Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

GENERAL ASH12UB - шумно външно тяло

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    14
    #1

    GENERAL ASH12UB - шумно външно тяло

    Здравейте,

    От около седмица имам нов климатик - GENERAL ASH12USB. Монтажниците предложиха да бъде монтиран до прозореца на стаята на ниво около 1.5м. Аз им се доверих и смятам, че момчетата много кадърно си свършиха работата. За съжаление обаче външното тяло се чува доста силно (дограмата не е първа младост, 15 годишна пластмасова, но пък сградата е сериозна - тухла - от края на 80-те - няма земетресение което да е усетено).
    Въпреки, че това е субективно усещане въпроса ми е към собственици на същия климатик - до колко смятат, че външното тяло е шумно. Аз лично го сравнявам с мидеа 12HR 3-годишна в друга стая, монтирана долу горе по същия начин, която просто "пее" (почти не се чува) в сравнение с новия климатик. Моля за коментар.

    П.С. порових се тук във форума, взел съм тампони и ще ги сложа, но все пак е климатик от приличен клас и се чудя дали трябва да се чува толкова.
    Говорих и с монтажната фирма - момчетата са учудени, казват това е въобще вторият GENERAL с оплакване - първия бе инвертор преди години но се оказа фуга в сградата и носеше нискочестотен шум през 3 етажа....

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #2

    Re:GENERAL ASH12UB

    Сложи тампони и ела пак, да споделиш за резултата.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    14
    #3

    Re:GENERAL ASH12UB

    Резултата от акцията е сериозно утихване. Опредеено по-малко се чува от Мидеата. Сега - възможно е да може и още - но това за сега е ммного удачно решение. По-нататък ще си направя и гумени шайби за да подложа на видиите към стената също.
    Утре ако не забравя ще дам и снимка.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #4

    Re:GENERAL ASH12UB

    Fujitsu по принцип не са с най-тихите външни тела. Това си е нормално. Явно тампоните са помогнали.

  6. pas
    pas е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    138
    #5

    Re:GENERAL ASH12UB

    здравейте моя general 12 ub го монтираха преди 3месеца на терасата долу нискона около20см. от пода и сега като работи издухва въздуха като във фуния защтото терасата над него е затворена направил съм като зафет с полокарбонатните платна за да не го вали дажда и снега. но като цяло вътре се чува по - неприятно когато е отворено прозорчето на еркера, иначе е поносимо само че аз няма с какво да го сравнявам. иначе ги питах за тези тампони при монтажа , но ми казаха че нямат а и няма да са необходими . от къде ги купувате защото в кюстендил май пак трябва да ги търся от фирмата за монтаж.

  7. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #6

    Re:GENERAL ASH12UB

    Разкарай ги тези платна, и не ограничавай топлообмена на външното тяло, че ще патиш. То си е направено да издържа на сняг и дъжд. Тампони търси от монтажните фирми.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    14
    #7

    Re:GENERAL ASH12UB

    Аз съм в русе - тук самите монтажници ми препоръчаха магазин за резервни части за хладилна техника. Като отидох на място продавачката си ги знаеше и веднага ми даде. Мисля, комплект 4 бр. беше 8 лева.

  10. pas
    pas е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    138
    #8

    Re:GENERAL ASH12UB

    защо какво би станало монтажниците казаха че няма проблем. значи тялото е монтирано на 30см. от пода на терасата и на около 20см. от стените на самата тераса фактически на нивото на парапета на терасата . насрещната стена в която издухва въздуха е на 2,10м.а тези поликарбонатни платна започват от предната част на тялото и едната от зад като са на около40см. от него.ето някоя снимка . добре ли е монтиран .
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  11. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #9

    Re:GENERAL ASH12UB

    Няма проблем в случая, не се притеснявай.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    14
    #10

    Re:GENERAL ASH12UB

    /Офф топик

    Хареса ми това решение с поликарбоната. Как си го реализирал ако не е тайна?

  13. pas
    pas е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    138
    #11

    Re:GENERAL ASH12UB

    Цитат Първоначално публикувано от plamen_f
    /Офф топик

    Хареса ми това решение с поликарбоната. Как си го реализирал ако не е тайна?
    еми не е мн. трудно в трегера на терасата пробих дупки в които набих железа ф8 около3-4см там до където мислех и я затворих . от горната страна по същия начин на терасата която е над моята от долу залепих вертикално шина 30/5мм а ъгловата "пръчка"е винкел 20/20мм средните и двете крайни квадрати 10/10мм. пръчките са през около35-38 см. за да не се огъва поликарбоната защото този е от най тънкия респективно най-евтин.поликарбоната не стига точно до тавана там съм оставил ,края му на около7-8см за да може като задуха южен вятър а той духа рядко но е доста силен да не отпере платната.от външната страна съм го хванал с алуминиеви ленти , върху заварените "пръчки" със самонарезни винтчета.не можах да намеря неръждаеми затова ги замазах от вън със силикон.с който запуших и отворите по ръбовете на поликарбоната за да не купувам завършващите канали за него и те не са мн. евтини.общо взет е това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    14
    #12

    Re:GENERAL ASH12UB

    Благодаря - полезно беше!

  16. pas
    pas е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    138
    #13

    Re:GENERAL ASH12UB

    искам да попитам някой по-компетентен , за дистанционното на моя12ub. съдейки попревода излиза че с бутона set temp/set time(+/-) които задават желаната температур , трябва да се регулира и отклонението от "нормалната "температура1- 2* над нея и 1-2* под нея, аз си мисля че по този начин му задаваш диапазон след колко * като падне температурата трябва да се включи отново , така мисля или бъркам .може би е зададено автоматично защото аз не можах да открия такова нещо на дистанционното,а на картинката в книжката на дистснционото в най-горната част на дисплея има символи с знак за тепература и стрелки в ляво и дясно с + и - какво ли не натисках и нощо. имали такава функция изобщо.предварително ви благодаря.

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #14

    Re:GENERAL ASH12UB

    Това би трябвало да е в автоматичен режим - не heat, не cool, а auto. Там можеш да коригираш стандартната температура с +- няколко градуса.

  18. pas
    pas е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    138
    #15

    Re:GENERAL ASH12UB

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Това би трябвало да е в автоматичен режим - не heat, не cool, а auto. Там можеш да коригираш стандартната температура с +- няколко градуса.
    мерси много

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатик LG - шумно външно тяло
    От George Achov във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 38
    Последно: 13-01-13, 22:19
  2. Panasonic E 12 ckp-5 шумно външно тяло
    От alfonso във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 3
    Последно: 06-01-13, 09:48
  3. LG CS-09AF шумно външно тяло
    От Gligancho във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 2
    Последно: 04-11-11, 14:56
  4. Fuji Electric RS-12UC - шумно външно тяло
    От bauer във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 9
    Последно: 28-03-09, 01:30
  5. Panasonic CS/CU-E9GKE - шумно външно тяло
    От kojcho във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 16
    Последно: 03-12-07, 00:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе