Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 29 от общо 29

Panasonic CS/CU-E9JKE или Fujitsu ASYA09LC

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #16

    Re:Panasonic E9JKE или Fujitsu ASHA 09LC

    Той е в зависимостта на отдадената от консумираната мощност... Ако е по-висок, и повече ще топли при една и съща мощност
    Не можеш да ме убедиш, че FTXS20G топли толкова добре колкото FTXS25G при минусови температури. Ако им се фиксира консумацията лабораторно, 20-цата ще отдаде по-малко топлина именно заради топлообменника.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #17

    Re:Panasonic E9JKE или Fujitsu ASHA 09LC

    Дидо,специално за теб си разтворих сервизното за моделите и ето какво излезе:
    1-Спада на отоплителната мощност от +6 до -10° е ЕДНАКЪВ за двата модела- 36%.
    2-Спада на консумацията при -10° е по-малък при 25цата с ЦЯЛ 1%
    3-Спада на КОП на 20ката е от 4,29 до 3,13
    4-Спада на КОП при 25цата е от 4,53 до 3,34
    Сам сметни в процентно отношение колко е разликата.
    Според мен главни са т.1 и отчасти т.2 относно избора ми на климатик.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #18

    Re:Panasonic E9JKE или Fujitsu ASHA 09LC

    Съгласен съм, Ванко, при Дайкин разликата е мъничка. Но има марки, при които е доста по-сериозна. Както и да е, отплеснахме се. Най-важното е COP да е висок в този диапазон, в който ще се ползва климатика. За БГ това е често под нулата, така че трябва да се гледат графики, таблици и т.н.
    Айде

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    515
    #19

    Re:Panasonic E9JKE или Fujitsu ASHA 09LC

    Dean-e, ако 20-цата беше с двоен топлобменник, трябваше да е с същата цена като 25-ца, а тогава щеше да има много малко продажби,
    както е в момента с FTX20 и с Тошиба PKVP 7. Никой не ги внася в Б-я, защото са на същата цена като 9-ките.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #20

    Re:Panasonic E9JKE или Fujitsu ASHA 09LC

    И от мен една виртуална биричка. Само да вметна за пояснение-не са важни толкова броя на редовете,а точно както казваш данните как се държи климатика при спадане на ок.темп .Виждал съм стари клими с 3-редови топлообменници.И с КОП около 2,0 при + 6, +7°.И нови колонни с по 3 реда и почти същия КОП.

  7. momchi007
    Guest
    #21

    Re:Panasonic E9JKE или Fujitsu ASHA 09LC

    Благодаря за отговорите на всички. Задрасках панасоника заради липсата на ETPB, въпреки че вероятно от Панасоник компенсират това по някакъв начин. Поне в брошурите им пише "Климатиците на бъдещето още днес", "Инвертер плюс технология", та защо да няма вътре друга подобна технология. Но ще заложа на сигурното - благодарение на вашите съвети и на това че 80% от съседите с климатици са се оборудвали с фуджицу. Но човек и мидея да си вземе ще си я хвали, затова ми беше нужно мнение на хора, които имат поглед върху различни марки и се занимават с климатици професионално, въпреки че и тук би могло да има пристрастия към дадена марка.
    В крайна сметка се спрях или на ASHA09LC или на ASHB09LD Plasma. И двата са с ETPB, нали?

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #22

    Re:Panasonic E9JKE или Fujitsu ASHA 09LC

    В голяма грешка си,като вярваш на рекламните брошурки. Дори на най-големите китайски "дървета" брошурките им са пълни с какви ли не хвалебствени думички,наредени изключително грамотно една до друга...
    А за ЕТРВ-то - щом го имат дори в базовото и евтино LG,с гаранция не са го спестили и при тези по-скъпите модели.

  10. momchi007
    Guest
    #23

    Re:Panasonic E9JKE или Fujitsu ASHA 09LC

    Аз не вярвам, просто разсъждавам. Ако наистина от панасоник са разработили нова технология в тази серия климатици, то защо вътре вместо ЕТРВ да няма аналогичен модул? Както и да е, панасоник вече е задраскан от списъка ми, защото не бих искал да тествам новите им технологии, а реално няма човек който да каже как климатика им ще се държи зимата, защото това е нов модел, тази зима ще му е първата в България.
    PS. Последна молба преди покупката - да ми препоръчате магазин в София със сериозен сервиз и добри монтажни групи, от където да го купя. Разглеждах сайта на Булклима, но не знам мога ли да разчитам на тях че монтажа ще е перфектен. Ако не е удобно във форума да се препоръчват фирми, то моля да ми пишете ЛС.

  11. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #24

    Re:Panasonic E9JKE или Fujitsu ASHA 09LC

    Цитат Първоначално публикувано от momchi007
    Поне в брошурите им пише "Климатиците на бъдещето още днес", "Инвертер плюс технология", та защо да няма вътре друга подобна технология.
    Бе то и на Осака пише "Японската технология"

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #25

    Re:Panasonic E9JKE или Fujitsu ASHA 09LC

    Булклима са вносителите, така че взимай от тях. Каквото и да стане после опираш до тях. А и те е сигурно, че ще имат 9LCC.

  13. momchi007
    Guest
    #26

    Re:Panasonic CS/CU-E9JKE или Fujitsu ASYA09LC

    Климатика вече е монтиран, няколко дена работи и първите впечатления са положителни. Монтажниците от Булклима твърдо защитаваха тезата, че гумени тампони не са обходими и по-добре да не се слагат. Аргумента бе този, че след 2-3 години се напуквали и климатика се накланял като така му се губела нивелировката. Аз настоях въпреки това да сложат гумени крачета, пък ако трябва през година-две ще ги сменям с нови, ако тези се напукат.
    Вчера пообиколих хипермаркетите да потърся електромери, които се включват в контакта, за да следя разхода на климатика, но не намерих такива. Бихте ли ми препоръчали откъде да купя?
    Имам още един неизяснен въпрос. Тъй като плазмата на климатика работи нон-стоп, това вредно ли е за плазмения филтър? Някой знае ли консумацията на ток на този плазмен филтър?

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #27

    Re:Panasonic CS/CU-E9JKE или Fujitsu ASYA09LC

    Електросатичния ти филтър (наричан още "плазмен") е с изключително малка ел. консумация и спокойно може да го пренебрегнеш.
    Не е вреден, а напротив - доста е полезен, само да не забравяш да го почиставаш редовно според инструкциите, понеже като се задръсти и става неефективен (както и всеки друг филтър, ако не се почиства).
    Въпросните електромери, някои си ги купуват в магазините Конрад (ако си от Варна).
    Иначе, потърси из магазините за електроника и ел.части.

  16. momchi007
    Guest
    #28

    Re:Panasonic CS/CU-E9JKE или Fujitsu ASYA09LC

    Търсих в Практикер, Бриколаж, в Метро. В Бриколаж са имали, но вече не ги снабдяват. В онлайн-магазините също не открих нищо.
    Плазмения филтър имах предвид да не е вреден за климатика, ако е вклрючен нон-стоп а не за здравето на човека. Да не вземе да се прегрее нещо да се запали. Преди месец-два имаше статия че някакъв климатик (не споменаха марката му) е запалил апартамент във Варна. Та от тази гледна точка питам.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #29

    Re:Panasonic CS/CU-E9JKE или Fujitsu ASYA09LC

    Нямаш никакви грижи в това отношение - ползвай си го редовно и спокойно.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Panasonic E9JKE - проблем
    От Gencho_izgrev във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 7
    Последно: 29-10-11, 18:04
  2. Колко е гаранцията на компресора на PANASONIC CS/CU-E9JKE?
    От mitko_ във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 7
    Последно: 10-10-09, 21:59
  3. Fujitsu ASYA09LC или Panasonic CS-E9GKEW
    От miroslav66 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 40
    Последно: 13-04-09, 10:14
  4. Fujitsu, Panasonic или ...?
    От coco_bryce във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 17
    Последно: 22-11-08, 13:37
  5. Fujitsu ASYA09LC - търся ръководство за ползване на български
    От pier_67 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 2
    Последно: 15-03-08, 16:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе