слънце.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #67

    Re:Fujitsu General ASYA12LGC - относно дължината на тръбния път

    Ние като монтираме също слагаме качествена изолация. На нея пише, че действието на UV лъчите е забавено. Но никой никъде не пише, че изолацията е устойчива на тях. Имам наблюдение че на 2-рата година почва да се рони повърхността. Така че аз ако съм на твое място бих ги покрил. Дори и да не ги пече слънце, естетически мисля че ще е по-добре да са покрити. Но пак да кажа че много ми харесва как е сложено външното тяло, удобно за сервиз, защитено от капане на вода от по-горни климатици. Много добре! Като си на терасата лятото ще те грее А й ако искаш да затвориш терасата един ден, ще трябва да го махаш от там. Това е което може да възникне за в бъдеще. Тоя Дженерал тъй като го гледам на външен вид си е едно фуджицу със зелена лепенка на която пише друго. А относно дренажа да питам, къде отива? В тавата на външното тяло ли? И от там през оная бяла тръба навън? Я го огледай и пиши. Знам че има едни щуцерчета пластмасови които се слагат под климатика. Но пишат изрично, че ако температурите падат под 0°С зимата не трябва да се слага.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    138
    #68

    Re:Fujitsu General ASYA12LGC - относно дължината на тръбния път

    Имам същия проблем като на aylov-между тавана и дограмата има много малко място.Притеснявам се за работата на климата и затова мисля да сложа подов,да е живот и здраве,догодина.Дано aylov не забравя да пише как се представя фуджицуто му (особено през зимата),ще следя с внимание.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    24
    #69

    Re:Fujitsu General ASYA12LGC - относно дължината на тръбния път

    provigo - точно така е свързан дренажа. Първо в тавата, после отдолу излиза другата тръба навън. Чудно ми е защо не е директно изкаран навън.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    56
    #70

    Re:Fujitsu General ASYA12LGC - относно дължината на тръбния път

    Вкарва се конденза от вътрешното тяло в тавата на външното и оттам директно се оттича, където се изведе. Целта е да не стърчат навън два дренажни маркуча, а се събират общо с този от външното тяло.

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #71

    Re:Fujitsu General ASYA12LGC - относно дължината на тръбния път

    А този от външното тяло силно ти препоръчвам да го махнеш заедно със щуцера през зимата. Ще ти тече на терасата, но със сигурност ще имаш по-малко проблеми и няма да замръзва.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #72

    Re:Fujitsu General ASYA12LGC - относно дължината на тръбния път

    В случая при aylov най-доброто местоположение на вътрешното тяло за комфорта на ползване е било да се постави на страничната стена, а не да гледа по дължината на стаята.

    Вероятно aylov е с високи критерии за естетика и не е искал в стаята да се виждат тръби а също и не е искал да доплаща допълнително още 1 метър тръбен път ако вътрешното тяло беше на страничната стена като резултатът от всичко това е че вътрешното тяло е залепено в ъгъла до страничната стена и тавана.

    На избраното място за монтаж на вътрешно тяло трябва да се гледа като на изключение, ако няма други възможности за избор, където да се монтира.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #73

    Re:Fujitsu General ASYA12LGC - относно дължината на тръбния път

    Всеки производител дава отстояние от тавана и е хубаво да е поне 5см.На снимката много добре се вижда ,че климатика засмуква въздуха отгоре и такъв монтаж залепен на тавана ще му повлияе отрицателно ,но не и фатално.

  17. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #74

    Re:Fujitsu General ASYA12LGC - относно дължината на тръбния път

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    В случая при aylov най-доброто местоположение на вътрешното тяло за комфорта на ползване е било да се постави на страничната стена, а не да гледа по дължината на стаята.

    Вероятно aylov е с високи критерии за естетика и не е искал в стаята да се виждат тръби а също и не е искал да доплаща допълнително още 1 метър тръбен път ако вътрешното тяло беше на страничната стена като резултатът от всичко това е че вътрешното тяло е залепено в ъгъла до страничната стена и тавана.

    На избраното място за монтаж на вътрешно тяло трябва да се гледа като на изключение, ако няма други възможности за избор, където да се монтира.
    Явно не става дума за 1 метър тръба, защото на снимките се вижда, че е навита зад външното тяло. По-вероятно е стаята да тясна и дълга, за да се избере този монтаж. Друго обяснение не намирам.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    24
    #75

    Re:Fujitsu General ASYA12LGC - относно дължината на тръбния път

    Стаята си ми е съвсем нормална - 3,5х5 . Климатика духа по дължината на стаята, но мястото за монтаж избрах по предложение на монтажниците, понеже на страничните стени щеше да духа директно върху леглото където спя (стаята я използвам и за спане).

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345

Подобни теми

  1. Fujitsu General ASHG09LUCA или Fujitsu General ASHG12LMCA
    От Djonny във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 27
    Последно: 19-05-16, 01:53
  2. Въпрос за Fujitsu ASYA12LGC
    От zarkomortala във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4
    Последно: 14-11-12, 20:46
  3. Fujitsu General ASYA12LGC - за шума от вътрешното тяло
    От петров77 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 31
    Последно: 15-12-09, 12:41
  4. Fujitsu ASYA12LGC
    От nikich във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 6
    Последно: 23-11-09, 11:09
  5. За дължината на тръбния път
    От dragozow във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 37
    Последно: 13-07-07, 18:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе